tinka1974 tinka1974 komentáře u knih

Moderní kurandera: Cesta za voláním srdce Moderní kurandera: Cesta za voláním srdce Lucie Chaya (p)

Tak nějak nevím, co o tom napsat. Myslela jsem, že to bude zajímavé čtení, ale ve skutečnosti jsem knížku ani nedočetla. Ještě mi čeká 60 stránek a ty vezmu namátkou. Nerada nedočítám. Kurandera byl román, ale tohle je... já nevím.

První část mi trvalo dlouho se začíst, pak jsem asi na týden neměla čas, a znovu se začíst drhlo. Druhá část jsem si říkala, jo tady už to vypadá zajímavě. Skončila jsem u osvícení v chrámu a působilo to na mě velmi zle. Myslím, že tohle dokáže hodně zamotat hlavu. Za mě je to pět hvězdiček za velké znamení, že mám už s tímto tématem skončit. A už se těším na běžné romány a detektivky. Bude to velmi příjemná změna.
Citlivějším jedincům rozhodně nedoporučuji. Ani nevím, jestli ještě číst Hadí ženu. Uvidím.

13.10.2022 2 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Opět bravurní dokonalá krimi, kdy máte problém udělat si přestávku. Celé je to tentokrát o pašování lidí. A je jedno za jakým účelem. Vždy je to zvrácené. A Ava a Luc. Darmo mluvit. Objektivně plný počet hvězdiček a super čtení, osobně s bídou tři Ava a Luc jsou naprosto marní, a to jsem si tuto sérii zamilovala i kvůli jejich vztahu. Vždy čtu první konec, abych věděla, jestli "už". No hlavně, že mají našlápnuto do dalšího dílu. A druhou bych sundala za to, že ještě nikoho nenapadlo sérii zfilmovat

19.09.2022 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Zajímavý příběh na cestě hledání svého pravého já, síly, odvahy a lásky. Je to spíš červená knihovna s přesahem. Ale rozhodně za přečtení stojí

16.09.2022 5 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Zajímavá kniha. S mnoha myšlenkami musím jen souhlasit. Když se nad textem zamyslíte, dojde vám, jak to s námi okolí umí, co všechno dělá pro naše dobro a vy už nakonec ani nežasnete, vám je všechno jedno. A dostat se z této letargie bolí. Četla jsem jako eknihu, ale zvažuji koupit si papírovou. A taková perlička nakonec, po několika rozhovorech se Sandrou Pogodovou jsem si před knihkupectvím dala záměr, ať mi přijde do ruky, co mám právě číst. No, hnusnější obal snad v celém knihkupectví neměly. Ale obsah za to stál

16.09.2022 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

(SPOILER) Po delší době jsem měla chuť na nějakou oddechovku a tak jsem sáhla po dárku z předpředešlích Vánoc. A světe div se, příjemné čtení na dovolenou. Moc se mi líbilo, jak se Rosie dokázala změnit a přizpůsobit životu na vesnici. Ale to co mě opravdu dostalo, byla Lili. Celou knížku to vypadalo neopětovanou nešťastnou lásku a život v osamění. A až skoro na závěr se z toho vyklube půjčený Felix plus plná almara krásných šatů s poznámkou, že každý musíme mít nějakého koníčka. Tomu se budu smát ještě hodně dlouho

21.08.2022 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Nemohu si pomoci, ale přes všechna doporučení jsem začala 3x a ani jednou se mi to nepodařilo přečíst. Buď už jsem jinde a nebo jsem ještě nedozrála. Zatím nelánu hůl a odkládám do knihovny.

16.08.2022

Tak nevím co jsem čekala a čím mi tento román zaujal. Asi názvem. A i když jsem po první kapitole nečekala moc, dostala jsem hodně. Příběh zraněných lidí a jejich cesty k návratu do života a k důvěře. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy brečela. Klika, že jsem příběh poslouchala, asi bych měla problém dočíst. Těším se na druhý díl a dokonce jsem v recenzích našla zmínku o filmu. Třeba se mi ho povede někde najít, ráda bych se podívala, jak se s tím filmaři vypořádali

30.07.2022 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

dočteno. Zajímavé pokračování. Celý děj se přesunul do Ameriky. Nejvíc se mi líbila linka Briany a Rogera. Jen nevím, jestli budu pokračovat ve čtení dalších dílů. Asi půjdu zkratkou přes seriál

