Tripedalia Tripedalia komentáře u knih

Frišta Frišta Petra Procházková

Pohled Evropanky na život v Afganistánu, na jejich zvyky a kulturu. Život rodiny, do které se Herra přivdá, je navíc ovlivněn adopcí postiženého dospívajícího chlapce a událostmi okolo 11.září. Jedinečná kniha, kterou opravdu stojí za to si přečíst..

Mio, můj Mio Mio, můj Mio Astrid Lindgren

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala a vlastně jí mám moc ráda pořád. Ještě aby ne, když je to o malém chlapci, který se dostane ze světa, který nemá rád do světa, kde je princem. O odvaze, přátelství a smyslu pro spravedlnost... Všechny od Astrid jsou super, ale tahle je přece jen asi nejlepší..=)

30.08.2011 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Kniha o tom, že válka vzala jedné generaci víc, než se na první pohled zdá..

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

"TIMŠEL" = můžeš..
Nádherná kniha o životě Adama Traska a jeho rodiny.. Hlavně když se do příběhu vloží Cathy, správně zrůdná mrcha..=) A co jejich děti, dopadnou jako Kain a Abel? Paráda!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět zhltnuto jako malinu, i když Lisbeth už je místy takový malý Chuck Norris.. =))

14.06.2021 5 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Není jiné cesty.. než milovat tuhle ságu..

11.12.2014 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Je jiná, taková.. asi prostě severská sága.. z dalekých, hustých zpívajících lesů, o kterých vypráví.. a starý Dag je prostě skvělý.. =)

15.10.2014 5 z 5

Rudolf II. a jeho císařská Praha Rudolf II. a jeho císařská Praha Jan Boněk

Původně jsem si knihu půjčila jen pro pár řádků do seminární práce o Adriaenu de Vries.. Ale cesta metrem je dlouhá a nudná, a tak jsem ji vytáhla a otevřela.. A pak už jsem jí nezavřela, dokud jsem jí nedočetla.. Krásně a čtivě popsán život a doba Rudolfa II.

14.01.2013 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Na jednu stranu kniha o víře, o odhodlání, o síle lidského ducha.. a na druhou stranu příběh o krutosti, bolesti a o smrti..

27.09.2011 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak tohle je jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Miluji ten příběh. Líbí se mi, jak je Elizabeth správně kousavá a pan Darcy? Pan Darcy je prostě k sežrání...=)
A abych nezapomněla - film i seriál taky naprosto super!

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kdo by odolal Mr. Rochesterovi..??=)

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Miluji tuto knihu, patří na moje pomyslné stupně vítězů. Vždycky když jí dočtu, tak nejenže brečim jako malé dítě, ale hlavně si vždycky řikám, že tak to přece neni. Jenže nakonec vždycky musím uznat, že v takových 90 případech by se každý zachoval jako Verena.. Tak je láska opravdu jen slovo?

Víra, láska, naděje - tyto tři. Ale láska je největší mezi nimi...

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Zajímavá kniha s krásně vykreslenými postavami a prostředím.
Nicméně já jsem měla hrozný problém se do knihy začíst a četla jsem ji celou věčnost..

02.06.2021 4 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

Zajímavá kniha, která určitě stojí za přečtení. Mně bohužel hrozně neseděla hlavní postava, která absolutně nevěděla, co chce (vyjma přežití) a ve všem se podřizovala ostatním.. A strašně mně rozčilovalo, že některé věci autor neřešil - třeba - na člunu strávili neznámo kolik času, minimálně několik dní, ale na záchod si došli, až když dorazili k pevnině.. =)
Jinak krásně nastíněná povaha lidí, když mají pocit, že jsou nadřazení a těch, kteří jsou jejich otroky..

20.09.2017 4 z 5

Athéňanka Tháis Athéňanka Tháis Ivan Antonovič Jefremov

Ze začátku se člověk trošku ztrácí v množství cizích slov a názvů, ale pokud vytrvá, tak je mu odměnou nádherný příběh svéhlavé hetéry z doby Alexandra Makedonského, který nás zavede do různých koutů světa a odhalí mnoho o tehdejších národech a náboženstvích. Je to další z těch knih, u kterých si člověk vysloveně vychutnává každou stránku...

01.08.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Opravdu jsem se těšila, až si přečtu některou z knih tohoto v poslední době opěvovaného autora.. Bohužel mě Papírová města vůbec nenadchla, naopak mi to přišlo jako kniha o ničem.. Pár kanadských žertíků, útěk a zamilované pátrání.. Ale v zásadě mám pocit, že kniha nemá, co říct.. Takže jako hodně oddechové čtení ano, ale pokud od knihy člověk něco očekává, tak za mě ne..

22.01.2015 3 z 5

Kaleidoskop (38 povídek) Kaleidoskop (38 povídek) Ray Bradbury (p)

Ukázka toho, že na úžasné příběhy může stačit i jen pár stránek..Pro mě nejfantastičtější Jezero, Rakev a Celé léto v jediném dni.. smekám!=)

09.12.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Co dodat na závěr série... Všech sedm dílů miluji, jsou to přesně ty knihy, do kterých je tak snadné se začíst a zapomenout na čas.. Ukončení vyprávění se povedlo, vždycky mě znovu a znovu překvapí, jak se nakonec vybarví Snape =)
Postavy parádní, příběh strhující, co víc si přát?=)
Jen pořád nevim, kdo mě z postav bavil nejvíc - Snape? Brumbál? Malfoy? Hagrid? Lupin? nebo Ron? =)

Místo nahoře Místo nahoře John Braine

K této knize jsem se dostala přes povinnou četbu a překvapilo mě, jak je dobrá.. Joe Lampton pochází z chudého dělnického prostředí a je rozhodnut se vyšvihnout z bídy do vyšší společnosti. Joe se postupně z milého chlapce mění v bezohledného muže, který je schopný pro svůj sen udělat cokoli.. Jenže za jakou cenu?

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

"Král se doopravdy změnil. Raquel to dokázala. Stalo se to jako v té pohádce, kterou tolik milovala. Kouzelník vdechl hromádce hlíny život, ale kouzelník sám přitom zemřel."

Nádherná historická kniha o velké lásce, o lásce, která mění osudy mnoha lidí a která nikdy nemůže dobře skončit. Čeho všeho je člověk schopný pro lásku a čeho všeho je schopný dav..