tweed tweed komentáře u knih

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Můj sentiment je na bodu mrazu a asi už nemám tygra, že mě tak krátká knížka stihla začít nudit. Přestože tímto klesám na intelektuálním žebříčku, dávám s lehkým srdcem jednu hvězdičku.

18.10.2016 1 z 5

Piercing Piercing Rjú Murakami

Abnormálně narušené postavy a jejich malý výstup plný podivností. V hlavní roli: sekáček na led, probodaná stehna a tak dále. Vlastně se mi to i docela líbilo, jen mi prostě chyběl nějaký honosnější závěr, jakési rozhřešení.

18.10.2016 2 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Knížka byla opět plná vtipných situací, nicméně udílím o hvězdičku horší hodnocení a to zejména proto, že mi některé situace přišly vyloženě vynucené.
Na rozdíl od prvního dílu, kdy je všechno ještě růžové se dostáváme k prvním problému a příběh již není tak lehkomyslný, nicméně to mi osobně vůbec nevadilo, právě naopak.

07.09.2016 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Naprosto jedinečná kniha, samotná dějová linka není v jádru nějak nová či překvapivá, to co však dělá knížku výjimečnou je Don, z jehož pohledu je kniha napsána. Jeho myšlenkové pochody a slovní obraty ozvláštní i nejobyčenější situaci, nejednou jsem se zasmála a hned po dočtení jsem se vrhla na druhou knížku!

29.08.2016 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Hon na ovci mě moc neoslovil. Přestože se mi knížka četla dobře, můj zájem o to, jak to celé dopadne, docela rychle opadnul.

21.08.2016 3 z 5

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Autor vám neservíruje žádné nepravděpodobné scénáře, naopak příběh je velice reálný. Co je pro tuto knihu důležité jsou postavy, interakce mezi nimi, jejich radosti a starosti.
Nevím jestli to bylo tím, že mi situace v knize není úplně cizí, ale pro mě se jednalo o velice emotivní knížku, o knížku, kde jsem i přes poklidný děj dychtivě otáčela stránky, jednu za druhou, knížku, která mě dojala.

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Pokud si chcete přečíst něco milého, obyčejného (a tím vlastně i naprosto zajímavého a netradičního), můžete Two Boys Kissing bez obav otevřít :)

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Nápaditý formát! Svělý oddych a zábava :)

07.07.2016 3 z 5

Slovník lásky Slovník lásky David Levithan

Překvapilo, jakou pravdu, smutek a hloubku v sobě může ukrývat kniha sestavená ze slovních hesel.

Vagina Monology Vagina Monology Eve Ensler

Očekávala jsem, že tu knížku budu milovat. Je to feministická knížka o vagínách. Co by se mi na tom mohlo nelíbit?
To, že mě fakt nudila. Když knížka vyšla, byla pravděpodobně více šokující, než je dnes a velice pravděpodobně se najde spousta lidí, kteří budou z této knížky překvapení i v dnešní době, ale už se asi o vagíny a feminismus zajímám příliš dlouho na to, aby mi tato knížka přinesla něco nového.
Každopádně oceňuji celé V-Day hnutí, podobné organizace bohužel stále potřebujeme.

07.07.2016 2 z 5

Nečekejte vážné filozofování, čekejte sebeobjevování, rozkvět přátelství a sem tam nějaké to klišé.

07.07.2016 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Mám pocit, že i s 3 hvězdičkama jsem zbytečně hodná. Někdo na GR psal, že Tobyho příběh je něco, co by měl někdo napsat. Ale někdo jiný než Rifka. S tím souhlasím.

07.07.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Vyznění této knížky a poselství, které dává mi přijde skvělé, zvlášť pro teenagery, kterým je tato knížka primárně určená, nicméně na druhou stranu už od začátku jsem chtěla dát Q facku, za to, že je to takový uslintaný beznázorový týpek, který je zajímavý jen tím, že se zamiluje do úchvatné Margo a tím, že má kámoše, kterým to myslí o trochu více. Nejednou jsem se zasmála, to je pravda, ale mnohonásobně vícekrát jsem se nudila. Za mě nic extra, ale dalšího Greena zase někdy zkusím.

