Pidilidi

Pidilidi https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116211/pidilidi-116211.jpg 4 28 9

Pohádkový příběh o světě Pidilidí, malých tvorečků žijících ve skrýších ve starých domech, pro děti kolem deseti let. V Anglii, v jednom starém domě bydlí stará paní Žofie, kuchařka paní Drdlová a zahradník Krapítek. Kromě nich tam však žijí také Hodinovi, Muzikářovi, Římsovi a další rodiny, o kterých nemají lidé ani tušení. Jsou to Pidilidi - půjčovníci, co si půjčují na své živobytí. Jsou přesvědčeni, že lidští obři jsou tu jen kvůli nim, aby si měli od koho půjčovat věci, jídlo... Z Indie přijíždí k tetě Žofii na návštěvu desetiletý chlapec. Postupně poznává svět Pidilidí prostřednictvím své kamarádky Arielky Hodinové. Katastrofa však na sebe nenechá dlouho čekat. Zajímavý příběh doprovázejí stylové ilustrace Fr. Skály ml.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Borrowers , 1952

tygřík2
tygřík2
14.08.2022 5 z 5

Půvabné a originální. (Asi se k nám nastěhovali, pořád něco hledám :-)))

Laurinka1000

Bylo to hodně hezké.

popeluška
popeluška
14.04.2020 5 z 5

Kniha je moc pěkná a nádherné ilustrace umocnily jedinečný zážitek z knihy :-)

PetraBery
PetraBery
30.03.2019 4 z 5

Po shlédnutí filmu jsem se pustila do přečtení i knižní předlohy. Osudy rodiny Hodinových, přátelství malé pidiholky Arielky s lidských chlapcem je krásné vyprávění o životě pidilidí, kteří žijí v souladu s obyvateli domu, aniž by ti o tom vůbec věděli.

Chezster
Chezster
20.01.2019 3 z 5

dobré, i když asi lepší pro trochu starší děti, než kterým jsem to četla. ale i mladší měli zážitek. v knize je jistá dávka lidskosti, která zaujme i dospělého čtenáře.

buccaneerka
buccaneerka
19.10.2016 5 z 5

Kniha mnohonásobně lepší než film.

lordik
lordik
10.11.2015 3 z 5

Hezký nápad. Dřív jsem se v noci bála každého zašramocení, po přečtení téhle knížky, jsme všechno sváděli na Pidilidi i ztráty levých ponožek.

Zackna
Zackna
14.04.2013 4 z 5

Kniha pro menší čtenáře. Když jsem byla menší, měla jsem tuto knihu velmi ráda.