Vagina Monology

Vagina Monology

Vagina Monology, tato dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Byla uvítána jako bible pro novou generaci žen. Tato kniha a stejnojmenná divadelní hra, inspirovaly dynamické hnutí - Den-V - jehož cílem je skoncovat s násilím proti ženám. Toto vtipné a neuctivé, soucitné a moudré dílo, oceněné cenou Obie, vyjadřuje ty nejhlubší ženské fantazie a obavy a zaručuje, že se po jejím přečtení nikdo nebude dívat na ženské tělo ani na sex stejně jako předtím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28869/vagina-monology-28869.jpg 3.663

The Vagina Monologues (1998)

Literatura světová
Vydáno:, Pragma

gonga
24. únoraodpad!

Je mi lito, ale literární kvality v této knize nenacházím. Pouze aktivismus. Když ještě přičtu z mého pohledu poměrně odpudivou osobnost autorky, nemohu jinak.

eraserhead
13.10.2017

Vagina Monology je naprosto úžasná kniha, jejíž obsah mě dojímal, rozesmíval, přiváděl k slzám, brutálně sral, nutil k zamyšlení, těšil... Skvělý počin. Chci Penis Monology. Protože vagina, penis, KUNDA, ČURÁK!

tweed
07.07.2016

Očekávala jsem, že tu knížku budu milovat. Je to feministická knížka o vagínách. Co by se mi na tom mohlo nelíbit?
To, že mě fakt nudila. Když knížka vyšla, byla pravděpodobně více šokující, než je dnes a velice pravděpodobně se najde spousta lidí, kteří budou z této knížky překvapení i v dnešní době, ale už se asi o vagíny a feminismus zajímám příliš dlouho na to, aby mi tato knížka přinesla něco nového.
Každopádně oceňuji celé V-Day hnutí, podobné organizace bohužel stále potřebujeme.

jaspa
03.08.2015

Kniha o ženách a pro ženy (hodně jsem přemýšlela, co by na knihu pověděl muž). Spousta příběhů je velmi poutavých a zejména pro ženy, které mají také osobní "příběh se svou vagínou", také do jisté míry očišťujících.

Mondie
30.07.2015

Vypadá to, že si knihu koupím a přečtu...
Sice jsou některé komenty vcelku odrážející, jde však o názor několika bytostí.
Uvidím sama, co mi "vagína" poví :)
Časy tabu ohledně sexu jsou pryč. Sexualita je klíč k božství, spolu s hlubokou láskou. To jsou důvody, proč byl po staletí vrhán stín do toho nejpřirozenějšího a nejsilnějšího, co zde na Zemi máme...

tisha8409
28.07.2015odpad!

Protože tak nějak nechápu, proč se o tomto píše ( jaký tabu pořád - doba tmářství už je pryč ne??), tak dávám hodnocení, jež prostě nemohu vzhledem k tématu změnit ani náhodou.
Totiž mohla bych.. kdyby bylo v nabídce ohodnocení PEKLO.

JanieLarkin
16.06.2015

Čtení téhle knihy je pro mě vždycky zážitek, a zvlášť když si uvědomím, kolik lidí tahle kniha, resp. hra ovlivnila, a kolik životů mohla zlepšit, nebo dokonce zachránit, nemůžu jí nebrat jako jednu z nejdůležitějších knih, co jsem kdy přečetla. Myslím, že by si jí každej měl přečíst, protože situace, která byla v době napsání hry v USA, je tady pořád.

babyboar
22.01.2015

Zatím jsem ještě neměla možnost vidět divadelní ztvárnění, ale slyšela jsem na něj chválu od svých přátel. Jako správný zájemce o prasečinky jsem se tedy pustila alespoň do knižní verze. Kniha na mne zapůsobila svým osvětovým a charitativním směřováním. Díky ní jsem si opět uvědomila jak se máme v naší zemi v podstatě dobře a až se autorka dozví o našem prezidentovi, jistě jej dá všem za vzor. Hlava státu bezprostředně a jadrně zahlásí "kunda" do veřejnoprávního média, zatímco ona měla v počátcích problém vyslovit nahlas do éteru slovo "vagina", v ČR jsme mnohem dál a tuto knihu již (téměř) nepotřebujeme. A teď zase vážně. Mlátit a mrzačit ženský je hnus!

peterkovasona
28.11.2013

Čekala jsem od téhle knihy více, je to jen slátanina se slovem vagína, nic víc ....

Miru
28.01.2012

Tak já nevim. Nějak mě to zrovna nechytlo, čekala jsem asi trochu víc. Nicméně dávám tři hvězdičky - za odvahu.