Druuna

Jedno z největších... a rozhodně jedno z nejvíce sexy děl evropského komiksu. Krásná Druuna se probojovává zničeným postkatastrofickým světem plným zrůd a mutantů, aby odhalila jeho tajemství... a dost často i sebe. Druuna patří mezi skutečně zásadní díla evropského komiksu – a to jak díky Serpieriho nádherné kresbě (která úžasně vystihuje vnadnou hrdinku i děsivý svět kolem ní), tak díky nápaditému příběhu s ekologickými motivy. Ale samozřejmě, hlavně díky překrásně Druuně, která se stala – podobně jako předtím Barbarella – sexuálním idolem a erotickým vzorem, ke kterému jsou připodobňované a s ním srovnávané skutečně existující modelky a herečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/270057/druuna-35s-270057.jpg 4.2126
Komiksy, Sci-fi, Erotika
Vydáno:, Crew

Kniha Druuna

LuckyVagabond

Hmm znáte ten pocit, když potkáte dívku která má nádherný obličej, krásné vlasy, perfektní tělo, líbezný hlas, je inteligentní a má milý charakter a stejně vás nepřitahuje? Je tak dokonalá, až vás to nudí? Není tam nějaká zvláštnost, která by z ní udělala vaší srdcovku?
Tak vnímám Druunu. Dokonalá kresba u které si člověk říká jak je možné že to někdo takto dokáže ztvárnit. Zajímavý, originální a chytlavý příběh, šmrncnutý erotikou tak akorát aby vás to potěšilo, ale zároveň to nepůsobilo moc lacinně. Hlavní postava je krásná, smyslná a sympatická. Svět ve kterém se příběh odehrává je neotřele originální. Prostě nemám co vytknout. Celý komiks je perfektně řemeslně zpracovaný. Ale zároveň jakoby tomu něco chybělo. Moje srdcovka to nebude. Každopádně bych se rouhal, kdybych Druuně dal méně než 5 hvězd.

OldaB

Klasika. Serpieri je co se týká kresby génius. Scénář je trochu slabší, místy možná naivní, ale pocitově to naplňuje přesně to, co od takového komiksu čekáme.

Ládja

Zajímavý svět, který by mohl být zajímavý i jako obyčejný román. Nádherné kresby, zajímavý příběh a prostě poklidný lehce erotický komiks na čtení před spaním.

Afilada
27.02.2018

Skvělé, Serpieri je velký umělec. I když chápu, že každému úplně nesedne.

tanuki
09.02.2018

Tento svět vypadá opravdu odpudivě. Rozpadá se, je plný kriminálníků, násilníků, hnusáků, slintajících chlípníků, vyvrhelů, podrazáků, oplzlých mutantů, nadržených vojáků a podivnou nemocí proměněných lidí, ze kterých se stávají slizcí tvorové s chapadly a touhou zabíjet a žrát, co jim přijde do cesty. Mezi touto havětí se pohybuje Druuna, která disponuje dokonalým tělem, krásným obličejem a mírnou povahou. S odíváním si hlavu moc nedělá, stejně na ní šaty nikdy nevydrží moc dlouho. Pokud chce něco získat či se k něčemu dostat, existuje pro ni prakticky jen jedna cesta. Druuna se jí nebojí. Upejpavá rozhodně není a život bere pragmaticky.

Postupem času zjišťujeme, že Druuna je pro tento svět nesmírně důležitá. Musí vykonat...něco. Sama pořádně neví, co se od ní chce. Je zmatená a neustále ji někdo manipuluje do různých situací, ze kterých se dokáže dostat jen s pomocí svého úžasného těla a pár přátel, které má. Vlastní inteligencí to bohužel nevytrhne.

To, co zpočátku vypadá jen jako perverzní příběh dekadentního autora, ale s postupem času získává obrysy dramatu, ve kterém jde o přežití celé lidské rasy. Je to příběh překvapivě komplikovaný, který odkrývá svá tajemství pozvolna a dokáže vyvolat nejednu znepokojivou otázku.

Atak
02.12.2017

Úžasně scény poutavý příběh, za mě jednoznačně palec nahoru.

tonysojka
04.11.2017

Souhalím s LennyR

FireOfFilth
16.09.2017

Nic moc jsem od Druuny nečekal, a o to víc mě bavila. Nejvíc se mi líbí vykreslení tohoto šíleného hnusného světa, kde vidíme spousty trubek a elektrického vedení. A samozřejmě mutantního hnusu, který je vyobrazen úžasně.
Naproti tomu kontrastuje sexuální idol každého muže, samotná Druuna. Serpieri ji vykreslil dokonale, takhle by měla vypadá ideální žena, alespoň pro mě, ale věřím že pro hodně mužů!
Příběh sám osobě není vůbec špatný a je plný nápadů, ubírá ho poměrně chudší scénář.
Jinak tuto knihu můžu doporučit každému, kdo má rád poměrně drsné scifi záležitosti a hlavně se rád koukne na úžasné ženské tělo.
Hodnotím 4,5*