TessaJean TessaJean komentáře u knih

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Já jsem nadšená. První polovina knihy mě až tak nevtáhla, protože jsem stále nerozuměla tomu, proč se to hlavní hrdince vůbec děje. Byla jsem zmatená a požadovala vysvětlení proč Dominik dělal to co dělal a hlavně co má ještě v plánu. Nicméně v druhé polovině jsem vše pochopila a můžu říct, že zrovna toto jsem nečekala. Pak už jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem vědět jak to bude dál a hlavně co tomu všemu předcházelo. Velice čtivě napsaný příběh. Autorka má skvělý styl psaní. Trochu mě zmátl epilog...

27.02.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Jen na úvod bych ráda řekla, že miluju knihy od B. A. Paris , a tak když jsem se dozvěděla, že má vycházet její nová kniha, věděla jsem, že ji musím mít. Tentokrát jsem byla ale dost zklamaná. O thriller se rozhodně nejedná, je to spíš rodinné drama, které ale nemá dostatečně propracovanou zápletku a přijde mi, že autorka místy vařila z vody a já si říkala, co to tam sakra píše a proč? Vždyť je to úplně o ničem. Děj se točí vlastně jen okolo rodinné oslavy, přitom manžel se rozhoduje, jestli manželce říct či neříct onu osudnou událost. O ničem jiném kniha není, i když jsem čekala alespoň na konci nějaký zvrat. Nicméně nutno podotknout, že autorka píše alespoň čtivě, takže jsem to měla rychle přečtené a už se k ní nikdy nevrátím. Přijde mi, že každá její další kniha je horší a horší…

19.11.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Skvělé! Dlouho jsem nečetla nějaký horor s takhle temnou atmosférou, která se drží od počátku až na konec knihy. Líbilo se mi, jak autor dokonale dokáže udržet čtenáře v neklidu a v takovém tom zvláštním napětí až děsu. Knihu jsem málokdy dokázala odložit. Příběh mi ale zároveň přijde dost smutný... a Kinga obdivuji už jen tím, jakým způsobem dokáže popsat rodinnou tragédii.

10.03.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Naprosto dokolané!! Zatím nejlepší kniha co jsem od autora četla. Nejvíce mě bavily a děsily zároveň pasáže s Červem...navíc když si člověk představí, že takovéto utrpení se dítěti může skutečně stát. Konec mě doslova šokoval, a bylo mi z něj i celkem smutno.

02.01.2018 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Celá tato série nasadila tak vysokou laťku, že teď budu mít hodně velký problém číst další knihy. Dlouho se mi nestalo abych takto obsáhlou knihu přečetla během dvou dnů, ale bylo tak neuvěřitelně čtivé, že mě to doslova přikovalo k židli a já jsem se do příběhu ponořila takovým způsobem, jako bych tam sama byla. Styl psaní pana autora mi hodně připomíná styl Chrise Cartera.. ta temně vykreslená atmosféra, krátké kapitoly, neuvěřitelná čtivost a napětí.... tomu říkám talent. V knize je spousta překlepů v textu, což mě místy docela iritovalo. Příběh je opravdu obsáhlý, takže jsem se někdy i mírně ztrácela a ještě mi vrtá hlavou pár věcí, které dle mě nebyly dovysvětleny. Nicméně i tak jsem nesmírně spokojená.

02.12.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První autorovu knihu jsem paradoxně četla až jako poslední. A opět mě nezklamal. Vraždy, které dokáže Carter vymyslet jsou opravdu brutální a já vždy jen čekala s čím přijde příště. Příběh je dokonale propracovaný a na konci vše zapadne do sebe. Konec byl pro mě šokující, protože jsem ho ani za mák nečekala.

24.06.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha se četla celkem dobře až na to, že byla v místech strašně zdlouhavá a táhla se. Co mě vůbec nebavilo byly Benovy nahrávky a vzpomínky.. mnohem radši jsem měla samotný děj. Také bych řekla, že v knize není celkem nic převratného...zdálo se mi, jako bych furt četla to samé :) Podle hodnocení jsem asi od knihy očekávala něco víc.

07.04.2018 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další perfektní dílo! Carter opět nezklamal! Moc se těším na další díly.. :)

02.01.2018 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Přečteno za jediný den... nemohla jsem se odtrhnout!!!

24.04.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Kniha se mi moc líbila, akorát mě mrzí, že na mě byla moc krátká. Autorčin styl psaní je velice čtivý, takže knihu má člověk přečtenou během víkendu a pak ho mrzí, že to má tak rychle za sebou. Stejně jako u knihy Nesejdeš z cesty bych i u této snesla klidně i o 100 stran navíc. Moc se mi v tomto ohledu líbila kniha Nemusíš!, ze které jsem měla mnohem větší požitek, protože jsem ji četla o mnoho déle. Tím víc jsem deprimovanější když vím, že už teď netrpělivě čekám na další výtvor... někdy je to jako droga.