09.08.2015 2 z 5

Paprika Paprika Jasutaka Cucui

Předešlé knížky od Tsutsuiho (nemůžu přenést přes srdce českou transkripci, prostě nemůžu) mě moc nenadchly, ale protože Paprika patří mezi mé nejoblíbenější anime, rozhodla jsem se mu dát další šanci (kterou jsem dost dlouho odkládala) a musím přiznat, že mě příjemně překvapil! Nelituju toho dlouhého odkládání, protože na tuhle knížku prostě musíte mít náladu, ze začátku se seznámíte s celým přístrojem, díky kterému můžete vstupovat do lidských snů, nahlédnete do intrik, které se díky tomu v nemocnici rozjíždějí a nakonec vás čeká jeden velký trip. Za mě super. Co mě nadchlo nejvíce bylo právě to, že v knížce se vám toho dostane hodně.
Umí být akční, vážná, děsivá, ujetá, detektivní a mi se tento mižmaž vážně líbil.

09.08.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Pobavila jsem se a zamilovala jsem se! Jak bych se mohla nezamilovat do někoho, kdo se rozhodl používat jednotku pirát-ninja???

09.08.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Madison je celkově hrozně supr postava. Palahniuk v jednom rozhovoru tvrdil, že se stala takovým jeho dítětem a podle mě jde vidět, že si s ní pohrál. Vlastně by bylo dost smutné mít nudnou hlavní postavu, když táhne celý děj. Je vtipná. Je zajímavá a sebevědomá. Tak trochu sádelnatý a krásně ironický spratek.
Chcete ji poznat! Protože kdo by nechtěl poznat dceru Palahniuka? Která se navíc vyvedla přesně tak, jak si ji vymyslel?

09.08.2015 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Ano, musela jsem mé oblíbené knížce oznámit, že se teď bude po několika letech bude s někým dělit o první místo. Úzkostná úchvatnost!

19.02.2015 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tato knížka mě uchvátila, sotva jsem byla nucena ji zavřít, začala jsem doufat, že se mi o cirkusu bude alespoň zdát. Stačí mi otevřít náhodné místo, na chvíli se začít a jsem zase tam, s ostatními rêveurs. Hlavní "postavou" této knihy je cirkus. Sice dostanete i trochu příběhu postav, které jsou s cirkusem provázány, ale hlavní je často dopad právě na cirkus, to jak je ostatní ovlivňují a to jaký vlastně je. A v tom to bylo kouzelné a jedinečné.

19.02.2015 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Miluju zajímavé vypravěče, přesto mě nejdříve dost zarazilo, že tady jde hlavně o vypravěče.
Připravte se na klasicky stereotypního autistu, což mi nakonec vůbec nevadilo :)
Naopak mi přišlo super, že se spisovatel nesnažil nějak přikrášlovat jeho sociální vnímání, co se ostatních lidí týče.
Bylo to vtipné a smutné zároveň! Přesto knížka nepředběhla další mé "miláčky" s neobvyklým vypravěčem, a proto ubírám půl hvězdičky (což tady nejde, takže hodnotím za 4 ^_^)

29.01.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Na jednu stranu nimrám, že mi to nepřišlo nic moc extra. Zbytečné babrání se v jednoduchém světě, neustále vysvětlování jednoduché hierarchie apod. mi prostě na náladě moc nepřidávaly. Každopádně posledních pár stran mě natěšilo na další díl. Samozřejmě, že vás úplně špatná knížka nemůže ani za nic přimět sáhnout po pokračování, ale s labyrintem to mám v plánu. Takže: něco na ní je!

29.01.2015 2 z 5