Tess_BooksNerd Tess_BooksNerd komentáře u knih

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Tak tohle byla strhující jízda. Ještě teď nedokážu pořádně vyjádřit, jak moc jsem se v této knize ztratila. Celou knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne. Příběh mě vtáhl do sebe a neexistovalo nic, co by mě dokázala vrátit zpět do reality. Na tuto knihu jsem netrpělivě čekala, abych zjistila, jak se Layla nakonec rozhodne. A bože, takové štěstí když se rozhodla správně jsem z knihy nikdy neměla. U tohoto dílu jsem prožívala vše naplno. Smála jsem se, šklebila se jako Roth. Najednou jsem u čtení plakala. Myslela jsem si, že si v jednu chvíli vybulim oči. Zvlášť když se Roth musel vzdát druhé největší lásky. Zlomilo mi to srdce. Celou sérii a hlavně tedy tento díl doporučuji všem. Ať už jste fanouškem YA fantasy, máte rádi sci-fi , romány, crimi nebo cokoliv. Tohle je příběh, který pohltí všechny. Nemohu se dočkat, až příští rok vyjde první díl série Harbinger, který nás vrátí zpět do světa mezi Laylu, Rotha, Zayna a Stacey.

14.11.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá kniha. Zpočátku jsem si říkala "hm zajímavé, ale nic pro mě." Pak když knihu odlozite, najednou si po chvíli uvědomíte, jak přemýšlíte nad osudem Nory. Bude žít? Zůstane uvězněna v půlnoční knihovně? Najde svůj vysněný život? Nedá vám to a než si stihnete uvědomit co děláte, sedíte a bedlivě čtete o dalších životech, které Nora prožívá. Knihu vřele doporučuji. :)

01.11.2023 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tohle bylo.. Úžasné. Ne. Fenomenální, dokonalé, naprosto úchvatné. A i když si stále myslím, ze série Acotar je nejlepší, čtvrté křídlo jí slušně šlape na paty. Kniha je plná akce, napětí, tajemství i násilí. To sexuální napětí mezi Violet a Xadenem? Božské. Xaden? Tenhle záporák se mi zavrtal pod kůži. Spisovatelka čtenáře vtáhne do svého světa na akademii, dá nám historii, povstalce, přeživší i hrdiny. A ve finále celý příběh vezme, zmuchlá ho a dá nám nový pohled na skutečnost, která je po celou dobu schovaná. Během posledních stran jsme měla dojem, že mi z toho zjištění praskne hlava. Takovou jízdu jsem dlouho nezažila. Doufám, že druhý díl u nás vyjde co nejdříve.

09.04.2024 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Páni. Páni páni páni. Přesně v takových chvílích, kdy čtu nějaký příběh fantasy si říkám, že celá má duše i mozek byli k tomuto stvořeni. Žádný jiný žánr si nedokážu tak uzit. Jen dvě série mě takto dokázaly pohltit. Acotar, a nyní Dark elements. Od první věty až po poslední tečku pracovala má fantazie na plné obrátky. Nedokážu ani pořádně myslet. Kdyby hodnocení mělo nekonečno hvězdiček, tak této knize bych dala klidně celý vesmír plný hvězd. Jedním slovem úžasné. Layla je jakýsi hybrid stránce a démona. Jediná svého druhu. Pak tu máme strážce Zayna. Občas bych se nejraději vynořila do příběhu a dala mu pár facek. No a nakonec tu máme Rotha. Arogantní namyšleného egoistu démona, který je nejen pěkný "zvrhlík" ale ve finále není ani tak špatný, jak se o démonech říká. Člověk se do něj okamžitě zamiluje. Během konce, kdy se Layla utápí ve smutku po ztrátě Rotha a myslí si, že cítí jeho vůni i když to bylo nemožné, mi i slza ukápla. Žádný jiný příběh ve mě nevyvoval tak silné emoce. Musím změnit své hodnocení u jedné knihy, protože tahle ji předčila ve všech bodech. Nejlepší kniha, jakou jsem mohla tento rok přečíst.

