Děti ducha

Třetí kniha „Lusitánské trilogie”, navazuje na Xenocidu. Orson Scott Card se naposledy vrací k příběhu Endera Wiggina, dětského hrdiny Hugem a Nebulou oceněné Enderovy hry, který až jako muž odčinil xenocidu tím, že znovu přivedl k životu Královnu úlu. Nyní je jeho adoptovaný svět, Lusitanie, v ohrožení téže ničivé zbraně, kterou on sám použil před třemi tisíci lety. Lusitanie je domovem tří inteligentních druhů: pequeninů, původních obyvatel Lusitanie, velké kolie lidí a Enderem znovuoživené Královny úlu. Ale z důvodu existence smrtelně nebezpečného viru se Hvězdný kongres rohodl, i přes tento fakt, Lusitanii zničit. Enderova stará přítelkyně, počítačová inteligence Jane, se nechá Hvězdným kongresem odhalit, když se pokouší zastavit Lusitanskou flotilu. A nyní události spějí k rozuzlení. Bude provedena další xenocida? Nebo se povede vše vyřešit smírnou cestou? Jak dopadne příběh tisíciletého života Endera Wiggina? To vše se můžete dočíst v této knize. Pokud máte rádi sci-fi, která má i filozofický podtext, tak tento příběh je přesně pro Vás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12808/enderova-saga-deti-ducha-bXl-12808.jpg 4.1150

Enderova sága (4.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Children of the Mind (1996)

Kniha Děti ducha

pavel.2

Hrozba zničení světa, na kterém se vyskytuje velmi virulentní nákaza, se kterou je boj čím dál tím těžší a těžší - a tato hrozba by se měla eliminovat zničením celé planety. Jenže na ní žije legendární Ender, který dělá vše pro to, aby zničení planety zabránil a nalezl lék.
Velmi čtivé dobrodružství, plné originálních nápadů, akce... stojí to za to.

Irsaf
11.08.2018

Nebylo to špatný.
A teď hurá na další díl :)

a.r.nick
08.01.2018

Souhlasím, že kdyby Xenocida a Děti ducha byly jedna kniha, byl bych asi nadšenější - z každé knihy ubrat tu nudnější část a opakující se úvahy - a zbytek spojit :). Děti ducha měly pořád hooodně vysokou úroveň, překvapilo mě, že autor má pořád tolik originálních a čtivých nápadů, kam děj dál směřovat. Hvězdičku ubírám za to, že tentokrát tam bylo na můj vkus až moc politických úvah, kterým jsem ne vždycky rozuměl (a ani jsem o to neměl zájem). Román podle mě pěkně a se ctí uzavřel Enderovu sérii, proto mě překvapilo, když jsem se dočetl o existenci dalších pokračování a "stínové série" - jdu to každopádně zkusit, z Enderova světa se mi ještě nechce :).

Šošán
07.01.2018

Xenocida a Děti ducha měli být původně jedna kniha, jak autor uvádí v předmluvě, za mě obě za 5*. Obdivuji se autorům sci-fi, co dokáží vymyslet za světy, jak dokáží vysvětlit chod vesmírů, života a tak vůbec...Méně válečné tématiky, více filozofie, pro mě osobně více rozjímání. Tenhle svět/vesmír ve mě už zůstane.

B4LU
13.12.2017

O kousek lepší než Xenocida, ale je to dáno spíše rozsahem knihy... opět máme spoustu filozofování a minimum skutečného děje, což alespoň na mě moc nefunguje.

Phoenix16.cz
11.02.2017

Po přečtení předchozích dílů je tak nějak jasné, že tady to půjde do finále. Ano, vyřeší se vše, co bylo dříve nakousnuto, ale čtvrtý díl už tak trochu působí, že autorovi dochází dech. Události už nejsou tak zajímavé a čtenář spíš jen čeká, jak se vyřeší rozjeté linie. Přidávání nových už bylo zbytečné. Jako zakončení vydařené série kniha funguje dobře, ale mohla být o 200 stran kratší, kdyby se soustředila už jen na to podstatné.

Hellrampage
19.01.2017

Děti ducha sú vyvrcholením Enderovej série, no možno sa ešte niekedy v budúcnosti dočkáme pokračovania (ak to pán Card ešte stihne). Autor zas a znovu, ako u Xenocidy, príliš filozofuje, vracia sa späť k starým myšlienkam a otázkam, vracia príbeh, ktorý už čitateľ prečítal (možno je to dobré pre toho, kto neprečítal celú sériu za sebou), a tak som musel zbytočne niekedy preskakovať nudné odstavce. V knihe sa znovu stretnete so silnými postavami, ktoré majú možno až moc prepracovanú psychiku a riešia stále sami sebe a ku komu čo cítia, dozviete sa, ako sa skončil dlhý život Endera a ostatných, menej podstatných, osôb.

Konečne som sa dočkal! Flotila dorazila a vyriešenie tohto hlavolamu mi prišlo na jednej strane logické, no na druhej trochu až moc sci-fi. Děti ducha obsahujú aj prímes fantasy žánru a je na vás, či ho nájdete a necháte sa ním uniesť. Každopádne je to najslabší diel série. Koniec je príliš očakávateľný a prihováral by som sa za úplne iný.

"Mým pevným úmyslem bylo žít věčně, takže cokoli menšího je zklamáním." - Jane
"Jsem zpocený chlap s kulatýma očima, který smrdí jako zdechlina vyprázdněného skunka, a ty jsi květina, která zvadne, jestli se okamžitě nepújdu osprchovat louhem a čpavkem." - Peter
"Život je sebevražedná mise. Celý život ti dochází palivo a když ti konečně dojde, natáhneš bačkory." - Jane

thezelda
28.03.2016

Tak tohle mě fakt nějak nechytlo :( Dal bych 3 hvězdičky, jenže vůči Xenocidě, která se mi zdála lepší, by to nebylo fér, proto dávám 2*