Místo nahoře

Román o prudkém společenském vzestupu ambiciózního mladíka, který pro kariéru bezohledně obětuje svou lásku.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44532/big_misto-nahore-Y31-44532.jpg 4.354

Nahoře 1.

Vydáno: , Mladá fronta

Room at the Top, 1957

Kniha Místo nahoře

vas
10.06.2021

(+ SPOILER) S upřímností, která nikoho nezajímá (a proč taky), musím napsat, že se mi nahoru jako mladému Lamptonovi vyšplhat nikdy nepodařilo. Je to tak trochu škoda, těch příležitostí nebylo mnoho, ale byly. To Joe Lampton byl onačejší sekáč, který nezmeškal vůbec nic, což byla expost a paradoxně taky škoda. Celý život pracoval jenom na tom, aby se dostal co nejdál a měl se co nejlépe. Osud je však pěkná mrcha a Joe vlastně dopadl dost špatně, alespoň ve všem nemateriálním. Knihu vřele doporučuji k četbě zejména všem těm rozhněvaným mladým mužům, k nimž jsem ostatně také kdysi patřil, aby si ty svoje "prioritky" seřadili dřív než bude pozdě. "Ach, chudáčku Joe," jak říkala, pokud si tedy dobře pamatuji, dvojnásobně nešťastná Alice. Žena, osud. A co z toho všeho plyne? Vlastně vůbec nic, jenom si báječně počtete.

Mirek854
26.09.2020

Nadčasová kniha o nadčasovém tématu. Jedna z nejlepších knih tzv. skupiny “rozhněvaných mladých mužů”

Ava365
09.08.2020

Pěkná kniha.

jprst
26.06.2020

Tenhle román jsem četl někdy před více lety, ale jelikož se na něj pamatuji jen matně, tak to žádný velký trhák asi nebyl.

Hanka_Bohmova
11.02.2020

Ačkoli se kniha četla vcelku příjemně a téma by mi vlastně mělo "sednout", nebyl pro mě Joeův vývoj dostatečně zajímavý a dočetla jsem spíš z dobrého vychování než z touhy vědět, co ještě bude. Však také smlouva s ďáblem dopadla jako obvykle: i když si pan účetní spočítal a je ochoten zaplatit, co bude jeho přání stát, nedohlédl dost daleko. Zlo neuzavírá běžné obchody, má svou vlastní metodiku a platí se mu ve zcela speciální měně.
Dobrého vychování tentokrát nelituji, bylo odměněno nečekanou a nesmírně působivou stylistickou hříčkou na jedné ze závěrečných stránek.

Tatopulos
29.04.2019

Kvalitní sociálně-kritický román od jednoho z tzv. mladých rozhněvaných mužů

intelektuálka
28.07.2017

Ambiciozní mladík Joe touží dostat se do horních vrstev. A podaří se.

beryl
25.03.2017

Ta kniha je skvělá, zapomněla jsem na ni na celá léta. musím ji sehnat.