Toňula Toňula komentáře u knih

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Velmi příjemné překvapení - knihu jsem si půjčila úplně náhodou a poté, co ji přečetla maminka a byla nadšena, jsem se do ní pustila já a za sebe mohu říct, že jde o velmi čtivý, napínavý příběh z prostředí prestižní internátní školy, kde uvnitř probíhají osobní dramata vedoucí až k vraždě. Vyprávění opět několika úhly pohledu má spád, zkoumá pohnutky jednotlivých hrdinů a hrdinek a graduje až dramatickému konci. Zase trochu jiný druh thrilleru, ale o nic méně zajímavý, určitě si přečtu i dalěí knihy této autorky.

08.01.2020 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Váhala jsem u počtu hvězdiček, nakonec jsem udělila více, protože mám ráda autorku a kniha byla opravdu čtivá, jen příběh samotný už pro mne nebyl moc originální, pomsta manželky se bohužel objevuje v mnoha románech, které jsem v poslední době četla..Přesto jsem po přečtení nebyl zklamaná, děj solidně gradoval a hrdinka měla mé sympatie..Jsem poměrně zvědavá na další díl této série.

02.01.2020 4 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Poslední díl čtivé ságy mé oblíbené autorky, stejně jako předchozí díly poutavé vyprávění plné zajímavých zvratů s překvapivým zakončením v současnosti. Škoda, budu své oblíberné hrdiny postrádat..

02.01.2020 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Další sestra a další pozoruhodný příběh z pera mé oblíbené autorky propojující minulost s přítomností, opět mistrně vykreslené postavy i prostředí, opět hluboce lidské a přitom ne zbytečne sentimentální vyprávění o hledání nejen pravdy, ale i sebe sama. Úžasná série, která jen dokazuje autorčin široký přehled a znalosti historie a též vnímavost a cit, jakým vše dokáže povýšit.

27.12.2019 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Knihu mi doporučila kamarádka, osobně jsem autorku neznala, ale rozhodně kniha nezklamala..Nijak hluboké čtení, přesto jde o lidský příběh několika žen, osobně mi vyhovuje vyprávění z několika úhlů pohledu, zvláště viděno ženskýma očima..

19.12.2019 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tak tento Gamachův případ, to byla jízda, asi nejlepší z celé série..Zpočátku lehký rozjezd, uvedení do děje i připomenutí minulých událostí a traumat, posléze zlehka gradující vyprávění, které nepostrádalo napětí, navíc do poslední chvíle jsem netušila, jak moc má Gamache situaci pod kontrolou, a nakonec napínaé fiinále v tak malebné vesničce jako Three Pines..Přečteno jedním dechem.

10.12.2019 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Vždy na počátku další autorčiny knihy mám pocit, že tentokrát příběh nebude nic moc..Ale posléze se děj rozjede a vyprávění nabírá na zajímavosti a hloubce až do samého finále. Opět velká spokojenost..

05.12.2019 4 z 5

Pán hor 4 Pán hor 4 Hana Marie Körnerová (p)

Další zamímavé osudy hrdinů rodu De Braie, tentokrát je v centru pozornosti Christina, Sebastianova dcera, která si díky své povazu zkomplikuje život a její cesta k nalezení lásky je strastiplná a plná bolesti. Už se těším na další osudy.

Štěstí pro začátečníky Štěstí pro začátečníky Katherine Center

Všechny knihy této autorky jsou naplněny lidskostí, nadějí a optimismem, příběh, na jehož počátku je obvykle smutek se postupně mění na cestu hledání nového začátku, setkávání se s novými lidmi, kteří většinu způsobí, že hrdinka nalezne novou chuť do života. Stejně tomu bylo i v tomto vyprávění.

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Čekala jsem přece jen trochu více, pomalý rozjezd, posléze příběh nabral na tempu a druhou polovinu jsem se více méně těšila, až bude závěr. Asi jsem už docela sečtělá, co se týče tohoto žánru, ale docela jsem rozuzlení předvídala. Každopádně zajímavý příběh to byl, ačkoliv trochu nevyvážený a místy těžko uvěřitelný.

21.11.2019 3 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Návrat na ostrov kamélií byl pro mne moc milý, opět čtivý příběh,ale tentokrát o něco propracovanější, postavy stejně blízké jako v předchozím díle, jen Mael ztratil trochu ze své dokonalosti, což bylo jen dobře. Ráda si přečtu i pokračování.

19.11.2019 4 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Důstojné zakončení trilogie, příběh plný napětí, lásky, boje s přízraky z minulosti, která silně ovlivnila život obou hlavních hrdinů, aby je nakonec oba posílila a napomohla i k jejich sblížení. Čtivé, možná nejvíce ze všech tří dílů..

14.11.2019 4 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Nebylo to špatné, čtivé, přesto mě příběh až tak nezasáhl jako Šťastní lidé.. možná trochu moc pohádkový, ale jako odpočinkovou četbu mohu doporučit, též autorčin styl psaní je mi sympatický..

12.11.2019 3 z 5

Pán hor 3 Pán hor 3 Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé pokračování rodinné ságy rodu De Braie na pozadí historických událostí francouzských dějin. Opět napínavé vyprávění plné nečekaných zvratů i milostných zápletek.

12.11.2019 4 z 5

Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Po Vodních andělech další zajímavý případ Malin Forsové, která je i v tomto díle sympaticky vnímavá, i když tentokrát neodolala démonu alkoholu a mám obavy, že v dalším případu to nebude jiné..Každopádně napínavý příběh o následcích traumatu z dětství, o lidské slabosti i síle lásky..

31.10.2019 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Zpočátku jsem se při čtení trochu prala se stylem vyprávění, ale jak příběh gradoval, ponořila jsem se do děje a dočetla až do překvapivého konce. Netradiční, napínavé, zajímavé.

29.10.2019 4 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Stejně jako první díl čtivé vyprávění z dob dávno minulých, v němž nechybí napětí i romantika, vše na pozadí významných historických událostí, které sice ovlivňují životy hrdinů, ale přesto je příběh více soustředěn na vykreslení dalších osudů členů rodiny de Braie. Už se těším na další díl.

23.10.2019 4 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Zpočátku jsem byla trochu skeptická, vyprávění mě příliš nezaujalo, ale postupně získávalo na zajímavosti a také hlavní hrdinka mi byla stále bližší svým pohledem na svět, to, jak postupně v New Yorku objevovala nejen město kolem sebe, ale hlavně sebe samu a posléze i své kořeny, jak se vyvíjel vztah k Louise (pozdější filmové hvězdě), které dělala gardedámu, i její sblížení s Josephem, který ji pomohl při pátrání po skutečné matce a stal nedílnou součástí jejího pozdějšího života. Nechyběly překvapivé momenty a objevovala témata, která v té době byla tabu. Příběh byl pozoruhodný také tím, jak velké časové rozpětí dokázal pojmout a jak nenásilně líčil dobové proměny a jejich vliv na život hrdinů.

19.10.2019 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ačkoliv příběh byl od počátku zajímavý a k hlavním hrdinkám jsem si musela hledat cestu. Pak se ovšem vyprávění docela rozjelo a postupně gradovalo napětí až k rozuzlení na konci, které jsem trochu vytušila. Na prvotinu určitě hodně dobré, uvidíme, co pokračování.

09.10.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další skvělá detektivka z pera mé oblíbené autorky, navíc zasazená do prostředí Beskyd, které je mi docela blízké. Opět skvělá kombinace detektivní zápletky, tajemství osudů lidí, žijicích uprostřed přírody, jejich slabostí, zklamání i drobných životních výher.

02.10.2019 5 z 5