Chromozom 6

Carla Franconiho, nechvalně proslulou postavu newyorského podsvětí, toho času pod policejní ochranou, zastřelí neznámý zabiják. Jeho tělo záhadně zmizí z městské márnice dřív, než je provedena pitva. Brzy nato se však na pitevním stole soudního patologa Jacka Stapletona objeví Franconiho zohavené tělo, vylovené z moře. Bez hlavy, rukou – a bez jater. Pátrání po Franconiho vrazích zavede Jacka a jeho partnerku Laurie Montgomeryovou až do hluboké džungle rovníkové Afriky, kde objeví supermoderní výzkumný komplex zaměřený na operace, které jsou sice o krok před současnou medicínou, zato však na hony zaostávají za základní lékařskou etikou… Druhá kniha série Jack Stapleton a Laurie Montgomeryová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1400/chromozom-1400.jpg 4.2182

Jack Stapleton a Laura Montgomeryová 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Chromosome 6, 1997

Kniha Chromozom 6

petulik330
13.11.2021

Autor si opět zvolil zajímavé téma. U některých pasáží jsem jen kroutila hlavou, ale pak jsem si uvědomila jak svět od jejího vydání pokročil a co mi již bereme jako samozřejmost oni se v té době teprve učili.

Marsí5
02.08.2021

I když se jedná o známého autora, přiznávám, že mě jeho knihy doposud míjely a nebýt čtenářské výzvy, asi bych se s žádnou nesetkala v nejbližší době.
Hned na začátku bych ráda upozornila, že je důležité si uvědomit dobu, do které je děj zasazen. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, proč si postavy vysvětlují, jak funguje GPS :-D
Některé úseky jsou napsané poutavěji a lépe vás vtáhnou do příběhu. Jiné části jsou zdlouhavé a podle mě vyplněné nezáživnými rozhovory. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vyšetřování, chyběla mi v podstatě ukázka nějaké policejní práce, postavy plácaly o ničem nebo spekulovaly bez podložených důkazů.
Příběh byl zajímavý svým tématem, ale už jsem četla lépe napsané detektivky.

theale
19.06.2021

Nepravděpodobné, ale super napsané.

harena
10.01.2021

Cook patří mezi spisovatele, kteří napsali mnoho knih a zatím nevím o žádné, která by byla špatná. Chromozom 6 je opět klasická cookovka, čtivá, napínavá, propracovaná a ne nervy drásající. Tady jako bonus nás spisovatel zavede i do hluboké džungle v Africe, kde v nových laboratořích probíhá zajímavý a nadějný vědecký výzkum, jehož důsledky ale doktora Kevina nepříjemně překvapí. Dobré odpočinkové čtení.

Kontryhelka
01.12.2020

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

maja11231
17.04.2019

Super kniha

pingu1
08.03.2019

Napínavý příběh, zajímavá zápletka, děj pěkně odsejpá :-)

moudivlacek
14.08.2018

Dvojka Jack a Laurie se skutečně povedla, Jack je prostě číslo, ale Laurie se rozhodně nedá jím zahanbit. A ti dva dokáží strhnout i ostatní k maximálním výkonům, maximálnímu nebezpečí i dobrodružství.
Téma je velice žhavé - zahrávání s genetickou výbavou - tak to mě děsí dnes a denně, dokonce jsem ochotna uvěřit, že se to někde děje i ve skutečnosti. Takže vývoj v genetice v medicíně ano, ale pozor, zda se to neobrátí proti nám samým.
Doporučuji