tlllk tlllk komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Na úvodný diel celkom fajn, tak akurátny počet postáv, správne vyprofilovaných, trochu naivných. Mýslím že cielovka je skôr mladšieho razenia, ale ako audiokniha to na rozptýlenie celkom ušlo.

15.11.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Lepšie ako som čakal na Lagercrantza... Dej mal celkom spád, ale logiku za tým veľmi netreba hľadať. Už sa z toho stáva taká nenáročná oddychovka. Ako audiokniha zhltnutá za dva dni.

09.11.2017 4 z 5

Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania Haruki Murakami

V päťdesiatych rokoch istý Doktor Calhoun urobil experiment s potkanmi, aby preukázal, že každá spoločnosť, ktorá dosiahne určité stupňa vývoja začne postupne zanikať. Najviac podobných rysov vraj pozoroval u Japoncov, teraz už rozumiem prečo.

08.11.2017 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Oproti predchádzajúcej časti tu bolo zopár hluchých miest, také to napätie či prežujú a pritom viete že máte ešte ďalších 5 dielov pred sebou...., ale zas ako audiokniha to bolo celkom fajn.

02.11.2017 3 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

aj ja som sa v prvom dieli stratil. Pred Dvojkou som si preventívne pozrel Film aby som sa akože zorientoval, chyba, malo to pramálo spoločné z knihou. A možno práve preto že som nemal žiadne očakávania ma kniha príjemne prekvapila. Chvíľami som mal pocit že som vo svete Castanedovho majstra Juana.

26.10.2017 4 z 5

Tajemství strašidelného zámku Tajemství strašidelného zámku Robert Arthur jr.

Niet nad klasiku, deti sa nevedeli dočkať večerného čítania.Už aj letíme do knižnice pre zajakavého papagája.

18.10.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

neviem prečo, ale celé mi to pripomínalo tu úvodnú scénku z Univerzity pro príšerky, " Ahooooj , já som Mery[:džéj:],.. ". Tak neviem, mala to byť príručka pre začínajúcu herečku, alebo manuál ako ju zbaliť ? Autorka sa šikovne vyhla všetkým osobným (milostným) pasážam za to namočila všetkých okolo seba, nie že by vadilo, ale tým sa to celé posunulo späť do pubertálnej roviny. Asi nie som cielovka, ale ako audiokniha to bol vtipný letný oddych. Ako keď som sa nedávno vrátil k trom pátračom .

18.10.2017 3 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

celkom milé, autor sa vyhýba tomu klasickému rozprávkovému konceptu, že na začiatku sa musí stať niečo zlé a potom nastúpi spravodlivosť, dokonca by som povedal že dokázal napísať napínavý dej bez výslovne negatívnej postavy.

28.08.2017 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

baví ma ako autor prekonáva zažité klišé hlavných postav , škoda len že si dáva tak načas s ďalšími knihami. V nádeji som sa obrátil na seriál, len že ten sa značne líši od knižnej predlohy.

13.08.2017 5 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

ak to beriem ako opis princípov siedmej veľmoci, tak celkom poučné, ale ako celok ma to moc nechytilo.

15.07.2017 3 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Zhltnuté za dva dni, ako audioknia. Oddychovka ako vyšitá, len mi nie jasné ako rímsky vojak, v noci v lese odrátal štvrť hodinu... :D

07.07.2017 4 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

zápletky ako od Seagala či Van Damma na konci s happy endom. Tak tento poviedkový počin mi prišiel ako najslabší a najpredvídateľnejší zo všetkých jeho kníh..

01.04.2017 2 z 5

Až raz budem kapitánom Až raz budem kapitánom Marta Hlušíková

Asi som staromódny ale v týchto moderných rozprávkach z rozvrátených rodín my chýba to čaro rozprávok.

20.03.2017 2 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

To opakovanie deja som postrehol v jeho knihách prvý krát, bolo to dosť otravné , akoby sa mu nechcelo, na druhu stranu konečne menej politiky. Ak o celok to ušlo...

20.03.2017 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

trochu sa to rozbehlo, ale stále sa neviem zbaviť pocitu akoby najskôr boli čiastkové príbehy a k ním potom vymyslený zastrešujúci príbeh.

28.02.2017 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

to posledné čo sa dá o knihe povedať je, že je originálna. Tolkien, Paolini ešte aj Prattchet to mali prešpekulovanejšie, navyše tam mali akcie, tu som sa šiel ukúsať nudou. Snáď to zachráni ďalšia časť, potenciál to má... Ešte že to aj narozprávali.

26.02.2017 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

trochu sklamanie, po Mraze som čakal viac, v podstate stačilo prečítať prvú a posledné dve kapitoly, i keď ta pointa mala svoje čaro...

23.02.2017 3 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

čím ďalej lepšie,

ten úvod ma moc nenadchol ale pri polovodičoch to nabralo tempo. Zaujímavý bol pre mňa postreh viacerých menovaných , že dnešná generácia ma v podstate ku programovaniu ďalej ako tá ich...

06.02.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

..fakt som sa snažil, autora mám celkom rád , ale táto kniha ma proste minula. Do poslednej strany som sa nevedel dostať do deja, zúfalo sa mi to podobalo na Murakamiho Hard-boiled Wonderland ale taký bez konca ...

19.10.2016 2 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Tematická oddychovka ...

06.10.2016 4 z 5