Tiffany Tiffany komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další detektivní příběh z pera Michaely Klevisové a opět zdařilý. Líbí se mi české reálie a opět povedené vykreslení postav a charakterů. Sice znovu několik opakujících se výrazů, ale spíš se pousměju, než že by mi to vadilo, protože jazyk je jinak barvitý. A co mě opakovaně baví, že člověk má spoustu nitek, které vedou k oběti a pachatele si člověk do poslední doby tipuje.... . A vždycky špatně . Alespoň já :) .

07.12.2015 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Na toto a podobné téma toho bylo už napsáno mnoho . Mnoho jsem i četla. Člověk si zas a znovu říká, že tohle přeci nešlo se zdravým rozumem přežít…??!! Nezbývá , než si přát, aby se už nikdy nic podobného neopakovalo. 10 hvězdiček z 10seti.

07.01.2019 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Jednohubka, ale výživná... . Klidně by příběh mohl mít i více stran. Spousta mužů nečte ženské autorky a přitom mužský autor, má často ženskou hrdinku. Notabene, tady ještě "malou holku". Obdivuji , jak se dokáží vcítit do holčičí duše.

21.04.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Na podobné téma Stalinových čistek, jsem četla už „Sašenku“ . Přesto mě opakovaně zaráží, jak tohle může udělat člověk člověku… ??? Vytrhnout ho z jeho běžného života. Kdo mu dal právo ??? Jak slušnost a intelekt se nechá převálcovat hrubostí, násilím a primitivismem…. Strašidelné .... Krátké kapitoly a věty ještě tu bezmoc u mě stupňovaly . Vzpomínky na domov, které celý příběh prokládají, navozují bolestnou ztrátu normálního života…. Je mi to tak líto…. Konec byl pro mě slzavé údolí. A jen chci věřit, že to nikdy nezažijeme.., že se poučíme.. Nebo ne ??

20.12.2016 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Tak, i když už jsem pár knížek s válečnou tématikou přečetla a většina si je vlastně podobných, hlavně v té bolesti, krutosti, nesmyslnosti, zvrácenosti a bezmoci....., musím říct, že hned první kapitola mě ohromila až ochromila.. a už jsem v příběhu uvízla. Nemá cenu říkat, že posledních cca 50stránek jsem byla permanentně dojatá, to asi každý, ale co pro mě … osobně… bylo dojemným momentem ... , když jsem se dočetla, že hlavním organizátorem, celé té sítě „terezínského odboje malířů“, byl Strass.. Je to tak, jsem Náchoďák, znám ten příběh . Jde o náchodského rodáka Leo Strasse, vekoobchodníka s textilem a mecenáše umění . Byl to milovník a sběratel obrazů a vytvořil rozsáhlou a umělecky cennou sbírku obrazů, největší v Náchodě. Z jeho iniciativy byla v Náchodě ve 30cátých letech zřízena Městská obrazárna. . Sbírka byla v době nacistické okupace částečně zachráněna převodem do majetku "smíšených rodin" , částečně ukryta a částečně zkonfiskována okupačními úřady. Po válce byl zlomek zkonfiskovaných obrazů nalezen a vrácen. A jak se píše v pamětech.... poté, co přijela delegace zástupců mezinárodního Červeného kříže do Terezína a chtěla ukázat různá... konkrétní... místa, Němcům došlo, že někdo vynáší informace ,které pravdivě dokumentovaly zdejší život , ven a že organizátorem byl právě Leo Strass..... Asi tak nějak cítím hrdost , že se na podobné skutky a lidi stále , i po tolika letech, nezapomíná.

23.02.2016 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Tak tohle se autorovi vážně povedlo. Ještě , že nejsem žádný rychločtenář , který přečte knížku na jeden – dva zátahy. Mám takovou radost, když znovu a znovu knížku otvírám a vracím se k rozečtenému příběhu. A tady to opravdu stálo za to. Musso je obratný vypravěč a jeho příběhy mě dokáží vždy překvapit.

19.11.2018 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Krásný , čtivý , ale poněkud neveselý příběh. Příběh o hledání a míjení . O boji nejen s horami, ale vlastně sám se sebou ...., s životem , jeho těžkostmi a pravdami . Příběh o snaze , nalézt sám sebe a o věčném srovnávání se s někým a s něčím. S. Mawer mě opět dokázal, jak citlivý a zábavný je vypravěč. A znovu se mi postavy příběhu těžko opouštěly.

08.02.2015 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Čtivá.. moc hezky jazykově odvyprávěný příběh s historickým odkazem . Originální námět.

08.02.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Zatím mám rozečteno, ale asi nejsem cílová skupina. Chtěla jsem odskočit od všech detektivek, válečných a historických románů, psychothrillerů, .., ale tenhle žánr mi asi nesedí. Asi prostě na ty moderní ženské romány opravdu nebudu. Několikrát jsem se snažila a vždycky naletěla. I když styl hygge se mi samozřejmě líbí, děj mě neoslovuje. Prostředí , ve kterém se hlavní hrdinka pohybuje, mi přijde neosobní a příběh není ani vtipný, jak je avizováno. Do dočtení se budu asi nutit.