03.11.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po prvním dílu jsem nedokázala číst dál. Četla jsem spoiler a věděla jsem, co se stane. A nechtěla jsem to. Po pár měsících jsem ale poznala, že je pravý čas na druhý díl. A nemohu být více, než překvapena a ohromena. Druhý díl je plný poznání, lásky, něhy a hněvu. Zatímco v prvním dílu je Rhys namyšlený arogantní zmetek, v této knize ukazuje svou pravou tvář. Člověk si ho prostě zamiluje. Druhý díl je prostě další srdcová záležitost a já se těším, až se pustím do dalšího.

05.09.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Nejprve jsem viděla film, který mě nadchl. Během týdne jsem ho viděla 3x. Musela jsem si prostě přečíst knihu. A právě ta mě naprosto uchvátila i pohltila. Čekala jsem, že příběh bude stejný jako ve filmu, ale kdepak. Tolik detailů, které kniha popisovala je prostě k nezaplacení. Pocity Noah a Nicka doslova vyskakují z knihy přímo do nitra těla. Cítila jsem s nimi vztek, nenávist, radost i tu bezmeznou lásku, kterou k sobě cítili a o které sní snad každá žena. Miluji tyto příběhy, a tento mě uchvátil ze všech nejvíc. Nemohu nic jiného než dát knize 5* i když by si jich zasloužila mnohem víc.

03.07.2023 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Další, velice zajímavý výtvor pana Kinga. Sice to není můj žánr, ale jeho knihy si vždy svým způsobem užiji. Příběh se z počátku ( i dle anotace), zdá být spíše dětskou pohádkou. Postupně je ale příběh čím dál temnější. Skvěle zpracovaný děj, ostatně jako vždy. Čtenáře to neustále nutí číst dál a dál, aby zjistil, jak to s Petrem, Tomášem i šíleným Flegem dopadne.

25.03.2024 3 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Tato kniha je spíše sbírkou menších příběhu, než knihou. V prvé řadě potlesk za tak úžasnou obálku. Skvěle lahodí oku a krásně se vyjímá mezi ostatními. Uvnitř najdeme několik příběhů od různých autorů, více i méně známých. Od bájných démonů po anděli, vrahy, pozoruhodné bytosti s alergii na vše živočišné i rostlinné, osudové lásky. V knize si najde každý to svoje. Najdeme tu různé styly psaní, různé pohledy. Některé se mi líbily více, některé méně, ale rozhodně je to skvělé čtení na nudné večery.

21.03.2024 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Poslechnuto jako audiokniha. Toto dílo je zároveň mé druhé setkání s touto spisovatelkou. A opět mě kniha zaujala takovým způsobem, že jsem musela poslouchat každou volnou sekundu. Příběh je napínavý, nenechá čtenáře ani na minutu vydechnout. A když už si člověk říká, že to rozluštil a vše dopadne dobře, PRÁSK!! Všechny vaše úvahy a naděje spisovatelka vezme, rozcupuje na kousky a hodí vám je k nohám jako nějaký nepovedený výkres. Finále vás naprosto odrovná.

