tibby tibby komentáře u knih

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

Nějak jsem se do téhle knihy nemohla začíst, pak mi přišlo, že už jí čtu nějak hrozně dlouho, chvílemi jsem vůbec nevnímala text... Literární spolek a Magický průvodce mě bavily víc, ale zase musím říct, že konec mě dostal! Geniální rozuzlení...

25.10.2019 3 z 5

Longbourn Longbourn Jo Baker

Nemam pocit, ze by tahle kniha hanila pamatku Jane Austen, naopak mi prijde jako skvely napad, podivat se na tento probeh z jine perspektivy. Autorka naprosto zachovala ducha Pychu a predsudku, a pridala do nej nove napady, novy pribeh, ktery mne osobne prisel velmi povedeny...

16.10.2019 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Syrový a upřímný, nutící stydět se za lidskou rasu. Hloupost a omezenost , který tolik známe z internetovejch diskuzí a autobusovejch zastávek, v ryzí podobě.

30.09.2019 4 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Jakmile je v Pratchettovi (krysí) Smrť , nemůže to bejt nuda :) I když tentokrát musim říct, že nejvíc ze všech mě bavila slečna Zuzana, fórky na učitelský povolání si prostě užije každej, kdo má se vzděláváním dětí co dočinění, občas jsem se fakt lámala smíchy :D
Ne každá Zeměplocha mě baví, poslední Malí bohové mi dali dost zabrat, abych je dočetla. Ale co se týče Zloděje času, toho zařazuji mezi favority mezi Otce prasátek a Morta :)

30.09.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Bylo mi doporučeno jako oddechovka na léto, což asi splnilo očekávání, nic to nemění na tom, že to pro mě byla blbina alá Viewegh, nějak jsem na konci nepochopila, co tím chtěl básník říct :)

24.08.2019 2 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Prectete si to. Prectete si to, pokud jste porad trochu dite, pokud porad vite, jaky to je, mit strach ze tmy, z nestvur, ktery v noci ozivaji, pokud si porad pripadate trochu jako to maly dite, co si musi po spatnym snu rozsvitit lampicku. A pokud verite, ze teplo a laskavost a dobry jidlo dokaze zahnat vsechno zly, a pokud mate ci porad hledate nebo cekate na nekoho, komu se da bezmezne verit :) Jo, a taky pokud vam i v dospelosti dospelacky veci pripadaj nesmyslny. No a taky pokud vas uklidnuje, kdyz vam v posteli vrni kocka ;)

04.08.2019 4 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Bylo pro mě velmi zvláštní číst fantasy z úplně jiného světa, než jsem zvyklá. Tuhle knížku jsem dostala do ruky od kolegyně v práci se slovy "Na, přečti si to, potřebuju si o tom s někym promluvit" :D A musím říct, že na začátku se mi do toho vůbec nechtělo.

Děj je zvláštní, dějí se tam hodně podivné věci, chvílema si člověk říká, a promiňte mi ten výraz "Co to ku*va?":D Jedinou výhodou pro mě bylo, že jsem předtím četla finské podivno (konkrétně Magický průvodce městem pod pahorkem) kde je tady těch wtf momentů celkem hodně :D, takže jsem byla připravená na toto ukrajinské podivno, ,a za mě to tedy funguje perfektně, je to napínavé, takže to nutí číst dál, aby se člověk už konečně dozvěděl, co se to tam sakra děje :D Je to čtivé, děj ubíhá, a musím říct, že nějaké ty úkoly na představivost bylo celkem zajímavé si zkoušet, ono i přemýšlet, co se to tam děje a jak je to tedy myšleno byl nápor na představivost :) A to je pro mě rozhodně další bod nahoru... Takže já jsem spokojená a pevně doufám, že bude další díl..

Jediné, co mě teda zarazilo (a když koukám na komentáře, ne jako jedinou), je doporučený věk 14 let..

04.07.2019 5 z 5

Mic podobneho tomu, co bych kdy driv cetla. Chvilemi bere dech, jen bych opominula tema facebooku, obcas se v tak magicky knize hodi jak pest na oko, ackoli chapu jeho roli v pribehu..

27.06.2019 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Mám oblíbenější zeměplošské příběhy, nic nemění na tom, že i tak je to fajn kniha. Jenže pro mě je prostě nejoblíbenější postavou Smrť, takže za mě nejvíc vede Mort a Otec prasátek :-)

25.05.2019 3 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Paradni oddechovka na dovolenou, vubec bych nesrovnavala s jinymi autory, ani to podle me nejde.. Pribeh je opravdu trochu plochy, jednani postav nekdy nelogicke a prilis jednoduche, ale v druhy pulce se to celkem rozjede a ja se uprimne tesim na druhej dil. Prijemna zalezitost s bonusem nahlednuti (s nadhledem!) do indicke kultury :-)

10.08.2018 4 z 5

Pod vodou Pod vodou Juli Zeh

Skvělé drama, které mě osobně se vrylo pod kůži během přibližně patnácti stránek. Skvěle vyhrocené, umím si představit jako divadelní hru pro čtyři osoby. Od Juli Zeh jsem předtím četla Hráčský instinkt, její psychopatické postavy mě hodně baví :-)

12.07.2018 5 z 5

Mlsoun Mlsoun Ian McEwan

Musím se přiznat, že když jsem knihu četla, hodněkrát jsem se dostala do situace, kdy jsem se musela nutit číst podrobně - týkalo se to hlavně popisování politických událostí, atentátů, stávek atd. Nejsem v tomhle ohledu zrovna znalá. Posledních cca 120 stránek knížky jsem přečetla jedním dechem téměř bez přestávky. Ten konec člověka prostě dostane a zároveň ho to nutí vracet se v myšlenkách zpátky do předchozího děje, což je vytvořeno naprosto geniálním způsobem.. A ten závěr... UF! Skvělý.

