Toňula Toňula komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Opravdu zdařilá česká detektivka, odehrávající se v prostředí Beskyd, které je mi blízké, navíc sympatičtí kriminalisté a jejich osobní příběhy..velká spokojenost!

31.05.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Až na trochu překotný konec jde o další čtivý napínavý příběh z pera oblíbené autorky. Jedna rodina a spoustu motivů k vraždě ..

25.05.2023 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Závažné téma, vyprávěné několika úhly pohledu skládající smutný obraz nelehkého dětství a bezmoci..Zajímavé čtení k zamyšlení

20.05.2023 4 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Moc pěkné a čtivé stejně jako předchozí díly..tentokrát ve vánoční čas v době války, kdy v lidském životě hraje roli nejen bolest a smutek, ale i odvaha, přátelství a láska..

18.05.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Zatím všechny knihy autorky měly spád i napětí, ani Trosečníci nebyli výjimkou..dvě sestry, jedna tragédie a od ní se odvíjející příběh lásky- sesterské, mateřské i milenecké.. Více se prozrazovat nesluší..

11.05.2023 4 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Odpočinkové čtení, které opět propojuje minulost s přítomností, postavy jsou sympatické, jen konec trochu předvídatelný, ale tak to u správné romantické četby má být..

29.04.2023 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Další výborná kniha oblíbené autorky.. Opět splétání osudů obyvatel jedné tiché uličky. Co se tají v jejich domovech a jaká tragédie změní jejich životy? Nechte se překvapit..

22.04.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Po delší době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout..osudy řeckých uprchlíků v naší zemi v době socialismu..pohledem více osob sledujeme nejen jejich osudy, ale současně dobu, v níž se odehrává..hodně návykové čtení..

22.04.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Skvělý román z pera oblíbené autorky historických
příběhů..nepostrádá napětí, lásku, postavy ačkoliv žijí v daleké minulosti působí naprosto věrohodně a budí sympatie nebo odpor. Je vidět, že autorka dobře zná historické reálie a umí je skvěle zakomponovat do vyprávění. Super!

09.04.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys umí psát a hlavně, dobře ví, o čem píše. Ačkoliv děj její poslední knihy je jednoduchý, obsah zaujme svou syrovostí a pečlivým vylíčením toho, co všechno se v Rumunsku dělo ještě před nedávnem. Pro mě cenný zdroj informací, na přîběhu sedmnáctiletého Cristiana jsem postupně odhadovala zrůdnost režimu a hlavně jeho dopad na životy obyčejných lidí..

07.04.2023 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Tabea Bach (p)

Příjemné, oddychové čtení, pro mě nové informace o výrobě hedvábí a romantický příběh k tomu..spokojenost.

06.04.2023 4 z 5

Dětská hra Dětská hra Clare Boyd

Zajímavý psychologický román, pohledem tří ženských hodinek postupně rozkrýváme vztahy v rodině, kde s vlastními dcerami vyrůstá jedna nevlastní.. Vše odstartuje v okamžiku, kdy se jedna ze sester stane modelkou a tím se spustí lavina situací a změn v jejich životech až do finálního odhalení oné "dětské hry" .

29.03.2023 4 z 5

Hotel pod šťastnou hvězdou Hotel pod šťastnou hvězdou Agnès Martin-Lugand

Milá kniha, jejíž příběh a hlavně pohled hlavní hrdinky na život i na lidi kolem hodně rezonuje s mým. Autorka umí udeřit na správnou strunu.

25.03.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Příběh o síle i slabosti člověka, o vlivu nepříznivé doby, která je pro hrdiny knihy zkouškou, v níž ne každý uspěje..zajímavá rodinná sága a současně obrázek doby, která je pro mnohé už jen smutnou vzpomínkou..

12.03.2023 4 z 5

Vrať se pro mě Vrať se pro mě Heidi Perks

Docela zklamání, po prvním autorčině románu, který jsem přečetla jedním dechem, jsem čekala něco podobně napínavého..Bohužel jsem se víc trápila ..Hrdinka Stella přeskakuje mezi současností a minulostí, od druhé poloviny příběhu jsem měla chaos v postavách a jejich pohnutkách..konec takový nemastný neslaný..škoda

12.03.2023 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Nebyla špatná, ale oproti předchozím dílům trochu zklamala.. Josie byla sympatická, ale příběh trochu drhl, místy jsem se ztrácela a konec byla trochu odbytý..škoda

04.03.2023 3 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Zajímavá kniha pro milovníky Řecka, obzvláště Kréty. Dojemný příběh rodiny, jejíž někteří členové onemocněli malomocenstvím a dostali se tak na ostrov Spinalonga. Na pozadí děje můžeme sledovat proměny Kréty v průběhu války a době po ní, já osobně jsem se dozvěděla i spoustu nových skutečností týkající se nemoci, o které jsem byla přesvědčena, že byla vymýcena mnohem dříve, také o životě na ostrově, který pro mnoho lidí byl velkou neznámou a o kterém panovalo hodně pověr. I když postavy byly vykresleny trochu ploše, neubralo to knize na čtivosti. Doporučuji!

04.03.2023 4 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Nebylo to špatné, ale předchozí knihy autorky mě oslovily více..poslední dobou mám pocit, že thrillery jsou jen další variací tématu trauma z minulosti, které ovlivňuje přítomnost..

25.02.2023 3 z 5

Jednoduchý příběh, který nepostrádá lidskost, román o mateřské lásce, nesvobodě, smutku i naději..Milá knížka k zamyšlení..

20.02.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po Erice už se mi docela stýskalo, tak jsem s velkým potěšením přečetla její další případ i příběh. Opět nezklamala a doufám, že se s Erikou ještě neloučím.

12.02.2023 5 z 5