03.01.2019 2 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tak to jsem teď přesně potřebovala... Josie jsem nesmírně fandila a příběh by za mě mohl klidně pokračovat.., ale jak se říká, v nejlepším je třeba přestat. Doufám, že má Ruta Sepetys rozepsán další román. Už teď se těším.

05.06.2018 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Není to tak dlouho , co jsem autorku objevila a budu se opakovat, jejímu barvitému psaní fandím. Její příběhy se tváří na oko oddechově, ale zároveň jsou jakousi psychologickou sondou, do lidských duší. Rovněž bych uvítala, kdyby některé povídky byly delší... :) a v prvním příběhu se mi líbila poznámka, že "opravdový úspěch přece nemusí nutně být to, co vás nejvíc pozvedne v očích ostatních, ale to , za co si sami sebe vážíte, co vás naplňuje. Jen vás samotné". Není to vždy jednoduché, ale toto je i moje motto. Když to jen trochu jde, žít podle sebe a hlavně se neustále nesrovnávat... PS : ač pejskař, myslím,že si jednou nějakou číču pořídím .. :)

29.07.2016 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

5 hvězdiček ani ne tak za literární počin , jako za poutavý lidský příběh. Žádnou vysokou literární úroveň knížka asi nemá a ani si na to v podstatě nehraje Ale oba díly, mají především lidskou hodnotu. To beze sporu. Všichni máme nějaké bolístky…,ale rádi věříme v dobré konce… nebo alespoň rozumíme poutu člověka se zvířetem… . Jamesovi s Bobem nejde jinak, než držet palce , protože jen svou houževnatostí svou příležitost proměnil v něco lepšího.

08.01.2016 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Doporučuji rovněž po revoluční vydání, kde nejsou kapitoly zkráceny nebo vypuštěny pasáže, a to s ohledem na tehdejší ideologii, které se asi příčila i zmínka o Masarykovi, natož potvrzení skutečnosti, že se zasloužil finanční půjčkou o založení nemocnice. Obdivuji zvídavost , houževnatost a nasazení , zvlášť v době, kdy ještě ženy neměly takové postavení ve společnosti. Natož ve východním světě. Sama za sebe, ale musím říci, že i když si o těchto krajinách ráda přečtu, nijak mě osobně nepřitahují a je to pro mě tak odlišná kultura…. , ve které bych nemohla a ani nechtěla žít. Úplně jiný časoprostor… Celkově mě ale knížka a příběh oslovil. Velice statečná a „tvrdá“ paní. Bez těchto lidí, by se svět dál neposunul…

18.04.2016 4 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Film mám moc ráda a ke knížce jsem přišla náhodou. Nemohla zklamat. Naopak. Krásně se mi četla a moc ráda jsem s touhle „partičkou“ trávila čas. Bylo to takové … roztomilé , obyčejné , lidské . Vlastně si umím představit, že bych tuhle knížku měla stále někde při ruce, aby mě potěšila .

PS: a nebo taky.... "moc chutné, moc jemné, okouzlující, mistrovské…., jako cukroví od Pascala Lechampy"….

21.02.2017 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Příběh, který ve mně dlouho dozníval... . Líbilo se mi prolínání příběhů i doby..., současnost, válka, Indie, Baťův Zlín... . Člověk si mohl doplnit i některé historické skutečnosti. Po přečtení jsem ještě dobu s knížkou ležela a myšlenky se mi honily hlavou. O to spíš mě moc mrzí, že už žádnou další knížku Hana Androniková nenapíše... a do žádného dalšího příběhu nás nepozve.

03.02.2014 5 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Nemáme 6 hvězdiček ?? Dlouho jsem nečetla tak silný příběh.Vážně to byl koncert. Koncert pro lidi, co mají něco odžito. Je to komorní záležitost bez košatého děje, přesto nabitý myšlenkami a pocity z pohledu tří lidí a z několika úhlů. Tuhle v celku útlou knížku asi za život párkrát otevřu a vždycky něco nového objevím a s něčím se ztotožním. Ani na chvilku člověka nenudí a nutí k zamyšlení.

16.02.2019 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Brutalita, ze které mrazí. O to víc, že se jedná o skutečný příběh. Bezvadně zachycená psychologie postav, vyšetřovatelé jsou normální chlapi . Žádní nadlidi a supermani. Příběh se četl dobře.

07.12.2018 3 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Mé druhé setkání s autorem. Prostředí rudolfínské Prahy i samotná zápletka mě opravdu bavily.

21.04.2017 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Chytře napsaný.., skvělý příběh. Vykreslení postav. Napětí do poslední chvíle. Často bych v některých knížkách stránky proškrtala a přijdou mi navíc, ale tady nebylo snad slovo navíc. 5*

14.02.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Doufám, že má autorka už v šuplíku další rozepsanou knížku... :-)

10.08.2016 5 z 5