V Kalábrii

Proslulý autor Posledního jednorožce přichází s novým, nádherně odvyprávěným příběhem o jednorožcích, bájí vhodnou i pro naši nejžhavější současnost. Claudio Bianchi žije už řadu let v osamění na svahu malebné Kalábrie v jižní Itálii. Drží se svých zažitých způsobů, cítí podezíravost vůči cizím lidem a odjakživa se vzpírá změně; nejraději se věnuje práci na svém statku a psaní poezie. Jednoho chladného rána se však na statku objeví neuvěřitelný návštěvník, jakoby přelud ze snů. Když mu Claudio přijde na pomoc, svým laskavým činem uvrhne svůj svět do chaosu. Najednou musí odhánět zvědavce, dotěrná média a ještě zlověstnější živly. Lyrický, poutavý a duchaplný román příběh V Kalábrii je jen dalším potvrzením přetrvávajícího postavení Petera S. Beaglea jako jednoho z nejosobitějších autorů fantasy literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354693/v-kalabrii-IJ1-354693.jpg 4.516
Originální název:

In Calabria (2017)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
hellena1523
27. ledna

Peter Beagle fantasy s jednorožkama prostě umí! O tom vůbec nemůže být řeč. A opět musím říct, že poetické vyjadřování je jednoduše pohlazení po duši. Taková jednohubka na odpoledne s několika moc pěknými ilustracemi.

bejan
01. ledna

Tak jsem četl fantasy knihu a ani jsem o tom nevěděl, dokud jsem si to nepřečetl na přebalu knihy...
Krásný, poetický příběh z Kalábrie. S jednorožcem...

Nevimm
27.12.2017

Na mě moc romatika, moc ,,magické,, a poetické. Čekal jsem, kdy tam příjde pořádný démon a všechno to vyřeší :)

Boboking
07.12.2017

Naprosté pozitivní překvapení. Knížka s "infantilními" jednorožci, a tak skvělá. Postava Claudia mne dostala. Opravdu neobvyklé fantasy, které se četlo samo.

Abrakadabra
27.11.2017

Zvenku i uvnitř nádherná kniha. Moc se mi líbilo zachování některých původních slov a i když jsem musel občas použít překladač, dodalo to vyprávění tu pravou atmosféru. Nicméně autor píše tak zvláštně, že si nejsem jistý, jestli mi to vadilo nebo naopak přitahovalo. Ať je to jak chce, první polovinu knihy jsem se nemohl pořádně začíst a druhou polovinu ji naopak odložit. Samotný příběh je kouzelný jak Kalábrie sama, ale k naprosté dokonalosti mu pro mě něco schází. Nejsem schopný říci co a až na to přijdu, rád se o to podělím. Jsem si totiž jistý, že jsem knihu nečetl naposled.

tonysojka
13.11.2017

Ach jo,tady by každý superlativ byl urážkou autora.Takhle se má psát.Takhle se mají vyprávět příběhy.Pro takové knihy má život smysl.

piquillio
05.11.2017

Kniha křehká jako měsíční světlo. Dlouho jsem ji vyhlížel a moc se těšil. Tohle není knížka do autobusu, na rychlé zhltnutí. Ta se musí procítit.


Štítky

romantika

Autor a jeho další knihy

Peter S. Beagle

Peter S. Beagle
americká, 1939

Uživatelé mají knihu

v Přečtených19x
v Doporučených2x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x