tonysojka tonysojka komentáře u knih

Sociopat odvedle Sociopat odvedle Martha Stout

Doporučuji při čtení této knihy shlédnout film Učitelka od Hřebejka

07.12.2017 5 z 5

Ostří mrtvého muže Ostří mrtvého muže Luke Scull

Dnes dočteno.Temné,akční,kruté a krvavé jak od Tarantina.Pro mne lepší než -(-a teď se budu rouhat svému bohu)---Ambercrombie .Ne každý hrdina dostane svou princeznu.Zbraň z nikoho chlapa neudělá. To chlap dělá zbraň zbraní.

07.12.2017 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ze začátku se mi to zdálo moc natahované a nudné (na záhady jsem skeptik jako David),ale dostaly mne popisy tůry a zabloudění( trochu rekreačně chodíme s manželkou po Beskydech),po setkání skupiny s dítětem ve větrovce mne to začlo bavit a pak jsem se od toho nemohl odtrhnout,i když si myslím ,že to není žádný zázrak,tak zjišťuji,že už třetí den po přečtení na tu knihu pořád myslím-že by vliv Tríbeče? :-)

03.12.2017 4 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

Tak dočteno.Je to velký romantický příběh,odehrávájící se na pozadí dobře nastudovaných historických reálií té doby ,okořeněný fantasy prvky lítého boje pohanských bohů s křesťanstvím.Velmi čtivé,nemohl jsem se od toho odtrhnout,dokud jsem neskončil a byl jsem spokojen i když mi to místama připomínalo Ordinaci,ale kupodivu mě to tam nerušilo.Ta kniha si zaslouží dobré hodnocení i kdyby jen jednoho čtenáře donutila se zabývat historií.Jinak je zajímavá recenze na Sarden.cz, s níž souhlasím.

21.11.2017 5 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

šel jsem do toho se strachem,jsem v polovině a musím říct,že to stojí za ty prachy,ta paní těžce šlape Vondruškovi na paty.

16.11.2017 5 z 5

V Kalábrii V Kalábrii Peter S. Beagle (p)

Ach jo,tady by každý superlativ byl urážkou autora.Takhle se má psát.Takhle se mají vyprávět příběhy.Pro takové knihy má život smysl.

13.11.2017 5 z 5

Meč severu Meč severu Luke Scull

I když to opravdu připomíná Abercrombieho a Lawrence,tak já jsem byl spokojený a těším se na závěrečný díl,ten by měl teď nějak vyjít,doufám.

11.11.2017 5 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Souhalím s LennyR

Klik Klik Milo Manara

hezké...

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nebylo to špatné ,ale mi víc sedly Temné kouty a Ostré předměty,z těch dvou knih jsem byl opravdu v šoku.

04.11.2017 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Hodně otřesné čtení o naší nedávné minulosti a o tom jak člověk trpí za věci za které nemůže,jen proto jakou má národnost a o tom že vysídlení byla pomsta ale do jaké míry oprávněná?Na obou stranách se děly křivdy ,které roztáčely kola pomsty a nenávisti na obyčejných lidech,kteří chtěli jen milovat a pracovat a bylo jim jedno kde

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mě se to hrozně líbílo

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

mám to rozečtené,jsem v polovině a ano,je to směs Ambercrombieho(jenž je u mne na prvním místě temné fantasy) a Marka Lawrence ( který je u mne na druhém),možná jsou trochu vykradení,ale mně se to stejně líb,í protože jsem na ten žánr vysazený a je ho u nás jako šafránu,kdyby jste někdo z Vás dal tipy na tituly srovnatelné s těmi třema autory ,dejte vědět,budu moc rád,děkuji.

01.11.2017 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

potvrzuji to co napsal iferdai,dávám plnou palbu a těším se na další díl

29.10.2017 5 z 5

Líbilo se mi to víc než 1Q84: Kniha 1 a 2 a Kafka na pobřeží

26.10.2017 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Nemám rád tyhlety zombie věci protože mi to z principu připadá pitomé,ale tenhle příběh je tak dobře odvyprávěn,že mu musím dát plnou palbu.Velmi příjemné překvapení!!!

27.09.2017 5 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Po Gaimanových Sandmanech konečně něco úchvatného a komorního.

21.09.2017 5 z 5

Ráj a peklo Ráj a peklo Jón Kalman Stefánsson

Tato kniha a její pokračování jsou pro mne životní zjevení,skoro každý odstavec by se dal tesat do kamene.

21.09.2017 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Dobré čtení i když Přemyslovská epopej se mi zdála lepší, bylo tam víc politikaření a zákulisních intrik, tady mi to někdy spíš připomíná telenovelu z podhradí.

21.09.2017 3 z 5

Autorita Autorita Jeff VanderMeer

Velmi spokojen s pokračováním,těším se na třetí díl

21.09.2017 4 z 5