TheSarcasm TheSarcasm komentáře u knih

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Slušný psychologický thriller. Závěr je sice překvapivý, ale pro děj není úplně podstatný. Ze začátku jsem byl trochu zmaten časovými rovinami "před tím" a "po tom", ale brzy se na do dá zvyknout a neruší to. Finální pointa mi přišla trochu překombinovaná, ale u čtení jsem se rozhodně nenudil. Kdo má rád knihy typu "Dívka ve vlaku", "Případ Amelia", "Zmizelá" a pod. bude nejspíš spokojen.

04.02.2016 4 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Tak to je opravdu úžasná kniha. Nemohu uvěřit, že příběh bratrů Mašínových není vymyšleným thrillerem, ale opravdovou story. Jestli je to pravda tak reálný život je větším dramaturgem než jakékoli literární fikce. Nemám na bratry Mašíny jednoznačný názor, ale toto skutečně stojí za přečtení ať si o nich myslíme co chceme. Doporučuji všem, nebudete litovat, tato kniha opravdu stojí za to.

30.01.2016 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tak nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak. Tak nějak průměrný thriller s předvídatelným koncem. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, ale nic hrozného. Dá se to číst.

29.01.2016 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

První díl dobrý, druhý ušel, ale toto byla tedy kardinální hovadina. Logika žádná, děj ve stylu "musíme odsud vypadnout..." to vyžadovalo pevnou vůli vůbec to dočíst. Chápu, že kdo dal první dva díly bude chtít vědět jak to dopadne, ale je to ztráta času. Pobijecmuch to napsal výstižně.

28.01.2016 1 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moc pěkná kniha. Je to napínavé, i když všichni víme jak to dopadne. Druhá světová válka mne zajímá a hodně už jsem přečetl, přesto jsem se dozvěděl spoustu nových věcí. Autorův styl mi sedí, rád si přečtu jeho další knihy.

26.01.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak pro mě teda velké překvapení. Netušil jsem, že by mne takové téma vůbec mohlo oslovit. Začal jsem číst víceméně z nouze a nestačil se divit. Opravdu dospěle a poutavě napsané, zajímavé, dramatické, skutečně velmi kvalitní kniha. A když se ještě podívám na autorčino mládí, tak teda....

26.01.2016 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Zajímavý člověk, fandím mu. Je potřeba více takových vizionářů. Doporučuji.

26.01.2016 4 z 5

Přátelé, až budeme zase jednou lamentovat, že jede pozdě autobus nebo, že se jídlo v závodce nedá jíst tak si uvědomme, že jsme mohli dopadnout i takto. Nakročeno jsme měli.

24.01.2016 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Pro mě velmi zajímavé a překvapivé. Myslím, že jsem nečetl lépe napsaný životopis. Moc jsem toho o Stevu Jobsovi nevěděl, ale přečtení této knihy mě donutilo zamyslet se nejen nad jeho osobností, ale i nad širšími souvislostmi moderních technologií. Musím přiznat, že teď mám ke svému iphonu docela jiný vztah :-)
Doporučuji přečíst i životopis Elona Muska.

24.01.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Hezká kniha, zajímavá. Poutavý příběh i se člověk něco dozví. Docela překvapivé je dnes číst o tom jak islámské země byly kdysi pokrokovější než křesťanské. Netušil jsem, že v podstatě všechna monoteistická náboženství zakazovala pitvu člověka, na rozdíl od antiky.

24.01.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborné. Klobouk dolů před Agátou, udržet napětí, spád, ale hlavně logiku takového příběhu, to je prostě majstštyk.

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Mám rád sci-fi, ale už dlouho jsem nečetl větší slátaninu. Do dalších dílů rozhodně nejdu. Souhlas s rose, jeden a půl hvězdy je až až.

23.01.2016 2 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Bylo to docela zajímavé, jiné než jsem dosud četl, občas to bylo i zábavné. Nicméně nepochopil jsem co tím chtěl vlastně básník říci.

23.01.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak mě se to líbilo. Je to tedy žánrově hodně podobné Zmizelé, ale ta se mi líbila taky, takže já jsem spokojen. Souhlasím s komentáři níže, že v knize v podstatě nebyla žádná čistě kladná postava, což ale myslím nebylo vůbec na závadu, naopak.

Posedlost Posedlost James Patterson

Přišlo mi to dost jako nuda. Plytký příběh, žádný nápad, kam se to hrabe na autorovy starší věci. Docela zklamání.

23.01.2016 3 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Mně to bavilo. Četl jsem ještě Proroctví, ale toto mi přišlo lepší. Hlavní hrdinka se sice občas chovala jako pako, ale to k tomuto druhu literatury tak trochu patří. Jestli seženu ebooky přečtu si od tohoto autora ještě další knihy.