Bakterie

Bakterie https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6372/bakterie-6372.jpg 4 41 9

Co kdyby někdo vytvořil účinný lék na bakterii, která existuje pouze v laboratorních podmínkách? Jak daleko by byl šílený vědec ochoten zajít, aby jím vynalezená antibiotika mohla slavit úspěch i mimo laboratoř? Byl by ochoten pro svůj cíl obětovat i lidské životy? Mezi narkomany v několika velkých městech se začala šířit smrtící infekční choroba. Způsobuje ji zdánlivě běžná streptokoková bakterie, která však odolává všem známým antibiotikám. Pacienti trpí celou škálou potíží: od prosté bolesti v krku přes potíže s příjmem potravy až po rozpad tělesných tkání. Lékaři jsou bezradní, protože každá léčba selhává, a navíce se infekce začala šířit i v nemocnicích. I doktor Graham Kilburn bezmocně přihlíží k tomu, jak jeho dva mladí pacienti podléhají neznámé chorobě. Epidemioložka Lina Lopezová znepokojeně zjišťuje, že se v drogové komunitě lavinovitě šíří nejhorší forma nemoci. Ve stejné době detektiva Cohena přivádí vyšetřování vraždy až k dealerovi drog, který zřejmě nákazu vědomě šíří mezi svými zákazníky. Tři lidé, kteří se doposud neznali, budou muset spojit své síly, aby odkryli a zastavili smrtící plány stvořitele superodolné bakterie. Jejich protivník se ovšem nehodlá jen tak vzdát... ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Resistance , 2003

Bakana
17.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Moc mě to nechytilo. Lidé byli buď černí, nebo bílí, závěr rádoby akční a ještě přetažený snahou o wow efekt a love story mi taky lezla na nervy. Jediné, čemu bych věřila, že farmaceutické firmy jsou schopné podobnou špinavost udělat.

Kerberos
15.03.2020 4 z 5

Čtivý triller z lékařského prostředí,který je aktuální k současné situaci.

maris123
20.01.2020 3 z 5

Je to sice fikce, ale klidně by se to mohlo stát doopravdy. Autor využívá svoji odbornost a nenudí, to hodnotím kladně. Konec je překvapivý, další plus. Ale celkově mě kniha svým stylem nenadchla, přeskoky po celých USA a spousta jmen, charaktery jen lehce načrtnuté a nedotažené.

čef
29.08.2019 5 z 5

Dá se říci, že je to klasický epidemický thriller varující před mocí farmaceutických koncernů resp. lidmi, kteří jsou na nich finančně závislí. Dobře se čte a závěr je také překvapivý, takže autor využil svého lékařského vzdělání i literárního talentu dokonale. Proto ani tak nevadí, že nám to připadá jako bychom to již mnohokráte předtím četli nebo viděli ve filmu. K určitému dojmu, kam až to všechno může dojít, to jistě stačí.

Teryy
04.12.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, a navíc rozebírá ožehavé téma, které je pořád aktuální. Přesto všechno je od poloviny příběhu, závěr snadno odhadnutelný a pokud se podíváme na vyprávění detailněji, je to příběh docela prazvláštní až vtipný. Trojice, kde jen jeden člověk je detektiv, neustále jezdí taxíkem nebo kabrioleteme sem a tam, účastní se "vyslechů", a hlavní hrdinka občas vydá nějaké prohlášení vlastně o ničem.

PAVEL z BRNA
25.03.2016

Skvělá kniha, velmi čtivá a napínavá. Přečetl jsem ji za dva dny a nutno říci, že konec byl fakt překvápko.

terpin
12.01.2016 3 z 5

Nečekaný konec...

bobina58
15.11.2013 5 z 5

Kniha mě naprosto strhla svým dějem.Má spád a nejde jí dát z ruky.

eNka
15.08.2012 5 z 5

Knížka byla skvěla.
Líbilo se mi jak se propletli ty životy všech.
A ve snu by mě nenapadlo, že by to mohlo dopadnout, tak, jak dopadlo.
Doporučuji.:)

Daniel Kalla
kanadská, 1966
2006  73%Pandemie a začalo to jako chřipka..
2006  82%Bakterie
2019  76%Nákaza