12.10.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Anu Geislerovou mam rada, fakt. A mozna si tu knizku prectu za par let, az budu tehotna a zblaznej se mi hormony, muj tehotenstvim rozblemclej mozek to vyhodnoti jako knihu plnou mouder. Ale do ty doby je to jen knizka plna univerzalnich "mouder" o tom, jak mame plnymi dousky nasavat stesti kazdy okamzik kazdeho dne. A je to 200 zbytecnejch stranek. Takze knizka prectena, plno preskakovani a monotonniho cteni bez snahy pochopit pofiderni smysl.. Pokud chcete nehaky vtipny fejetony na leto, sahnete radsi po Renate Francovy :) Jedina opravdu povedena vec na tyhle knizce jsou ilustrace a celkovej design :)

06.08.2017 1 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Hezka dovolenkova oddechovka. Krasne ilustrace, ctive, strucne ale presto nwcim zajimave.. Nemuzu si pomoct, zaradila bych do zanru "finske podivno", hodne jsem pri cteni myslela na Lesni lisky a jine znepokojive pribehy.. :)

30.07.2017 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Jane Austen mě prostě baví, ale oproti knihám, které jsem od ní zatím četla, slabší (Pýcha a předsudek a Rozum a cit), hlavní hrdinka mi oproti ostatním knihám nebyla vůbec sympatická od začátku, vlastně žádná z postav nebudí žádné extra sympatie, navíc konec mě dost zklamal..

09.02.2017 2 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Tuhle knihu bych zařadila do POVINNÉ četby pro všechny pedagogy... Velmi dobře napsané, čtivé, přehledné, srozumitelně řečené.

Bohužel se obávám, že spousta učitelů je příliš posedlá svojí vlastní autoritou...

03.12.2016 5 z 5

Harry Potter je moje srdcová záležitost. Takových je tady určitě většina. Na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože po sedmém dílu jsem byla tak trochu zklamaná, že už se není na co těšit, že příběh je u konce a najednou to tu bylo zase, mohla jsem se těšit, až knížka vyjde, mohla jsem se ještě jednou vrátit do světa, který miluji už tolik let:)

Bohužel jsem byla docela zklamaná. Ano, kniha se dobře čte, člověk si na scénář po pár stránkách zvykne, to není problém. Na mě to byl ale příliš mělký příběh, postavy se mi zdály tak nějak "cizí", úplně jiné, než jak je znám, jejich jenání mi nesedělo. S novými postavami jsem se ani nestihla sžít, nikdo mi nebyl příliš sympatický, postavy byly hodně povrchní - což na druhou stranu chápu, šlo o scénář, ne o klasickou knihu. Taky jsem měla pocit, že některé postavy tam byly nastrčené jen tak, pro efekt, nebo že se objevily postavy, které nikde předtím nebyly a nikdy se o nich nikdo nezmínil..

Shrnuto - určitě jsem ráda, že mám knihu doma a mám tak kompletní sbírku :) Ale zůstanu u původního příběhu, který jsem schopná číst už tak podesáté :)

06.11.2016 2 z 5

Ohodnotila jsem třemi hvězdami, potřebovala bych ale hodnocení na každou povídku zvlášť, protože některé byly opravdu povedené, zatímco u jiných jsem už doufala, že skončí..

Transit ****
Čarodějná kolébka*
Lesní lišky ****
Motýl *** - (souhlas s komentářem wooloong)
Kéž bychom tu byli taky ****
Gordonův příběh **
Temná zhouba, uzda smrti *****

20.10.2016 3 z 5

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Na knížku jsem se hodně těšila, měla jsem ji sebou jako knížku na dovolenou, zezačátku mě nadchl ten nápad. Musím ale říct, že postupně mě přestávala bavit, příliš dětská, což ale není chybou, jen já jsem si předtím nezjistila, že je to spíš kniha pro mládež.
Děj knihy mi přišel průměrný, musím ale říct, že vzhledem k překvapivému konci mě knížka zase zaujala a další díl si přečtu.. :)

16.10.2016 3 z 5

Hráčský instinkt Hráčský instinkt Juli Zeh

Najít si cestu k postavám pro mě bylo náročné, stejně tak jako prokousávat se jejich myšlenkovými pochody, musím říct, že na můj vkus poněkud příliš mnoho "popisování" myšlenkových pochodů, nutila jsem se nepřeskakovat v některých pasážích řádky.. Ale! Na druhou stranu vynikající příběh, knížka byla dramatická, napínavá, přibližně od poloviny knížky už mě pohltila v tom smyslu, že se dostavil můj nejoblíbenější "knižní efekt", na postavy jsem myslela i v práci, domů jsem se těšila, až budu moct přečíst aspoň jednu kapitolu.
Poněkud zvláštní mi přišly názvy kapitol, v podstatě shrnutí toho, co se v dané kapitole stane, málokdy to bylo na škodu, občas mě to vyloženě uklidnilo :)

Skvělá kniha o hrách osudu i hrách lidí s lidmi. Určitě se k této autorce ráda vrátím.

10.07.2016 4 z 5