Eileen se vydává prozkoumat Ashlougský les. Koupe se v jezírku, dělá krásné fotografie a vydává se nebezpečnou stezkou prozkoumat les. Jenže se nedaří vše, jak by mělo. Najednou se ocitá hluboko v lese a ztrácí cestu zpět. Ztracená, bez zásob, bez signálu nebo spacáku. Neplánovala se v lese zdržovat déle, než pár hodin. Ve tmě je téměř bezmocná. Neustále má pocit, jako by jí něco sledovalo. Slyší divný klapot a když se otočí, sleduje ji jakési monstrum. Při útěku spadne do řeky. V noci nic nevidí, nemá baterku, nemůže zavolat pomoc. Jedinou útěchou jí je fotoaparát a blesk, s kterým si dokáže posvítit a zároveň udělat pár fotografií. Jenže pro Eileen už je pozdě.
Její rodina nahlásí zmizení, ale policie má za to, že je již mrtvá, a tak pátrací akci nevyhlásí. A tak se toho ujme její bratr Chris a kamarádi. S vybavením a skvělým plánem vstupují do lesa. Ani si neuvědomují, že je neustále něco sleduje. Příšera, která nemá slitování. S nadějí v srdcích rozjíždí pátrání po své blízké, které se během okamžiku obrátí na útěk, vlastní přežití a noční můru. Ale nic není tak, jak se na první pohled zdá. Dokáží odhalit tajemství lesa, najít Eileen a zachránit i sebe? To monstrum je silné, nepolapitelné a dost dobře připravené. Je to člověk? Na lidskou bytost je to ovšem moc obrovské a chlupaté. Že by Yeti? Hraje si s nimi pouhá fantazie? Nebo je jen kamarád vylákal na jakousi záchranou výpravu, aby je pak zvráceným způsobem zabil?

Oficiálně jsem se stala fanynkou Darcy Cotes.

07.03.2024 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavá kniha. Příběh odehrávající se během 2. Světové války v chudé ulici menšího městečka poblíž Mnichova. Dostává se nám pohled na obyčejné lidi, na pronásledování Židů i na nejlepší přátelství mezi Liesel a Rudym.

23.11.2023 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Kniha mě opravdu příjemně překvapila. České autory moc nečtu. Párkrát jsem to zkusila, a ve většině případů to bylo.. No ne dobré. Ale tento příběh je prostě skvělý. Spisovatelka příběh pojala opravdu bravurně. Spousta dialogů, romantiky, chvilkový milostný trojúhelník, napětí. I když mi občas Liliana lezla na nervy. Příběh z prostředí Rugbyového týmu, fyzioterapie a mezinárodní soutěže. Alex je ze Zélandu, Lili z Anglie. Ona trpí barvoslepostí a krátkozrakostí. On se v určitých ohledech nedokáže správně vyjádřit. Ben je Liliin přítel. I když se poslední půl rok chová jako naprostý blbec. To si Lili uvědomí až s Alexem, který jí ukazuje, že ne všichni muži jsou sebestřední hulváti. I když se do sebe zamilují, takový vztah přeci nemá šanci. On odjede hned, jakmile skončí rugbyové zápasy. Lili by mohla odjet s ním. Nebo by on mohl zůstat v Anglii..

31.03.2024 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Můj milý svět Prythian...

"Na hvězdy, které naslouchají... A na sny, které se plní."

Tento díl čtu již podruhé. A stále mě dokáže pohltit. Stále cítím tu zoufalost, naplnění, pochopení a nehynoucí lásku. Rhysand je prostě zlatíčko. Stále nafoukaný a egoistický zmetek, ale jeho si zamiluje snad každý čtenář. Tento díl je spíše takový více informativní. Romantická linka tu jede na plné obrátky a boj a válka jdou do ústraní. To přijde až ke konci příběhu. A mě to vůbec nevadí. Užívám si ten čas strávený nad knihou. Sdílím s Feyre její pocity a zamilovávám se do Rhyse stejně jako ona. Znovu a znovu.

Série ACOTAR se stala mou nejoblíbenější a ze mě se stal šílenec, který musí mít vše, co je s tímto světem spojeno. Ať už jde o mikiny, trička, hrníčky, světla, obrazy nebo pouhé samolepky. Musím to mít vše protože Prythian je svět, kam bych se vydala, kdyby to bylo možné.

27.01.2024

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech. Knihu jsem poslouchala v práci v podobě Audioknihy.

Všechny tyto knihy by měli být povinné. Osvětim patřila k jednomu z nejhorších koncentračních táborů. Hlavně i díky Mengelemu. Je šílené, co si lidé museli vytrpět. Jak někdo mohl konat taková zvěrstva. Že ti lidé byli později potrestáni? Že byli popraveni? Pořád to nesmaže to, co prováděli. Nevinným lidem, jen proto, že nějací magoři snili o čisté rase. Mengele byl šílenec který měl hnít v nějaké pidi cele a trpět.

