Tétéčko Tétéčko komentáře u knih

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Tady už bylo vysloveno tolik názorů, že už ani nemusím nic dodávat, mé hodnocení je dostatečně výmluvné.

10.07.2019 1 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moc pěkná sci-fi, vlastně jsem ji už jako malá holka četla, takže jsem se jen ujistila, že kvalitní věci nestárnou.

15.05.2018 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Pro mne velmi netypické sci-fi. Opravdu originální, moc mě zaujalo, a protože jsem tyto bratry neznala, jdu se podívat po další knize.

08.02.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Pro mne moc emocionální, ale i tak velmi čtivé. Propojení s písničkami jsem už zažila u knížky Bleděmodře pruhovaný, kde bylo součástí knihy CD. A písničky i příběh je taky skvělý. Už by měl někdo vymyslet, aby se ve čtečce rovnou spustila na příslušném místě hudba :-).

27.09.2017 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tak to už byla druhá kniha (po Bleděmodře pruhovaným), kterou napsala česká autorka a která se odehrává v New Yorku. Tady navíc mafiánské téma, poúrazové chování, trocha lásky a humoru. Obě knihy se mi líbily, přestože jsou každá úplně jiná.

23.08.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Prý jsem natrefila na nejslabší knížku této spisovatelky, tak zkusím jiné, protože určité pasáže se mi hodně líbily a nejvíce asi autorčin styl.

28.06.2017 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

A opět jsem si uvědomila, že už nic jiného nenapíše. Je mi to líto.

07.08.2016 5 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

To bylo velké zklamání. Sylvia mele z posledního a ještě natahuje děj.

13.03.2016 2 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Naposledy jsem se tak nasmála u Třech mužů ve člunu, fakt. Myslím, že tuto knihu ocení především majitelé psů. Převeliká sranda.

25.11.2015

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Tak to je knížka, po které klidně sáhnu i po deseti letech. Nejenže se obstojně orientuju v biochemii, dokonce si myslím, že kdybych ji četla před maturitou, mohla jsem v té chemii dopadnout daleko líp. Ocenila jsem i psychologii, s jakou byl vykreslen Miloš a jeho matka. Aničku jsem sice pro její naivní egoismus nemusela, ale celkově mě příběh velmi bavil, byl vtipný a dověděla jsem se i dost věcí ze zákulisí vědeckého světa, i když v dnešní době toto odvětví určitě doznalo výrazných změn.

22.10.2015 5 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

No, čekala jsem asi něco jiného. Vůbec mi nevyhovoval styl.

10.08.2015 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Trochu jsem se bála, že to dopadne smutně jako v předešlé knize, ale nakonec jsem byla spokojená.

20.05.2015 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Jo jo, takové bezstarostné, narychlo, ale vtipně napsané, skoro jak kdyby si chtěla autorka jen odskočit na lehčí téma. Některé dialogy jsou fakt vtipné, ale mám za to, že je to jen jako nějaká generálka. Až bude premiéra, moc se budu těšit.

03.04.2015 4 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Náhodou, já jsem byla spokojená. Sice jsem taky tušila, kdo asi tajemný muž bude, ale vůbec mi to nevadilo, bylo to velmi pestré čtení, tak nějak mi bylo příjemné, že ty ženské ve světě ty problémy mají podobné. A že je konec sladký? Ano! Jen houšť!

05.02.2015 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Když jsem to prvně četla ve třeťáku jako knihu, z níž jsem měla udělat referát, strašně mě to nudilo. Teď jsem se k ní vrátila v originále v rámci vylepšit svou angličtinu a dopadlo to stejně. No jo, ryby nemám ráda, rybáři jsou pro mne podivní stvoření, kteří vstávají, i když je noc, není divu.

27.12.2014 3 z 5

Každé jaro pampelišky Každé jaro pampelišky Anna Sedlmayerová

Četla jsem to kdysi jako malá holka. A zase to bylo hezké.

20.11.2014 3 z 5

Biliár o půl desáté Biliár o půl desáté Heinrich Böll

Přestože se mi Klaunovy názory líbily víc, tato kniha mě zaujala především způsobem, jakým je předávána - vnitřními monology, které umožní čtenáři porozumět názorům a postojům takřka všech postav.

27.10.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tato kniha se mi líbila ještě víc než svého času Harry. Prostě mi sedne, jakým způsobem se spisovatelka vyjadřuje, ušmudlaný hlavní hrdina je mi sympatický a jeho asistentka je mu rovnocenným partnerem. Také se mi líbí, jak Rowlingová vytřela všem kritikům zrak. Držím jí palce.

12.09.2014 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Dneska by se tomu říkalo román pro ženy.

02.07.2014 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tak to je vulgární, a navíc stupidní pornografie. Pokud se to od 51% výrazně změnilo, já už to vědět určitě nebudu.

01.07.2014 odpad!