iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Tuto nehorázně předraženou knihu (v mém případě eknihu) jsem si koupila, abych dočetla poslední z Backmanových děl, které mi chybělo. Musím říct, že toto opravdu není na vydání samotné knihy, chápu, že se nakladatelství snaží vydělat na popularitě autora, ale tohle je fakt hrůza. Kdyby byl text vydaný společně s obdobným "A každé ráno je cesta domů delší a delší" a ještě se k tomu přidal nějaký podobný třetí výtvor, tak by mi to adekvátní přišlo. Takhle se jen (nejspíš najivně) uklidňuji myšlenkou, že jsem prostě přispěla oblíbenému autorovi, aby mohl tvořit dál..
Jinak k příběhu jako takovému. Backmanovy fanoušky si myslím nepřekvapí ani extra nezklame, ale autor má rozhodně lepší knihy.

20.06.2021 3 z 5

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Nepravděpodobné, ale super napsané.

19.06.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Série (i zpracování audioknihy) si drží stále svou úroveň. Za mě spokojenost.

12.06.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Autorčin styl mi vyhovuje, knížka mi přišla správně napínavá a pěkně odsýpala. Osobně jsem ráda i za menší rozsah a tedy i absenci zbytečných zdlouhavých popisů a podobně.
Knížka se mi líbila víc než Kříďák, proto dávám 4 hvězdičky, nicméně poslední cca pětina mi přišla výrazně než horší zbytek knihy a vysvětlení na konci --- pozor náleduje možný lehký SPOILER!!! --- zbytečně překombinované a "americké".

31.05.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Nebylo to špatné, ale Rowlingová bývá lepší vypravěčka. Za mě trošku zklamání, i když jsem si od ní po dlouhé době zas ráda něco přečetla.

23.05.2021 3 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Za mě na životopis moc praštěné a na pohádku celkem nuda. Knížka se nečetla špatně, ale nijak zvlášť mě nebavila.

12.05.2021 2 z 5

Musím říct, že jsem v rámci zde tak vysokého hodnocení očekávala větší pecku.
Za mě knížka tak nějak neurazila, nenadchla.
Vyprávění o válce mi v příběhu často přišlo dost na sílu, nicméně mi přišel velmi osvěžující styl vyprávění - formou dopisů - žádnou jinou knihu psanou touto formou jsem ještě nečetla, takže mě to svým způsobem celkem bavilo (i když se mi ze začátku špatně orientovalo v postavách).

28.04.2021 2 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Autorka mě baví. Druhý díl lepší než první.
Za mě ideální audiokniha k vaření :-)

23.04.2021 4 z 5

Rok v pohádce Rok v pohádce Maciej Szymanowicz

Naprosto geniální knížka pro děti! (A určitě i pro mladší 3 let.)
Knížka, která baví dítě i rodiče opakovaně, protože obsahuje tolik drobností, kterých si člověk může všímat a které ani není schopný na jediné "přečtení" všechny obsáhnout. Podporuje fantazii, soustředění, kreativitu... Prostě velice všestranná knížka.

05.04.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Pro mě po prvním dílu celkem zklamání. Po stránce Kazových plánů a dějových zvratů to bylo sice pořád stejně napínavé, ale hrozně mi v ději vadila ta vztahová omáčka okolo a konec byl takový už celkem utahaný a nudný. Škoda, že autorka celý příběh trošku neproškrtala a nezpracovala ho jako jednu (klidně i o něco delší) knížku.

05.04.2021 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Nechala jsem se zlákat krásnou obálkou a vysokým hodnocením, nicméně za mě nudné a nevěrohodné.

08.03.2021 2 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Za mě příjemné překvapení. A pěkně zpracovaná audiokniha.

25.02.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ke knížce jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě a musím říct, že jsem právě díky takovýmto objevům opět velice ráda, že se jí účastním.
Ač je v žánru, který normálně nevyhledávám, knížka mě chytla už od prvních stránek. Styl psaní a vyprávění z šesti různých úhlů pohledu (střídavě očima všech hlavních postav) mi vyloženě sedly a až na pár zanedbatelných míst mi knížka přišla opravdu výborná. Jsou to vlastně takoví Dannyho parťáci zasazeni do vlastního, lehce "kouzelného" světa (nicméně fantasy linka mi tam za čtenáře nijak zvlášť nevyhledávajícího fantasy žánr nepřišla vůbec dominantní či přestřelená).
Kdybych se ke knížce dostala před takovými dvaceti lety, tak věřím, že jsem uplně nadšená.
Jen pozor, pokud si člověk neplánuje přečíst i druhý díl, můžete být zklamán koncem..

22.02.2021 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Za mě trochu málo na samostatnou knihu.

29.01.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Na knížku jsem se moc těšila, nicméně jsem se asi do poloviny nemohla pořádně začíst. Pak mě sice příběh vtáhl jako obvykle, ale i tak jsem se nemohla zbavit pocitu, že už Backman bohužel postavami vykrádá sám sebe. Autorův klasický patetický nádech mi tu tentokrát také přišel nějak až moc. Škoda.

26.01.2021 3 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Ano, knížka se se sérií z ostrova Lewis opravdu nedá srovnávat. Příběh je přitažený za všechny vlasy, které se objevily v jeho dosahu. Co mě ale bavilo bylo prostředí, ve kterém se děj odehrává. Autor opravdu pěkně vylíčil atmosféru města zasaženého epidemií - za to klobouk dolů.
(Posloucháno jako velmi zdařilá audiokniha.)

14.01.2021 2 z 5

Děti ducha Děti ducha Orson Scott Card

Musím říct, že ani Xenocida ani Děti ducha už se mi zdaleka tolik nelíbily jako Enderova hra a Mluvčí za mrtvé.
Tento díl je v podstatě přímé navázání na Xenocidu a přijde mi škoda, že autor upustil od původního záměru jedné knihy namísto těchto dvou - kratší rozsah spojenému příběhu by jistě také pomohl.

14.01.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Ano, i desátá knížka je pořád stejně napínavá a zábavná.
Jen pozor - zde se autorka vrací prakticky ke všem předchozím dílům, takže by touto knihou opravdu neměl "nováček" začínat.

31.12.2020 4 z 5

Epidemie Epidemie Robin Cook

Po slabém prvním dílu (Slepota) konečně Cook, na kterého jsem zvyklá! Když odmyslím posledních pár zbytečných kapitol, tak mě tento díl velice bavil.

21.12.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka má spád díky krátkým kapitolám, příběh nereálný, ale bavilo mě to.
Poslouchala jsem jako velmi zdařilou audioknihu (ikdyž zvukové efekty mezi kapitolami mi přišly zbytečně dlouhé), zejména hlas Tuesday mi tam skvěle sedel.

11.12.2020 3 z 5