První setkání

Povídky z Enderova světa („Enderverse”). Enderův cyklus patří k nejpopulárnějším ságám žánru SF. Jednotlivé tituly získaly ceny Hugo a Nebula a vycházejí v mnoha jazycích. Můžete v nich sledovat příběh chlapce Endera Wiggina od jeho vítězství nad cizí rasou, která hodlala zničit Zemi, až po jeho putování po kolonizovaných světech hluboko ve vesmíru. Ale fanoušky na celém světě zajímalo, co se dělo okolo. A tak jako první spatřila světlo světa povídka Investiční porada, která přibližuje první setkání Endera a jeho virtuální přítelkyně Jane. A když v roce 2002 chtělo jedno malonákladové nakladatelství v USA vydat tuto povídku s původní povídkou Enderova hra, uvolil se Orson Scott Card napsat další povídku z Enderova světa, která se jmenovala Polský chlapec. Po obrovském úspěchu této sbírky, která byla okamžitě vyprodána, se rozhodlo velké standardní nakladatelství, že to také zkusí, ale protože rozsah díla byl malý, připsal O. S. Card ještě jednu povídku Obtížný student. Pro českého čtenáře je kniha doplněna o podrobnou autorovu bibliografii, kterou sestavil Martin Šust....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4763/enderova-saga-prvni-setkani-4RG-4763.jpg 4.188

Enderova sága (5.)

First Meetings in the Enderverse (2003)

Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Kniha První setkání

Irsaf
14.08.2018

Podle me trochu zbytečné...
Ale necetlo se to špatně.

a.r.nick
01.07.2018

Tak za tenhle příjemný, čtivý návrat zpátky do mně blízkého Enderova světa jsem moc rád :). V celkem čtyřech povídkách jsme mohli poznat dětství a dospívání jeho otce, poté jsme se dověděli pár detailů z Enderova výcviku na akademii a na závěr jsme poznali, jak se Ender poprvé seznámil s Jane. Jako doplnění toho, co už známe z předchozích románů, to bylo skvělé :-)

B4LU
13.12.2017

Na počtení příjemné povídky k dalšímu dokreslení Enderova světa. Kouzelné na tom je, že člověk stále nemá pocit, že by autor už jen vařil z vody a snažil se jen víc vytřískat na zavedené značce, přestože (až na Investičního poradce) povídky až tolik nového vlastně nepřináší.

Phoenix16.cz
08.08.2016

Příjemné rozšíření série. Možná až příliš krátké, povídek by kniha klidně snesla víc.

šneki
02.04.2016

Povídky se mi líbily, hlavně ty 2 s Enderovým otcem. Moc jsem nepochopila smysl třetí povídky Enderova hra, sice jsem knížku Enderova hra četla před dlouhou dobou, ale měla jsem pocit že tohle byla snad jen vybraná pasáž z knížky O.o

dadako
15.04.2015

Velmi pěkné doplnění Enderovské série. Určitě se mi povídky líbili více než třetí a čtvrtý díl ságy.

Oksalakka
03.07.2014

Je zajímavé si přečíst, jak vypadá semínko, ze kterého vyrostl košatý strom Enderova světa. Je nenápadné. Polský chlapec, Obtížný student a Investiční poradce jsou malé klenoty.

aivi
07.12.2013

Povídky Polský chlapec a Investiční poradna jsou velmi krátké a naprosto skvělé, ale povídka Obtížný student mi přišla zbytečná a v některých věcech se vylučuje s Enderovou hrou.

space opera

Orson Scott Card