Toňula Toňula komentáře u knih

Výjimečná Výjimečná Katarína Gillerová

Mám ráda romány této autorky, která píše s citem pro ženskou duši, s pochopením a shovívavostí pro její slabosti..

15.01.2024 4 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Kniha nebyla špatná, možná trochu slabší než předchozí autorčiny knihy, ale jako vztahové drama dobré..

05.01.2024 3 z 5

Instinkt Instinkt Tess Gerritsen

Souhlasím s tím, že kniha je odlišná od předchozích autorčiných děl, ale nevadilo mi to..nebylo tu tolik ponurosti , jednodušší způsob vyprávění, ale nijak to neoslabilo napětí a celkový příběh, takže spokojenost..

02.01.2024 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Nebylo to špatné, ale ke konci už jsem se dost trápila překombinovaností děje a vysvětlováním, co, kdo, proč..

28.12.2023 3 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

Za mě velmi příjemné překvapení, čtivý napínavý příběh o tom, co dokáže změnit jeden okamžik v lidském životě .

25.12.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Opět Kate Burholderová a opět zločin spojený s amišskou komunitou a opět velmi zdařilý thriller. Těším se na další setkání.

21.12.2023 4 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Trochu slabší než předchozí kniha, ale přesto zajímavá a čtivá..

10.12.2023 3 z 5

Pohnutá doba Pohnutá doba Marie Lacrosse

Byla jsem zpočátku skeptická co se týče čtivosti románu, přesto po trochu pomalejším začátku se příběh rozběhl a postupně nabýval na zajímavosti a to i díky historickým skutečnostem a postavám. Jsem zvědavá na další díl.

03.12.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivý příběh podává mužský pohled na život lékaře na malém městě, na jeho osobní souboje s lidskou omezeností, s pokrytectvím, ale hlavně se sebou samým a svou závislostí na alkoholu.

24.11.2023 4 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Nejlepší z celé série o těžkých osudech lidí na Přerovsku v minulém století.

24.11.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Opět nezklamala, autorka psát umí a i tato kniha to svým napínavým příběhem, který se čte jedním dechem, dokazuje.

24.11.2023 4 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Nedočteno..postavy nesympatické, děj zmatený, celkově chaos

07.11.2023 1 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Čtivá, docela napínavá, přesto závěr mě docela zklamal..podobně jako u Odbočky v lese..autorce jakoby ke konci došel dech a příběh uzavře tak nějak neoriginálně..

07.11.2023 3 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Takový milý romantický příběh odehrávajíci se opět ve dvou časových rovinách, sympatičtí hrdinové, překvapivý závěr, co víc si přát..

07.11.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Hodně dobré..autor nám v krátkých kapitolách dávkuje napětí, které se stupňuje až k překvapivému konci. Rozhodně stojí za přečtení.

02.11.2023 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Další případ sympatické vyšetřovatelky a další napínavé pátrání v amišské komunitě, o které už mám díky autorce docela slušné vědomosti.

20.10.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Další napínavé setkání se sympatickou inspektorkou, řešící nejen komplikovaný případ, ale i vlastní minulost..

08.10.2023 4 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Krásná kniha, určitě důstojné a plnohodnotné zakončení celé série..Atlasův životní příběh byl bezesporu plný zvratů a pozoruhodných setkání, jen těch postav tu bylo trochu moc a v závěru jsem se již docela ztrácela..přesto stojí za přečtení!

01.10.2023 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Autorčina zřejmě prvotina milé překvapila..O to víc, že se odehrává v místech, která znám..Dvě ženy, každou trápí něco jiného a každá žije v trochu jiném prostředí, nakonec spojí jedno místo a stejná touha po štěstí. Ne vše dopadne podle jejich představ, přesto nepřestávají věřit a doufat..

28.09.2023 4 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Milá kniha o odhalování rodinných tajemství i odhalování sebe sama odehrávajíci se v nádherném prostředí s "vůní medu"

12.09.2023 4 z 5