the_res13

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

!Spoiler!
Byť jsem také uronila slzičku, nemůžu dát tomuto dílu 5 hvězd. Přišlo mi to trochu nedotažené, jako by v závěru na autorku tračil termín, tak rychle sesmolila rozuzlení v podobě msty z doby rodičů. Jo, asi jsem fakt doufala, že se nebude autorka bát a trochu zabrousí do dětské psycho-psycholgie.

Jak funguje jídlo - Co jíme, když jímeJak funguje jídlo - Co jíme, když jímekolektiv autorů

Graficky skvěle zpracovaná učebnice. Ovšem pokud nejste v oblasti stravy úplně nepolíbeni, asi vám toho úplně moc nedá.

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Trošku SPOILER
Velice čtivé, mělo to spád, zajímavé zápletky, všechno, pak přišlo to ALE. A to bylo zakončení. Prostě mi chybělo nějaké vyvrcholení, jenom to tak nějak vyšumělo, bez problémů se to najednou dořešilo a finito. A sladkobolná poslední kapitola kde Kimi myslí na své kolegy - jako fakt? Zároveň se v ní vlastně dozvíme, že Kimino soukromé vyšetřování strážníka Skitta bylo jen pro vyplnění řádků. Nula nula prd!
Také mě zklamalo, že případy spolu vlastně nijak moc nesouviseli, a nebylo tam ani žádné závěrečné propojení.

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Miluju knížky co vás dokážou tématem a postavama na*rat a tahle to teda sakra umí!

Když máš pro koho hrátKdyž máš pro koho hrátJiří Švejda

Co k tomu...pro nelitvínovský to nemá cenu a litvínovský ví. Cheza navždy!

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Naprosto šílený!
Asi nikdy jsem nic podobnýho nečetla. Už fakt, že kniha nemá kapitoly, ale prakticky souvislý text (ok, má to tři časti) jí přidáva na čtivosti a vám ubírá schopnost přestat. Taky forma vyprávění třetí osoby je velice zajímavá.
První dvě části jsou takový pohodový příběh o klukovi co bloguje a udělá pro to všechno, poslední je ale horor u kterého mi místy běhal mrát po zádech.
A v poslední řadě ještě musím ocenit autorovi odkazy pod čarou, které příběhu ještě dodávají šťávu.

02.12.2020

Konec hryKonec hryDaniel Cole

Trošku slabší než předchozí dva díly, ale pořád parádní čtivý příběh plný zvratů. Co mě ovšem hodně zklamalo je sladký happyend pro Baxterovou a Wolfa...

25.10.2020

Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Až budete někdy potřebovat natáhnout seminárku ze dvou na 150 stran, napište Paule H., ta vám pomůže...
Jinak se to čte celkem dobře, i když to nemá prakticky žádný spád. Všechno je očekávatelné, průhledné, nudné.

05.09.2020

Žena z kajuty č. 10Žena z kajuty č. 10R. Ware (pseudonym)

Příběh rozhodně zajímavý, bavilo mě okořenění v podobě emailové komunikace a článků z novin. Co ale musím vytknout je zdlouhavost a táhlost příběhu, dlouhé nudné pasáže (pro ilustraci - kniha se odehrává během 10ti dnů, z toho na první 3 spadají 3/5 knihy, tedy cca 240 stran), nesympatická hlavní hrdinka a poměrně ....banální "rozuzlení".
Estetická poznámka - přebal s 3D kapkami vody je parádní!

04.08.2020

LoutkářLoutkářDaniel Cole

Skvělé pokračování. Opět to mělo spád, takže se to v podstatě četlo samo. Byť jsem to nečekala, případ zvládl být ještě brutálnější než Hadrový panák. Pecka.

25.07.2020

Obézní planeta - Past zvaná obezita a jak z ní uniknoutObézní planeta - Past zvaná obezita a jak z ní uniknoutDavid Lewis

K této knize můžu napsat jen to, že jsem jí po ždibíčkách četla bezmála půl roku, takže tolik asi ke čtivosti.
Ovšem obsah je poměrně zajímavý, takže pokud Vám nevadí číst vědecké studie provzdušněné pár příhěhy, jděte do toho.

25.07.2020

HorrorstörHorrorstörGrady Hendrix

Fajn čtení. Nejlepším nápadem je samozřejmě okopírovat katalog Ikea, ale i příběh stojí za přečtení. Nejedná se o převratné dílo, co byste nutně museli doporučit kolegům, je to spíš taková pohodička na nudný víkend.

15.06.2020

Skrytá tělaSkrytá tělaCaroline Kepnes

Mně se Joe líbil i v LA, byť mu New York sedl líp. Kniha se skvěle četla, trochu mi vadil pouze začátek, který mi připomínal spíš román pro staré panny. Ale po prvním zvratu vše pokračovalo jak mělo. Konec byl bohužel trochu vyumělkovaný, moc sladký.

