Teryy Teryy komentáře u knih

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Takové nijaké. Některé povídky jsem ani nedočetla. Celkově jich bylo příliš. Trochu toho product placementu. Jen doufám, že Hanks povídky psal na opravdovém psacím stroji, jinak jich bylo zbytečně moc na jednu knihu.

05.01.2019 3 z 5

Bakterie Bakterie Daniel Kalla

Kniha je velmi čtivá, a navíc rozebírá ožehavé téma, které je pořád aktuální. Přesto všechno je od poloviny příběhu, závěr snadno odhadnutelný a pokud se podíváme na vyprávění detailněji, je to příběh docela prazvláštní až vtipný. Trojice, kde jen jeden člověk je detektiv, neustále jezdí taxíkem nebo kabrioleteme sem a tam, účastní se "vyslechů", a hlavní hrdinka občas vydá nějaké prohlášení vlastně o ničem.

04.12.2018 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Politické harašení miliardy kilometrů daleko od Země. Trapná mimozemšťanská zástěrka jak ukázat, že USA je velmoc a musí všechny zachraňovat. Velmi špatné a hrozně dlouhé kecání o ničem.

08.10.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Že by to byl nejděsivější příběh, co jsem četla, tak to opravdu ne. Na "děsivnu" příběhu přidává fakt, že autor odkazuje a reálné (neříkám pravdivé) články dohledatelné na internetu.

26.07.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tahle kniha mě vůbec nechytla za srdce.
Přijde mi dost nepravděpodobné, že by se během pár dní z nudné ženské stal chladnokrevný zabiják. Celkově mě tento námět hrozně nudil.
Příběh s Rose taky nebyl nijak napínavý. Celá kniha jakoby se rozjela až pár stránek před koncem.
"Zpestření" anglickými výrazy bylo směšné a některé pasáže mi přišli jako by byly napsané pro pouze pro filmové plátno.

13.05.2018 3 z 5

Rozbor filmu Rozbor filmu Radomír D. Kokeš

No... kniha je dost odborná, a určitě si nemyslím, že je vhodná pro širokou veřejnost, pokud by měla pochopit alespoň 50% obsahu.
Hodí se pro někoho, kdo má už nějakou průpravu v tomto oboru.

21.02.2018

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Na jednu stranu zajímavé rozuzlení příběhu na druhou stranu mě to až tak neohromilo.

10.02.2018 3 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Kniha byla dobrá, citáty na začátku kapitoly mě zaujaly. Ale... Nakonec mi to připomnělo filmy Prokletý ostrov & Láska a jiné závislosti. A kdyby kniha skončila o pár stran dříve, a nesnažila se za každou cenu dát hlavní hrdince, alespoň trochu lesku navíc, "WOW" efekt by se určitě dostavil.

05.01.2018 4 z 5

Kvantová noc Kvantová noc Robert J. Sawyer

Takové filozofické rozjímání...

15.12.2017 2 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Knihu jsem celkem zhltla, ale nepochopila jsem konec....
P.S.: Ráda si ten konec nechám vysvětlit.

01.12.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Spoiler!
Knihu s tímto tématem jsem četla poprvé. Není to možná příběh, který vám vyrazí dech, ale určitě vás zaujme a ještě několik dní po přečtení o něm budete přemýšlet.
Vědecké pasáže nejsou až tak dobře napsané, a samotnou podstatu jsem pochopila snad až ve 2/3.
Ale až pochopíte, trochu vás zamrazí, že možná každé vaše, byť malé, či celoživotní rozhodnutí, vytvoří další svět, kde vaše další já žije dál, ale jinak.
Popis Chicaga, a všech těch maličkostí mě bavil.

06.10.2017 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Odradilo mě iracionální chování hlavní hrdinky a také jak rychle přišla ke kufru. To jak dopadly dívky, bylo překvapující, ale ani napínavý konec to nezachránil.

01.09.2017 3 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Kniha je velmi povedená, ale oproti té první velmi zaostává.
Ačkoliv mě po přečtení přepadla vlna smutku (ohledně děje), nebyla jsem z ní unesena jako z Harryho Queberta. Chybí tam vtip a hlavně akce. Možná to dělá i ten překlad ("Markusíku" ?!?!?), ale není to ono.
Kniha se mi ale velmi líbila, a patří do těch nadprůměrných.

23.06.2017 4 z 5

Past Past Melanie Raabe

Námět je celkem ucházející, ale zpracování pokulhává.
Dlouhé pasáže typu: "Jsi šílená. Ne nejsem. Ale ano. Měla bych se léčit." Nebo nekonečné opakování textu písničky. - hrozně unavovaly, a nutily k přeskakování.
Popisování pocitů nemělo grády a unavovalo. Konec tak nějak vyšuměl do ztracena.

23.04.2017 2 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Ačkoliv si myslíte, že víte, že tenhle člověk je ten pravý, opak je pravdou. Kniha mě vtáhla do děje asi 200 str před koncem. Příběh nebyl nijak výjimečný, ale poslední věta mi ho vryla na dlouho do paměti.

14.04.2017 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

"Marcusku!"

17.03.2017 5 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

No tak tohle je snad zklamání roku.
Člověka první část dost navnadí, a hltá dál. Jenže pak zjistí, že to stejným tempem pokračuje dál. Nekonečné odstavce zbytečných popisů (které jsem ke konci přeskakovala), a vyhýbání se. Takové to na konci kapitoly, aby se čtenář těšil na další. Jednou, dvakrát je to fajn, jenže takhle je napsaná celá kniha. Pořád dokola "to, co řekla, musela zopakovat", "to, co se dozvěděli pak, jim nedalo spát" a "proč, proč, proč???" apod.
Ale, abychom se dostali k jádru problému. V anotaci bylo něco o DNA, klínovém písmu a kryptologovi. Jo, všechno tam bylo. Ale asi tak na 20 stranách!!! To mě vytočilo snad nejvíc. Samé nevyřešené otázky.
Největší bomba však byla, když hlavní hrdina prohlásil, že je vlastně jedno kdo nám do DNA zakódoval všechny ty události. Radši bychom to neměli vědět. To jsem měla sto chutí knihu vyhodit z okna. Snad proto jsem si knihu koupila a nečekala, až bude v knihovně. Hrůza.
Chtěla jsem dát **, ale po souhrnu to nemá ani na jednu.

20.01.2017 odpad!

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Nejlepší: Pochopit
Nejhorší Dvaasedmdesát písmen
Nedočteno: Peklo je nepřítomnost Boha, Když se vám líbí, co vidíte: Dokument

Knihu jsem přečetla jen kvůli povídce Příběh tvého života. A není to nejlepší povídka ve sbírce. Film je rozhodně lepší.
Nedočtené povídky pro mě byly utrpením. Takové tlachání o ničem (hlavně Dokument).

14.01.2017 2 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Trochu připomíná R. Cooka.

22.11.2016 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson