Druuna

Jedno z největších... a rozhodně jedno z nejvíce sexy děl evropského komiksu. Krásná Druuna se probojovává zničeným postkatastrofickým světem plným zrůd a mutantů, aby odhalila jeho tajemství... a dost často i sebe. Druuna patří mezi skutečně zásadní díla evropského komiksu – a to jak díky Serpieriho nádherné kresbě (která úžasně vystihuje vnadnou hrdinku i děsivý svět kolem ní), tak díky nápaditému příběhu s ekologickými motivy. Ale samozřejmě, hlavně díky překrásně Druuně, která se stala – podobně jako předtím Barbarella – sexuálním idolem a erotickým vzorem, ke kterému jsou připodobňované a s ním srovnávané skutečně existující modelky a herečky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270057/big_druuna-35s-270057.jpg 4.2170

Druuna 1.

22.12.2021

Kozy, zadky, mutanti.

kedlubajz
03.11.2021

Ach Druuno, tak co s tebou? Výtvarně jsi asi to nejlepší, co jsem v komiksu vůbec kdy viděl. Z každé stránky dýchá umělecké dílo, kresba je nesmírně krásná a atmosferická, ať už se jedná o tvé ladné křivky nebo o fantasmagorický sci-fi svět všech škál hnusnosti. Jaká škoda, že ti autor nepřimíchal do vínku aspoň trochu souvislého příběhu a samostatnější osobnosti. Hrome nemuselo by jí být moc, aspoň co by se za nehet Barbarelly vešlo. Takhle je to s tebou zážitek jaksi nenaplněný, polovičatý. Ale i tak pro tebe budu mít ve skrytu duše vždycky slabost.

tereza1198
06.10.2021

Tak jsem se vrhla na opěvovanou Druunu a nestačila jsem zírat. Chápu, že jako heterosexuální čtenářce mi nemá tolik co nabídnout, i když je opravdu šikovná. Vždyť to taky o sobě pořád říká. Druuna žije v ošklivém a nechutném světě z kterého se mi zvedal kufr. Některé dějové linky a skoky jsem vůbec nepochopila. Druuna je strašně hloupá postava, ale zase chápu, že s jejím tělem a s tím co s ním dělá, nemusí být chytrá. Ona se z každé situace dostane náhodou nebo se vysouloží. Možná je její příběh dál vysvětlený a ucelenější, ale já už na to nemám nervy. Další dva sešity jsem jen zběžně prolistovala a Druuna se v nich stále válí v zařízlých brazilkách a na to nemám.

Ivan Kučera
02.10.2021

Vôbec nechápem, ako je možné, že mi zlá, skazená (ale nie nakazená!) nemravnica Druuna doteraz unikala. Hrdinka je zaujímavý charakter: nepatrí k najinteligentnejším bytostiam vesmíru, veci sa jej skôr náhodne dejú a ona na ne buď reaguje, alebo aj nie a iba mlčky čaká, čo z toho vylezie (prípadne sa vyzlečie, nechá sa znásilniť a dúfa, že to postačí). Mnohí budú šokovaní, pobúrení a znechutení. Mnohí nie. Komiks okrem prasačiniek obsahuje (najmä v treťom, záverečnom dejstve) množstvo dialógov; ako vraví Stanislav Karlík v záverečnom 3-stranovom slove, je ich toľko, že občas ich má čitateľ chuť preskakovať. To by však urobil chybu, pretože pod prvoplánovou erotickou (s nábehom na porno) pozlátkou sa (aj vďaka nim) ukrýva prepracované, ambiciózne, fascinujúce a kvalitné sci-fíčko. Iste, môžeme scenáristu (a zároveň ilustrátora v jednej osobe) obviniť zo sprostého vykrádania istej slávnej sci-fi knihy (pseudonym jej autora je BWA a kniha sa začína na písmeno N, viac nespoilerujem), ale nevadilo mi to, skôr naopak. Talian Paolo Eleuteri Serpieri (ktorý sem sám seba umiestnil postavou doktora) svoje univerzum prepracoval dostatočne na to, aby to bolo niečo iné. Svet plný mutantov, robotov a divne usporiadanej hierarchie medzi obyvateľmi „sveta“, ukrýva nejedno obludné tajomstvo. Nakreslené je to absolútne skvostne, nezabudnuteľne, famózne, realisticky a dych vyrážajúco. Vidno, že Serpieri nie je len tak nejaký ilustrátor, ale umelec, ktorý v Ríme študoval architektúru a maliarstvo, dostal sa do ateliéru uznávaného maliara Renata Guttusa, vybudoval si špičkové renomé ako rešpektovaný figuralista a za svoj komiksový vzor považoval mená ako Arturo del Castillo alebo Antonio Hernández (stačí si ich tvorbu pozrieť na nete a hneď ste doma). Tínedžerské erotické sny sa čelne zrážajú s bitúnkom a nechutnou post-apokalypsou, čo vytvára pozoruhodný kontrast. Výsledok je znepokojivý, mrazivý a plne funkčný. Neskôr Druunu nenápadne vykradlo viacero filmov, napr. Symptóm Pandorum (bez komentára) alebo Bayov Ostrov („vyžrebovaní“ favoriti sú v skutočnosti príšerne potrestaní, rozhodne nejdú do žiadneho „raja“). Teším sa na ďalšie dobrodružstvá ženskej erotickej jednotky menom Druna. Nie je to síce dokonalé (v treťom príbehu nazvanom Tvor som sa už vyložene strácal vinou časových skokov, snov, predstáv a halucinácií), ale prísnejší budem až pri pokračovaniach. Možno.

klempy2
17.09.2021

Co k tomu napsat. Nehledejte v tom nějakou hloubku. Druuna je prostě krásná a strašně sexy a kvůli tomu si ten komiks kupujete.

