Toňula Toňula komentáře u knih

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Druhá kniha,kterou jsem od autorky četla, opět mě zaujala příběhem kombinujícím více dějových linek, jen rozuzlení mě hodně překvapilo, ale to je u detektivky jen dobře..Zajímavý byl pro mne i popis prostředí - ostrova a jeho pamětihodností, který děj obohatil. Těším se na další díla této autorky a další případ komisaře Knutase.

27.11.2014 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Opravdu pozoruhodná kniha, první, kterou jsem od autorky četla. Zajímavý způsob vyprávění i téma, příběh plný otázek, na které nelze jednoznačně odpověď a překvapivý závěr..

12.11.2014 4 z 5

Naše parta Naše parta Karel Ptáčník

Tuto knihu mám ve své knihovně natolik ohmatanou, že se bojím, aby se mi nerozpadla..Kniha mého dětství plná humoru, vtipných situací i trefných komentářů, že jsem po ní sahala znovu a znovu,abych opakovaně prožívala s toutou povedenou partou naprosto nezapomenutelné léto.

15.10.2014 4 z 5

Bojíš se tmy? Bojíš se tmy? Sidney Sheldon

Další pozoruhodný sheldonovský příběh, svižné tempo vyprávění, překvapivé dějové zvraty a nečekané vyústění příběhu.

09.09.2014 4 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Opravdu zajímavý příběh především způsobem vyprávění, originální a přesto čtivý, přináší spoustu podnětů k zamyšlení nad smyslem lidského života a důležitosti lásky. Mnohem lepší než autorčin předchozí román. Pokud vyjde další, rozhodně si ho nenechám ujít.

05.06.2014 4 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Po Johnovi trochu změna, ale rozhodně příjemná, zajímavá kombinace milostného příběhu a detektivky,v závěru až thrilleru.

11.04.2014

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Na základě pozitivních ohlasů jsem si i já přečetla tento příběh, nebyla jsem zklamaná, lidský příběh o zklamání i naději. Doufám,že vyjdou i další tituly autorky.

11.04.2014 4 z 5

Devátý neznámý Devátý neznámý Jan Gardner

Kniha sice čtivá, ale taková nemastná neslaná, žádný z hrdinů mě neoslovil, všichni byli takoví ploší, neosobní, ani samotné pátrání mi nepřišlo napínavé.. předchozí kniha autora mě zaujala více ..

10.05.2024 3 z 5

Jsi na řadě Jsi na řadě Holly Seddon

Začátek knihy mě lehce navnadil,zajímavá zápletka, ale další část mě nezaujala, nemohla jsem se do ní začíst, bohužel..

31.01.2024 3 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Trochu slabší než předchozí kniha, ale přesto zajímavá a čtivá..

10.12.2023 3 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Věřím, že pro někoho krásná kniha, pro mě strašně popisná, nedokázala jsem se s nikým z hrdinů ztotožnit, prostě neoslovila..škoda, Ostrov se mi líbil moc..

15.06.2023 3 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Zajímavá kniha pro milovníky Řecka, obzvláště Kréty. Dojemný příběh rodiny, jejíž někteří členové onemocněli malomocenstvím a dostali se tak na ostrov Spinalonga. Na pozadí děje můžeme sledovat proměny Kréty v průběhu války a době po ní, já osobně jsem se dozvěděla i spoustu nových skutečností týkající se nemoci, o které jsem byla přesvědčena, že byla vymýcena mnohem dříve, také o životě na ostrově, který pro mnoho lidí byl velkou neznámou a o kterém panovalo hodně pověr. I když postavy byly vykresleny trochu ploše, neubralo to knize na čtivosti. Doporučuji!

04.03.2023 4 z 5

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Milý, čtivý román, kde se tradičně prolínají časové linie i osudy hlavních postav. Velká spokojenost, přesně román podle mého gusta.

15.12.2022 4 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

Poměrně zajímavý detektivní příběh postavený na propojení zločinu a severské mytologie, sympatická hlavní hrdinka, která má za sebou tragickou minulost, která se objevují v předchozích dílech.O tom jsem neměla tušení a tudíž se ztrácela v postavách a souvislostech, což mi trochu zkazil požitek ze čtení.

21.07.2022 3 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Bohužel jsem nedočetla, závěrečný díl ságy nebyl špatný, ale za polovinou jsem už měla dost politiky, Ireniny i Franzovy angažovanosti, vytratil se ten lidský pohled na vztahy mezi hrdiny, láska, cit...škoda..

03.05.2022 2 z 5

Jak naladit štěstí Jak naladit štěstí Agnès Martin-Lugand

Člověk je složitá bytost a v kritických momentech života někdy překvapí sám sebe..Kniha k zamyšlení nad nevyzpytatelností pocitů, které člověk prožívá,když mu do života vstoupí tragédie milované osoby..nelze říci , jestli to, co cítíme a jak se s tím vyrovnáváme je dobré či špatné..

17.04.2022 4 z 5

Ztracené dopisy Ztracené dopisy Sarah Mitchell

Příjemný, oddechový příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, mé oblíbené téma osudů dvou žen , které se později protnou..

02.02.2022 3 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Bohužel nedočteno, postavy nesympatické, vyprávění ploché, příběh sice měl potenciál, ale způsob psaní mi nesedl, škoda..

22.01.2022 2 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Poslední díl ságy je stejně čtivý a romantický jako předchozí, sympatická hrdinka překonávající těžkosti osudu, jen v závěru trochu moc sladkobolné, ale v dnešní smutné době působící jako pohlazení na duši.

30.11.2021 4 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Trochu zklamání, sice čtivá, ale oproti předchozím dílům slabší děj a celkově kniha působí jako nastavovaná kaše k předchozím dílům..

28.08.2021 3 z 5