Všem vřele doporučuji.

22.01.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Z této knihy mám velice rozporuplné pocity. Žánru Thriller, detektivky, krimi atd. se vyhýbám obloukem. Nejsou mým šálkem kávy.
V hlavní roli zde vystupuje Neurochirurg David, jeho dcera Julia, Prezident Spojených států a pan White. Pan White je opravdu veliký záporák s velkým Z. Unese dceru Davida a vydírá ho, aby spáchal atentát na Prezidenta, který má nevyléčitelný nádor mozku a operace mu jen prodlouží trochu času, než ho nádor plně přemůže.
Hned od počátku příběhu víme, že děj vypráví právě David, který byl odsouzen a sedí v cele smrti.

Musím říct, že mi kniha dala dost zabrat. V jiných případech jsem schopná bez problémů přečíst knihu o 500 stránkách během dne, maximálně dne a půl, tato kniha mi zabrala několik dní. Ten pocit začtení se stále ne a ne dostavit. Až někde u 250 strany jsem se přistihla, jak chci vědět víc. Zvládne Kate najít Julii předtím, než proběhne operace? Opravdu David spáchá atentát na hlavu státu, aby zachránil svou dceru? Jak se vlastně tento Neurochirurg dostal do vězení? Chytí nakonec Whita, jakožto strůjce toho všeho? Byl Dave odsouzen k smrti? A tak se stalo, že jsem se na posledních 100 stran dokázala doopravdy začíst. Musím říct, že ten konec mě překvapil. Vůbec jsem takový zvrat nečekala. Když čtete hned ze startu fakt, že byl odsouzen a sedí v jedné z cel, kde odsouzenci čekají na smrt, ani vás nenapadne myslet si, že by tento trestanec měl úplně jiný "konec".
Takže uznávám, že jsem bezmyšlenkovitě knihu hned odsoudila jen proto, že spadá do žánru, kterému se vyhýbám obloukem a který mě vůbec nijak neoslovil. Ale o to větší uspokojení přišlo na konci, kdy si člověk uvědomí, že to vlastně bylo i fajn a kniha splnila větší uspokojení, než které jste očekávaly.

20.01.2024 3 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Ani nevím co říct... Kde jen začít... Sérii Viníci jsem si zamilovala od prvního okamžiku, kdy jsem nejprve viděla film a pak začala číst sérii. Mezi prvním a druhým dílem jsem měla velikou pauzu. Ale po přečtení druhého dílu jsem se okamžitě pustila do toho posledního a nemohla jsem udělat lépe.
Tento díl byl jedna obrovská horská dráha pocitů. Knihu jsem zhtla v podstatě během jednoho dne. Nedokázala jsem odtrhnout oči a přísahám, celý jsem ho probrečela. Od začátku dokonce se střídaly slzy smutku, radosti a štěstí. Jen jsem začala číst, stačilo pár slov a měla jsem slzy na krajíčku. Tato série a hlavně tento díl překonaly úplně vše, co jsem kdy četla. Pevně doufám, že filmové zpracování bude tak dokonalé, jako knihy. Ještě teď, po dokončení této série cítím, jak se mi svírá hrdlo, ten tlak na hrudi jen si vzpomenu co Nick dělal a to nekončící štěstí, které jsem měla posledních 100 stran knihy. Obvykle píši recenzi, ve které je obsažen alespoň krátký spoiler. Ale vím, že u této knihy to nedokážu. Nemohu se přinutit, abych napsala alespoň ve zkratce, co se v této knize odehrává protože to nejde. Nemohu udělat krátkou verzi něčeho, co jsem si přála, aby nikdy neskončilo. Pokud čtete popisek, nebo jste četli první dva díly a nevíte, zda máte pokračovat i tímto dílem. Pokračujte. Pokračujte protože tato kniha je vším, co od žánru romance očekávám a mnohem mnohem víc.