03.07.2022 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Právě jsem doposlouchala. Mezi předchozím dílem jsem si udělala pauzu, a to nebylo dobré. Musela jsem se rozpomínat na děj a vztahy. Z počátku mi to moc nenadchlo, ale později to chytalo spád. Někdy jsem se ztratila v myšlenkových pochodech vedoucích k odhalení. Vzhledem ke konci to vlastně bylo i jedno. Konec super. Docela jsem se zasmála. Doporučuji. Všechny díly v celku a neprokládat ničím jiným

06.06.2022 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Moc hezký příběh. Poslouchala jsem jako audio. Mělo to spád, napětí, romantiku. Cesty osudu jsou nevyspytatelné . I když je příběh smyšlený, některé části se klidně mohou udát. Hlavní je nevzdávat se a pokračovat dál, ať se situace zdá sebevíc beznadějná. To mi přišlo jako hlavní motto. Chtěla jsem se ještě podívat na film, ale nejspíš od toho upustím, protože se mi zdá, že ne všechno koresponduje s knihou

22.05.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Líbilo, asi první příběh, který jsem četla. Zatím jsem Agathu sledovala jsem v TV. Zamotané, neuvěřitelné. A přesně, zaslechla jsem o přejmenování knihy. To mi přijde hloupé, abychom se nedočkali ještě změny básničky, tak také není úplně korektní

12.05.2022 5 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Tak tohle byla síla. Konec dobrý, všechno dobré. Klidně bych brala i nějaké pokračování, třeba po sto letech. Příběh jsem poslouchala v audio verzi a nevěděla, kdy mám přestat. Nikdy jsem tento žánr nečetla, ale poslední tak rok na něm ujíždím. A je k nevíře, kolik z historie, vědy, zeměpisu.... se člověk dozví. Vřele doporučuji, vážně stojí za přečtení

04.05.2022 5 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Znovu musím napsat, že je to klasický Rollins. Parchant v každé kapitole a stále stejné zbraně, jako používá Singma, s tím rozdílem, že tyto mají stříbrnou munici. Poslouchala jsem audio verzi a musím říct, že je to povedený román.

30.04.2022 5 z 5

Pominuté chvály Pominuté chvály Štěpán Smolen

Příběhy byly zajímavé, někde jsem se zasmála, někde jsem byla rozpačitá..........
Autor jednotlivé chvály prokládal humorem, to bylo fajn, ale byly pasáže, které jsem musela číst několikrát, abych pochopila, co chtěl básník říci

16.04.2022 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Znovu to byl moc příjemný poslech. Tentokrát se Jeska zamýšlí nad pocity štěstí. Z příběhu vyplývá spousty rad a ponaučení. I já se některých příbězích našla. Vřele doporučuji, i pro tu laskavost, která z příběhu čiší

09.04.2022 5 z 5

Moc jsem si Jesku oblíbila a tento díl jsem si opět vyslechla a poslech užila. Je to moc milé, jemné, poučné, laskavé..... prostě pohlazení po duši s návodem na meditaci. Když může meditovat kočka, tak proč ne já. Moc se mi líbí výraz mentální blechy. A ano, není nad obyčejné věci

25.03.2022 5 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Typický Rollins. Příběh byl napínavý, dobře se četl. Na mě dost vědecké, ale na druhou stranu jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí. Doporučuji

16.03.2022 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Tenhle román vřele doporučuji. Je to první příběh ze zajateckého tábora a z pochodu smrti. Příběh o lásce, naději a dospívání z naivního děvčete v ženu, která objeví co je skutečné přátelství a život a vzájemná podpora. Je to děsivé, čím vším lidé dříve procházeli a co válka způsobovala.

13.03.2022 5 z 5

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

nenadchne, ale ani nezklame. Takové čtení na nedělní odpoledne.

26.02.2022 3 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Příběh byl zajímavý, ale celkově mě nějak neoslovil. Nevím proč, ale čekala jsem víc, protože toto téma se zas tak často neobjevuje. Konec jsem moc nechápala. Jinak přečtení je určitě přínosné. Alespoň pro ty, které to zajímá

24.02.2022 3 z 5