Ternem Ternem komentáře u knih

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Aktuální a varující téma před negativy sociálních sítí. Zejména, co se týče natáčení dětí jejich vlastními rodiči od útlého věku.
Jaký paradox, když jsem si pod názvem knihy představila, že půjde o blaho dětí. A ono jde. Jenže kapku jinak a zvráceně.
Jednu hvězdičku strhávám z části za styl psaní, na který jsem si musela zvyknout, pak se mi i líbil. A z části za začátek, který mě na začátku nebavil, ale doužila jsem si ho zpětně během čtení.

14.03.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Konečně jsem si “vystála” v knihovně frontu na tuhle knihu. Fronta byla naprosto oprávněná, kniha je vydařená a děsivě fascinující. Ta představa, že se ty věci teď tam dějí.. uf, to je prostě hrozné. Číst zážitky lidí z různých sociálních vrstev formou rozhovoru, kteří si nesou z té země, ve které se narodili, neuvěřitelné zážitky, je o to více autentické. Stojí za přečtení i “vystání” fronty v knihovnách.

12.03.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nebýt povinností zhltla bych Heřmánkové údolí během jednoho dne. Slzy jsem zamačkávala mockrát.
Annu nešlo než obdivovat a přát jí, aby vše zvládla. A že toho bylo.
Silně se mě dotkl i nelehký osud Pavla.
Je to krásná, emočně náročná kniha.

28.02.2022 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Pro děti Kam se poděl můj sýr? Pro děti Spencer Johnson

Příběh s myšlenkou pro všechny věkové skupiny. Stojí za to přečíst, na chvilku se zastavit a zamyslet se. :-) Doporučuji.

21.02.2022 5 z 5

Černé jazyky Černé jazyky Dita Táborská

Po Malince jsem sáhla právě po tomhle autorčině titulu a nelituji. Je to jiné. Avšak otevřít ve čtenáři emoce, i ty silné, dokáže autorka i zde.
Líbilo se mi, že se děj odehrává na Tchaj-wanu, zobrazuje tamní mentalitu a nenásilně i historii.

21.02.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Četla jsem zatím ještě Pandu a Lososa a Majonéza teda vede! Líbilo se mi jak do hlavního děje nenásilně vpuly osudy ostatních postav. Těšila jsem se na odkrytí toho Růženčina, který mě šokoval skoro víc než ten Eminých rodičů.
Majonéza pobaví, zabolí, dojme. Oddechové čtení.

21.11.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od knih paní spisovatelky se odtrhávám těžko a ještě hůře se mi s nimi loučí. Jinak tomu nebylo ani tentokrát, skvělá kniha!
Výborný a děsivý námět, nad osudy postav jsem tajila dech.

11.09.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Lososa jsem četla až po Pandě, která je za mě výrazně povedenější. Nicméně se mi líbily dvě dějové linky, i když pro dobro všech bych tu jednu později nechala zaniknout. Linka Milady mně totiž chvilkami přišla moc pohádková, někdy i zvrácená. Celé to ale hodně zachraňoval autorčin humor, který mě baví tak, že vlastně s chutí sáhnu po její další knize.

08.09.2021 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Prvně musím zmínit, že autorčin jazyk je skvost. Ta proměnlivost – přímá, nepřímá řeč, formy vypravěčů. Jeden by čekal, že se v tom ztratí. A ono ne. Naopak! Obzvlášť při pasážích s Malkou to přidá na prožitku.
Příběh to byl vskutku nelehký, čím víc stránek ubývalo, tím víc jsem si přála aspoň ždibet štastného konce.

29.08.2021 5 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Knížka nese těžké téma, které je důležité otevírat. Příběh jsem přečetla fakt málem jedním dechem.
Hvězdičku strhávám za pár stereotypních blbostí, na které jsem bohužel narazila, a trochu mi to kazilo čtení.
Určitě doporučuji po knize sáhnout, oddechovka to není, ale i tyhle příběhy jsou třeba.

24.08.2021 4 z 5

Děti chovatelů slonů Děti chovatelů slonů Peter Høeg

Autor má zajímavě složitý jazyk, díky čemuž je kniha na četbu náročnější, ale není to s ní zlé! Naopak. Tenhle příběh je příjemně zamotaný, místy hluboký, má sympoš postavy a celé to podtrhává autorův humor. Z knížky si odnáším epesní přirovnání — chováš se jak karneval v Riu.

15.08.2021 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Moc se mi líbila, pro mě nezvyklá, dějová linka a také vyprávění od více postav – nejvíce od dívky Hannah. Je to kvalitní, čtivý thriller, který strká do kapsy i keplerovky, takže neváhejte a sáhněte po něm!

04.08.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Za mě perfektně čtivé, k zamyšlení i zábavné. Souhlasím s komentářem níže od @veronika9700 , je to jako na Backmanově vlně a to je moc fajn. :-)

03.08.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Přesně takovou knihu jsem sháněla. Letní pohoda čtená jedním dechem, jen škoda konce, který čím víc se blížil, tím víc růžověl.

29.06.2021 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Kniha se četla jedním dechem, hodně tomu dopomáhal fakt, že hlavní hrdinkou je sama autorka a děj se skutečně stal. Taře jsem po celou dobu fandila a fandím dál!

13.06.2021 5 z 5

Ženy, které mi nedají spát Ženy, které mi nedají spát Mia Kankimäki

Inspirující i velmi motivující. Přesně tak knihu vnímám.
Kniha čtenáře obohatí o poznání životů spousty odvážných žen včetně autorky.
Líbila se mi i určitá transparentnost vznikání knihy, které bych tedy pár desítek stránek ubrala, ale co už. :-)

31.05.2021 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Silné. A silná je především hrdinka knížky.
Přes nelehký příběh mě ukouzlil i popis hub, které celou knihou prorůstají.

23.10.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Takové hltání stránek, obzvlášť v druhé polovině knihy, jsem ještě nezažila! Wow!

21.10.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Moje prvni kniha od tohoto autora, a ponevadz i zatim nejlepsi za tento rok, tak se tesim, az si prectu jeho dalsi dila. :-)
Pobavi, dojme, donuti k zamysleni a obohati o nespocet zivotnich mouder a myslenek.

10.09.2020 5 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Nebudu lhát, dostal mě obal knihy.
Nápad je milý, ale pak už to za mě bylo jen zklamání.
Průběh mého čtení- začátek ok, v půlce otrava, ale zajímalo mě, jak to dopadne s deníkem a otcem, konec děsnej trapas, to se nedalo. Ale třeba se to náctiletým čte jinak..

17.08.2020 2 z 5