Tesset Tesset komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Obecně nemám ráda období druhé světové války a příběhy, které se v něm odehrávají. Ani koncentrační tábory a podobně. Ale protože to je Ruta, chtěla jsem si knihu přečíst, ať to mám kompletní. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Neuvěřitelně rychle se to čte. Člověk až nemůže uvěřit čeho jsou někteří lidé schopni a co dokáže lidská bytost přežít. Klobouk dolů.

26.11.2022 5 z 5

Musím se přidat ke vší té chvále. Neuvěřitelně lehce napsané s pokorou. Sice bylo těžké uvěřit tomu, že vše kolem HP bylo tak sluníčkové, ale aspoň na nikoho neházel Tom špínu. Odhalil něco ze svého soukromí a nechal fanoušky nahlédnout do zákulisí - i bych ocenila více historek, které se tam odehrávaly. Za mě super, odsýpalo to neskutečně rychle. Ale ty chyby! Prosím všechna nakladatelství, investujte do korektora, už tak čtenáři platí enormní sumy za knihy a pak jim přistane v rukou taková, kde je chyb jak máku.

03.02.2023 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Peckovní. Já tyhle knížky miluju. Sarina podobně jako Elle Kennedy patří k mým nejoblíbenějším spisovatelkám a je pro mě záruka kvality. Humor, sympatické postavy, je tam všechno. Těším se na další díl ze série.

07.07.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Asi všichni podle názvu a anotace ví, že se bude jednat o oddechovou záležitost, prostě o romantický příběh. A jo, ono to je fakt ono. Nechybí ale ani sympatické postavy, humor, sarkastické poznámky a, což je nejdůležitější, smysluplný děj, který v podobných knihách často chybí. Já jsem byla spokojená, četlo se to dobře a rychle, bavilo mě to. Kdybych měla něco vytknout, tak asi to, že Pan Romantik byl místy možná až moc romantický a občas to začínalo sklouzávat k trapným klišoidním výlevům, bylo to na hraně, ale naštěstí to nepřepadlo.

11.08.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Rádoby nesmyslná šaškárna, která v sobě ale ukrývá hlubší myšlenky. Na tenhle styl si musíte zvyknout a buď ho oceníte, nebo si řeknete, že to byla totální kravina. No, já se řadím k tomu prvnímu. Našla jsem v tom dost.

"... prohlásit člověka za blbce je velmi lehké, pokud zapomenete, že být člověkem je většinou k zblbnutí těžké."

„Pěstovat mýtus kolem své osoby umí každý, pokud má na to dost hnojiva, takže jestli tráva na druhé straně plotu vypadá zelenější, asi bude plná sraček.“

"Všechny ty řeči o bio zemědělství a reklamy na volně pobíhající slepice a šťastná prasata... není ode mne mnohem neetičtější jíst šťastná prasata? Nebylo by lepší sníst prase, které prožilo strašný život, než prase, které si užívá podle hesla „carpe diem“ a má rodinu a přátele? Zemědělci tvrdí, že šťastná prasata mají chutnější maso, takže předpokládám, že počkají, až se prase zamiluje nebo až se mu narodí mláďata, zkrátka až bude úplně NEJŠŤASTNĚJŠÍ v životě, a pak ho střelí do hlavy a vakuově zabalí. Tohle že je etické?"

09.08.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Knihu jsem přečetla cca za 6 hodin. To asi mluví za vše, ne? Elle je moje oblíbená spisovatelka a zatím jsem z žádné její knihy nebyla zklamaná. Briar U i Off-Campus mi fakt sedly a byla bych ráda, kdyby se autorka do tohohle prostředí ještě vrátila. Příběh už klasický v úrovni krásné oddechovky s přesahem na vážnější témata. Doufám, že Briar ještě navštívíme, protože jsme se nedočkali chvíle, kdy hokejový tým dostal svého maskota - a to si myslím, že by teprve byla paráda.

07.07.2021 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Byla jsem velmi mile překvapena. Od knížky jsem nic moc nečekala, autorku jsem neznala ani jsem o ní nikdy neslyšela, takže jsem si říkala, že to nebude nic moc. To jsem se ale pletla. Už od prvních stránek mě to chytlo, příběh byl vtipný, postavy taky moc fajn. Nebylo by na škodu, kdyby šla autorka trochu víc do hloubky a maličko propracovala konec, ale jinak jsem byla spokojená. Bylo to moc fajn pohodové čtení.

10.08.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opět skvělá. Období druhé světové války moc nemusím, ale protože to je Ruta, rozhodla jsem se ji přečíst a rozhodně nejsem zklamaná. Plus jsem se dozvěděla něco o události, o které jsem neměla ani tušení a to se odehrála prakticky za humny. Gradace děje v závěru knihy byla neskutečná, člověk obracel stránky, jak kdyby tam byl přímo s postavami. Pořád ale nemá na Mlčící fontány, ty jsou pro mě dokonalost sama.