06.02.2022 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byla naprostá bomba! Čtvrtá opice mě moc nenadchla.. vyšetřování mi tam tehdy přišlo hrozně zdlouhavé, zato vrahův deník jsem hltala. V této knize mi přijde, že je zde daleko víc akce, napětí a zvratů. Četla jsem ji v době kdy jsem byla nemocná a i přesto, že mi nebylo zrovna nejlíp, tak jsem se od knihy absolutně nedokázala odtrhnout a musela vědět jak se bude příběh dál vyvíjet. Je tomu tak i díky krátkým kapitolám. Určitě si ji někdy v budoucnu přečtu znovu...

28.11.2021 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Kniha se velmi dobře četla takže už jen to jí přidává plusové body... v hodně pasážích jsem viděla i sama sebe, takže bylo příjemné číst o něčem co si prožil i někdo další. Myslím, že poselstvím této knihy není mít vše totalne u zadku, ale mít to u zadku tím způsobem, že nedovolíme stresu aby ovládl náš život.

30.04.2021 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Pro tuhle knihu budu ještě dlouho hledat ta správná slova. Ještě teď musím přemýšlet nad tím, jak jsou Fitzkova díla tak neuvěřitelně propracovaná, s vždy originálním dějem. Kniha je velmi brutální a násilná... jde zde především o násilí na ženách a i když jsem zvyklá na ledacos i tady to na mě bylo trochu moc a některé scény jsem musela hodně rozdýchávat. Přijde mi, že na každou knihu od autora se člověk musí soustředit aby pochopil určité spojitosti, které jsou vysvětleny na konci, avšak i u této knihy jsem měla potřebu si děj přečíst ještě jednou abych se ujistila, že jsem to vše správně pochopila. Každopádně stojí za přečtení!!!! Jedna z nejlepších za rok 2020♥

05.01.2021 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Uf, konečně to mám za sebou. Knihu jsem si původně koupila z nudy v karanténě, tudíž jsem se těšila na nějaký pořádný thriller co by mě udržel v napětí. Kdybych si ji jen půjčila v knihovně, s největší pravděpodobností bych ji nedočetla, takhle jsem ji přelouskala, když už jsem za to dala ty peníze. Očekávala jsem něco, kde bude umírat jeden po druhém, záhy jsem zjistila, že většina knihy vůbec není o nějaké únikové hře a jediný co se tam řeší jsou prachy. Postavy jsou od začátku do konce nesympatické.. někdy jednaly tak až jsem si říkala jestli to myslí vážně. Ne nadarmo se říká, že kdo má hodně, chce ještě víc.. hvězdu navíc dávám za čtivější konec, který byl ale podle mého názoru dost přitažený za vlasy a dost by mě zajímalo kdo by něco takového udělal...

16.04.2020 1 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak tohle je ta nejlepší kniha jakou jsem měla možnost za poslední dobu přečíst. Napínavé je to od začátku dokonce, především v době kdy je hlavní hrdina v psychiatrické léčebně. Bylo pro mě velice těžké se odtrhnout protože každá kapitola končila něčím šokujícím a já byla tak napnutá a prostě jsem musela vědět jak to bude dál. Na konci do sebe všechno dokonale zapadlo a dávalo to smysl! Miluju pana autora, kéž by u nás vyšly všechny jeho knihy:(

11.01.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Když už si myslíte, že v koncentráku se nic horšího nemohlo dít, po přečtení této knihy zjistíte, že mohlo. Kniha je plná hrůz a utrpení. Navzdory k tomu, že je hrozně čtivá a vy neustále chcete vědět jak to bude dál, je také velice těžká pro slabé povahy. Já sama jsem chtěla číst dál a dál ale prostě každý den jsem přečetla maximálně pár stránek a musela jsem knihu zavřít jak mi bylo nevolno. Za mě naprosto bravurní dílo a úcta paní, která tohle musela prožít.

17.12.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Já z knihy nejsem vůbec tak nadšená jako většina ostatních. Četla jsem daleko lepší thrillery a do čtení této knihy jsem se musela nutit. Hvězdičku přidávám jen z toho důvodu, že mě dost bavily deníkové záznamy. Jinak vyšetřování pro mě dost zdlouhavé a nudné :)

12.01.2019 3 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Musím uznat, že kniha je napsána velice čtivě. Takže jsem stále musela obracet stránky. Že by pro mě měla ale nějaký wow efekt se taky říct nedá. Konec byl pro mě až moc překombinovaný. Děj napínavý, ale ničím obzvláštňující... myslím že na něj brzo zapomenu :)

23.11.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvělá, naprosto famózní kniha!! Dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takto bavila a já se od ní nedokázala odtrhnout. Musím říct, že ten zvrat jsem opravdu nečekala a i když byla druhá část z pohledu Daphne velice napínavá, mě osobně bavila víc první část s Amber :)). To bylo teprve něco. Nemám slov..jsem nadšená.

28.04.2018 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Temné šílenství je kniha, která se mi zaručeně vryla do paměti. Neskutečně sugestivní a napínavý příběh plný děje, ze kterého mi běhal mráz po zádech.. hlavně konec je hodně překvapivý a to co se tam událo bych nečekala ani v nejmenším! Knihu jsem přečetla za pouhé dva dny, což se u mě tak moc často nestává.. nemohla jsem se on ní odtrhnout!! Skvělé!

23.11.2015 5 z 5