18.03.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Mám ohledně Manželů od vedle trochu smíšené pocity. Četlo se to samo, ale bylo to způsobeno spíš umem spisovatelky, než dobrým příběhem. Ten byl jakousi roztahanou povídkou, která se dala zfouknout do sta stran (autorka to zvládla rozpatlat na skoro 300, tleskám), a okořeněn předvídatelnými "zvraty" a průhledným vývojem postav. Ale konec byl zajímavý a díky němu dostala kniha, za minutu dvanáct, šmrnc.

19.02.2020

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítPaulo Coelho

Příběh ok, konec totální zklamání

01.02.2020

NůžNůžJo Nesbø

Co si budeme - prostě další skvělej kousek. Za jediný malý bezvýznamný mínus považuji fakt, že pro mne, jakožto zběhlou Nesbøčtenářku, byl vrah jasný už od poloviny. Což ovšem neubralo ani píď na skvělosti vyvrcholení HH12.

06.01.2020

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Další skvělý kousek tohoto autora. Pokud mohu něco vytknout, tak snad jen konec, postrádala jsem tam očekavaný "wow efekt". Ale pořád absolutní pecka.

22.09.2019

HannibalHannibalThomas Harris

Rozhodně nejslabější díl trilogie a za mě celkově i poměrně slabá kniha. Hrozně zdlouhavá, předvídatelná, taková mdlá. Agentka Starlingová byla v knize spíš na obtíž a doktor Lecter si tak nějak proplouval. Zajímavé byli pouze vedlejší postavy a jejich osudy a příběhy. Knihu nakonec zachránili (v rámci možností) typicky Hannibalovské nechuťárny a zajímavý konec.

13.09.2019

Rick a Morty – První svazekRick a Morty – První svazekZac Gorman

Absolutně nechápu... proč? První polovina vypadala, no, řekněme OK, pak se to utlo, bez konce a zbytek byli střípky čehosi...?

23.08.2019

Červený drakČervený drakThomas Harris

Naprosto brilantní kousek. Jedna z mála knih, která vás prostě přiměje vrahovi, aspoň ve skrytu duše, fandit

09.08.2019

Černá kniha českých bestiálních vrahůČerná kniha českých bestiálních vrahůJaromír Slušný

Skvěle napsáno, ale co mě opravdu zklamalo, byla forma - časté překlepy a chyby, špatné zarovnání textu, nesmyslně vložené fotografie...škoda

07.07.2019

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Zdrcující příběh dvou neskutečně silných žen (byť jedné maličké). Výborně napsané, čtivé. Betty na mě dokázala přenést každou svou emoci. Dechberoucí.

29.06.2019

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Skvělý příběh, čtivé, plné zvratů....jen bohužel občas trochu předvídatelné

24.05.2019

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Po prvním díle mě druhý trochu zklamal a to zvláštní zápletkou a absencí klasické detektivky - žádný vrah ani mrtvoly. Ale když jsem tuto část překonala, začetla jsem se do opravdu zajímavého příběhu s perfektním "záporákem".

10.03.2019

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Velice zajímavé dílo plné stupňujícího se napětí, které vás na konci převálcuje úžasným rozuzlením. Doporučuji ovšem ani poté nepolevovat a příběh s plnou pozorností dočíst do úplného konce. Ten mi vzal dech.

31.12.2018

Chraň nás od zléhoChraň nás od zléhoLisa Collier Cool

Po shlédnutí filmu byla pro mě kniha spíše zklamáním. Čekala jsem jeden strašidelný příběh, místo toho jsem se dočkala zkrácené verze Bible s přílohou 1000+1 důvodů proč milovat Ježíše. Zpočátku byli sice příběhy poutavé, ale už od poloviny knihy jsem v nich nacházela stále víc a víc stejných prvků, takže ani fakt, že se jedná o skutečné příběhy, na čtivosti nepřidal. Pro kolegy nevěřící mohu tedy doporučit pouze filmovou verzi.

11.09.2018

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

Skvělý příběh, skvěle napsáno. Kniha naprosto postrádala mnou neoblíbené nudné, klidné pasáže a pořád se něco dělo. Ovšem s trochu nudným a nedodělaným závěrem, po kterém jsem si myslela, že jsem zapomněla dokoupit posledních 10 stran.

23.06.2018

MacbethMacbethJo Nesbø

Obrovské zklamání. Celá kniha mi spíše připomínala akční film - kasina, drogy a na závěr jedna velká přestřelka.

11.06.2018

Zuby nehty (19 povídek)Zuby nehty (19 povídek)* antologie

Kam se hrabe většina hororových filmů...

27.04.2018

V mlzeV mlzeCaroline Eriksson