Já jsem si Druunu neskutečně užil, najdete tam spoustu žhavých scén, Druuna je prostě často nadržená a přítulná. Celý komiks je nádherně, detailně kreslený, kresba krásně dokresluje ponurou atmosféru celého příběhu.

Navíc musím říct, že i příběh stojí za přečtení a mě osobně bavil a chtěl jsem ho číst. Je to prostě porno komiks s dobrým příběhem a úžasnou kresbou. No a Druuna je samozřejmě sen každého chlapa.

fvalek
18.02.2021

Druuna byla takové vysněné dílo, které jsem měl už asi 6 let doporučené a nějak se k němu nedostal, ale teď, v rámci doplnění nějakého mistrovského díla evropského komiksu, jsem vzal Druunu na milost. Popravdě nevím, jestli to bylo úplně dobře. Druuna má krásnou kresbu, která má hodně příznivé barevné spektrum pro takové typy příběhu, a celkově je vážně úžasná a působivá. Nicméně po stránce příběhu to byla divočina. Atmosféra pro mě byla působivá, ale spíš negativně - poměrně depresivní, velký nádech úpadku a zmaru, no a mutanti... někdy jsem měl pocit, že je část příběhu tak slizká a zmutovaná, že jsem měl pocit, že mám špinavé ruce. :D

Sexu je v Druuně možná trošku moc, já bych asi řekl, že akorát, ono by to v reálném postapo světě asi vypadalo podobně, ale bylo to pro mě těžké sousto. Asi dlouho neuvidím knihu, kde tolik mužů bude mít prsa... Byly tam hezké sekvence, ale pak i takové, kterým jsem vůbec nerozuměl. Všechno se navíc vztahuje k nějakému ekologickému podtextu, který mi ale přišel velice nevýrazný, téměř až zbytečné ho zmiňovat. Mnohem kvalitnější pro mě byl spíš sociologický motiv "Jsme monstra my nebo ti mutanti tam venku?" Jinak samozřejmě oceňuji ten motiv kosmické lodi ulétající před ekologickou katastrofou a po čase zapomínající na to, že jsou loď apod. Ale to je opravdu jen detail.

No a teď to složité... Vůbec jsem nějak nepobral ten boj Lewise s druhým počítačem, pak nějak vývoj mutací až po Absolutno... To na mě bylo už moc. Potom mi nejdou do hlavy některé části, když zmizí cizí kosmonauti a stanou se členy společnosti, pak se zase objeví? Celkově mi to přišlo takové dost zmatené a je tam spoustu smyslů, co vidím, ale pak i takových, které mi nějak nic neříkají.

Corso
13.07.2020

Toto bol snad prvy ebook a komiks ktory som stahoval z netu ked som nejak v 2005 prisiel k prvemu pripojeniu. :) Juuuu Druuuuna!! Po rokoch som splatil svoj "piratsky dlh" a kupil poctivo knihy, pretoze si to podla mna proste autor zasluzi. Boli casy boli, kedy uz len pohlad na meno ako Serpieri, Manara, sposobovali priam pubertacku erekciu. :)

trudoš
12.07.2020

Po výtvarné stránce nádhera, tam není co vytknout. Nejde jen o vnady krásné Druuny (no dobře jde) ale i hororové kulisy, čerpající to nejlepší z postapokalyptické tématiky a adrenalinových lekaček typu Vetřelec.
Jenže v tomhle momentě jsem vyčerpal všechny klady, které komiksu dokážu přisoudit. Scénáře jednotlivých dílů na mě působily dojmem zmatené mysli, která si je jistá cílem, ale ne cestou. Jednou to zkusí zleva, podruhé vůbec a potřetí přískoky, přičemž s každým dalším dobrodružstvím, jako by to předchozí přestalo existovat. Navíc hrdinka samotná je jednou z nejvíce pasivních postav, co jsem kdy zažil - chodí, brečí, souloží. K někomu takovému těžko hledám vztah, ať je sebehezčí. Nehledě na to, že většina erotických scén je zcela samoúčelná, což by ani tak nevadilo, kdyby autor děj neprokládal kvantem textu. Ten v člověku automaticky vzbuzuje dojem, že je co sdělit, ovšem opak nemůže být větší pravdou. Ostatně kdo by se při koukání na porno chtěl zabývat existenciální filozofií?