07.11.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Klasická Zapata. Milá, vtipná, čtivá. Postavy si člověk prostě musí zamilovat. Děj plyne relativně pomalu, ale dává smysl. Hlavní hrdinka není tak "moc" jako třeba v Rytmus, já a Malychin, prostě normální holka. Co mě trošku mrzí u těchto knih, je to, že vidíme postavy, jak si k sobě najdou cestu, ale jak jsou spolu už ne. Jinak ale spokojenost.

17.07.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Naprostá pecka, hned přečteno. Podobný styl jako Elle Kennedy, krerou zbožňuju. Vtip, super postavy, náročnější témata, i když to pořád zůstává ve formě oddechovky. Nemám, co bych vytkla.

08.04.2021 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Přesně takhle by tenhle typ knížek měl vypadat. Postavy, které byste nejradši znali i ve skutečném životě, humor, smysluplný děj, náročnější témata, která jsou ale spíše řešena okrajově a celý ráz knihy zůstává pohodový. Sarina s Elle to prostě umí. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla a kdybych mohla, doporučím stokrát. A navíc krásná narážka na WAGs sérii - potěšila i pobavila. Víc spokojená bych být asi nemohla... i když mohla, kdyby to bylo celé delší a nebylo to tak rychle přečtené. Víc takových knih.

19.02.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Sama od sebe bych se asi na knížku ani nepodívala, ale vyhrála jsem ji v soutěži a jsem zato hrozně ráda. Byla top. Nejdřív jsem si říkala, že Ove je jen starý zapšklý dědek, ale jak se odkrýval jeho život, člověk nejenže ho chápal, ale i si ho oblíbil a zamiloval. Na konci i slzička ukápla. Bomba.

06.06.2020 5 z 5

Tohle bylo super. Nechyběla tomu hromada vtipu, postavy byly sympatické, krásně to ubíhalo. Velmi povedené čtení. Doporučuju.

11.02.2020 5 z 5

My My Elle Kennedy

Jak už tady psali další, naprosto famózní! Stejně skvělé jako první díl, asi míň humoru a více vážnějších věcí. Ty dva prostě miluju, škoda jen že dál se mihnou jen jako vedlejší postavy, protože Wesmie je top. Telefonát od Reggieho - och, skvělý. Čivajleři taky zaváleli. Krása, krása, krása. Stejně jako Off - Campus a WAGS je tohle série, ke které se budu neustále vracet, už teď ji mám přečtenou hned dvakrát. Elle je prostě boží a se Sarinou ještě lepší. A nebojím se říct, že tohle je asi nejlepší lovestory EVER! Doporučuji všem, neumím si představit, že by na tom někdo našel nějakou chybu.

06.11.2019 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Přečteno asi za dva dny. Hezky navazuje na předchozí díl. Setkáme se i se známými postavami. Za mě super. Děj byl trošku jednodušší, ale vůbec to nevadilo. Ideální čtení na vánoční čas.

12.02.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Hodně povedená kniha. Člověk, který na americkém Jihu nikdy nežil asi nemůže pochopit, jak to tam chodilo. Trošku mě mrzelo, že tam nebylo více příběhů hospodyň. A kniha, která by líčila ty opravdové by byla tedy vážně něco.

31.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

MINISPOILER
Kniha přímo jako dělaná na studené zimní večery, kdy se s ní schoulíte pod deku s horkou čokoládou. Pohodový příběh, který pěkně plyne jako předchozí díly. Trošku mě akorát mrzel ten konec - opustit Island to přece nejde.

24.01.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Četlo se to jedna báseň. Chvilku mi trvalo si zvyknout na svéráznou hlavní hrdinku, ale pak jsem si ji oblíbila. I když musím říct, že mi přijde, že Zapata má ty postavy dost podobné - no, uvidíme, co přinesou další její knihy. Dost mi tady chyběl pohled Lukova, pasoval by tu přesně. Taky by možná nebylo na škodu knihu rozdělit na dva díly a trochu se podívat i na to, jak byli spolu, takhle to bylo bum prásk a byl konec. A z nějakého důvodu mi jméno Ivan vůbec k postavě nesedělo.

13.07.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Super jako všechno od Elle. Hokejové prostředí a nové i staré známé, oblíbené postavy. I zmínka o Wesovi byla, což mě velmi potěšilo. Krásně to odsýpalo, bylo to vtipné a prostě dokonalé. Těším se na další díl o Hunterovi, snad vyjde brzy a pobavíme se, jak se bude snažit poprat se svým celibátem :)

10.11.2019 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Druhý díl = druhá parádní oddechovka. Grace skvěle zapadla k dalším sympatickým postavám, nechyběly tam parádní vtípky, jen Logan mohl být větší egomaniak - na těch já totiž ujíždím.

31.12.2018 5 z 5