10.01.2024 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Tento příběh se mi vryl do srdce.
Roth se vrátil. Všechny ty slova, která řekl Layle bolela. Nevěřila jsem ani jedinou minutu, že pro něj nic neznamenala. Zayne mě tento díl vytáčel ještě víc, než v tom prvním. Bylo ho tu až příliš. A když se pak Roth vyjádřil na samém sklonku smrti .. Bože. Doslova jsem těch několik stránek brečela. A když konečně řekl pravdu. Zlomený Roth je jako by vám někdo vyrval srdce z těla, ale pak si uvědomíte clvyznam jeho slov, a to srdce vám znovu vrátí. Už teď se těším na příští týden, až mi přijde 3. Díl. Doufám, že se Layla rozhodně pro Rotha. On ji hluboce miluje a já miluji jeho od prvního okamžiku, co se v prvním díle objevil.

07.11.2023 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Tuto knihu jsem četla opravdu pomalu. I když jsem čekala úplně jiný příběh, vyprávění posledního Stříbrosvatého bylo úžasné. Po celý příběh nás provází záhada. Příběh začíná v cele, kde Gabriel de Léon vypráví svůj příběh. Provází nás od úplného začátku. Zjišťujeme, že není obyčejným člověkem. Ocitáme se mezi zdmi San Michon, kde se cvičí novici Jedné víry, aby se stali Stříbrosvatými, bojující s upíry. Ačkoli oni sami jsou jimi napůl. Nechybí ani špetka romantiky, kdy se seznámíme s Astrid, budoucí sestrou. Kniha má mnoho spádů. Sledujeme Gabrielovi cestu v San Michon a a tu, která se odehrává o spoustu let později. Honba za svatým Grálem, která by ukončila Dnesmrt. Příběh je fascinující, i když tolik sprostých slov jsem v knize snad ještě nečetla. Ale nějak si bez nich to vyprávění nedovedu představit. I když je kniha opravdu obsáhlá, nenašla jsem žádná prázdná místa, příběh nedrhl, vše dobře popsané, postavy i místa. Už se těším, až vyjde další díl.

03.05.2024 5 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

Poslechnuto jako Audiokniha. Opravdu skvěle namluvené. Příběh je takový, jak ho známe z různých filmových adaptací.

11.04.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Takové příběhy jsou důvodem, proč tak moc miluji tento žánr. Zjistila jsem, že poslední dobou jsem četla hlavně romány, občas i horory. Jedna taková kniha mi zabírá třeba 3 nebo 4 dny. A pak sáhnu po něčem takovém, jako právě tato kniha, a během ani ne 48 hodin ji slupnu jako malinu. V takových chvílích pro mě utichá svět, potřeby jako hlad nebo žízeň neexistují. Je tu jen příběh, který mě pohltí všemi způsoby. A takový pocit dokážu mít jen s dokonalou fantasy knihou. A toto byla naprostá dokonalost. Sledovat příběh hlavních postav, od nenávisti k lásce. Od lásky znovu k nenávisti. Zmije a křídla noci je úchvatným příběhem, vybudovaným ve světě krve, lží a nenávisti. A v takovém světě svítí plamínek naděje, maličký plamínek lásky, která by mohla vše změnit.

Mám své šťastné R&R&R. Tři R, zosobňující tři fiktivní muže, kteří si získali mé srdce. Rhysand, Roth, a nyní také Rainh.

16.03.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Poslechnuto jako Audiokniha. A tedy Paaaani. Na hororový žánr moc nejsem ale tohle bylo tak skvěle zpracované. Poslouchala jsem při práci a můžu říct, že jsem se fakt občas dost bála. Jednou mě vystrašil manžel když mě vyzvedával. Na mou obhajobu, mě stačí málo a bojím se. Audiokniha byla skvěle namluvená.
Příběhy o duchách mám ráda. Tady byla navíc i špetka magie, hodný a zlý duch, odvážná hlavní postava i její kocour. Určitě si koupím limitovanou edici, která by měla brzy vyjít a také další díly.

04.03.2024 5 z 5