TerkaM TerkaM komentáře u knih

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Kniha se mi moc líbila a přišla mi i daleko víc dojemnější než první díl :) a samozřejmě se těším i na třetí, který jsem bohužel zatím nenašla v knihovně..

14.12.2013 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Když jsem ji spatřila v knihovně, musela jsem si ji okamžitě půjčit a pak jsem ji také ihned začala i číst a líbila se mi :) a při mnohých scénách jsem měla pocit, že se rozbrečím, i když to až ke konci a taky při scénách s Finnem :)

14.12.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Velmi odpočinková kniha, a když nebudete brát příliš vážně fakt, že se v ní upíři třpytí na slunci, tak to může být fajn počtení, ale není to nic extra... jak jsem řekla, pro odpočinek dobrá kniha. :)

14.12.2013 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Myslím si, že je to nejlepší Brownovo dílo, kde je hlavní postavou Robert Langdon :) tedy, alespoň z těch, co jsem četla a nečetla jsem zatím jenom Inferno.. jinak jsou mými oblíbenými knihami i ty, kde profesor Langdon neúčinkuje :)

Mám hrozně ráda Brownovy romány :)

04.12.2013 5 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Opět to bylo velmi čtivé, ale hrozně mi zde překážel věkový rozdíl hlavních hrdinů. Nesedělo mi to zde. Nicméně abych byla upřímná, konec mě velmi překvapil, takže jejich vztah zcela nezatracuji, třeba si je ještě oblíbím.

07.01.2023 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Jakože neříkám, že by to bylo příběhově špatné, to vůbec! Ale chyběly mi tam ty dvojsmysly a celkově kdyby v knize nebyli hrdinové z minulých knih, ani bych neřekla, že je to kniha ze série. Navíc jsem už stihla přečíst Moje (tak trochu) utajené dítě a štve mě, že to je víceméně stejné. + mě osobně hrozně rozčilovala ortéza hlavní hrdinky, ale nemít po zlomenině nohy, tak mi to nejspíš ani nepřijde.

10.08.2022 3 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Jakože četlo se to dobře, to musím uznat, ale nebylo to nic, co bych si nějak závratně chtěla pamatovat. Taky bych řekla, že byl ten druhý díl spíš vycpávkový a moc jsem z něho neměla. Ten první díl se mi teda líbil víc, zde byl King poněkud majetnický bych řekla... no jsem zvědavá na pokračování, tenhle díl mu vytvořil půdu, tak jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí. Jen si asi budu muset dát re-reading obou dílů, až vyjde trojka, protože už u dvojky jsem měla trochu problém s pamětí, co se stalo v jedničce.

16.05.2022 4 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Moc mě mrzí, že knize musím dát tři hvězdičky, autorka má rozhodně talent psát, jen bych asi uvítala, kdyby všechno bylo víc rozepsané a já se tak do hlavních hrdinů mohla líp vcítit. Ani by mi nevadilo, kdyby bylo v knize trochu víc té telenovely, jak autorka zmiňovala v poděkování. :-D Takže je to opravdu taková jednodušší kniha, ale nelituji toho, že jsem jí pomohla na svět v předprodeji. Moc ráda si přečtu i nějakou další knihu, a když bude rozpracovanější, budu jen ráda.

02.03.2022 3 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Líbilo se mi to, hodně dobře se to četlo a celý ten příběh byl skvěle vymyšlený. Přesto nedávám plný počet - je to z toho důvodu, že si nechávám rezervu pro další díl, jelikož tenhle mi připadal spíše takový rozjezdový a myslím si, že druhý díl u mě dopadne líp. Jen než vyjde, asi si budu muset dát re-reading.

04.04.2020 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Miluji to! Četla jsem ji už před rokem (a vážně nechápu, jak jsem mohla zapomenout napsat k ní sem komentář), ale pořád to miluji. Ten svět rozdělený na Dreky a Čisté, to je něco, co si musí každý přečíst. :)

04.04.2020 5 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Aneb tady jsem se opět utvrdila, že já prostě detektivky nemám ráda a špatně se mi čtou. Thrillery jsou super, ale detektivky, kde je ještě navíc hromada postav, to je pro mě děs.

06.11.2019 3 z 5

Jak se stát diktátorem Jak se stát diktátorem Mikal Hem

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani nejlepší. Pokud se v tomto orientujete a chcete si přečíst knihu o diktaturách světa, pravděpodobně budete nadšení, ale pro normálního čtenáře to opravdu není.

06.11.2019 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Tohle se mi moc nelíbilo. Jako bylo to čtivé, to knize upřít nemůžu, ale představovala jsem si něco trochu jiného. Nějakou trochu jinou sondu do toho života influencerů, tady jsme vlastně měli jen nějaké výpisky z facebookových zpráv a to, jakou měla hlavní hrdinka vybudovanou image u svých "přátel". A po pravdě řečeno mě ani ten konec nijak nepřekvapil, za mě bohužel zklamání. Nicméně pokud nejste pravidelnými čtenáři thrillerů, myslím, že tahle kniha je přesně pro vás, pro mě už bohužel ne. Krom té čtivosti k ní vlastně nic moc dobrého říct nemůžu.

28.05.2019 3 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Takhle, musím říct, že to nebylo úplně špatné a ze začátku mě to vážně bavilo. Bylo to čtivé, prostě skvělé, ale pak... pak se všechno nějakým způsobem pokazilo a já vlastně nevím jak. Ale druhý díl si přečtu, jsem na to opravdu zvědavá a doufám, že to bude alespoň na čtyři hvězdičky. :)

18.10.2018 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Takhle, knížka byla dost předvídatelná a vlastně jsem byla celou dobu, kdy jsem knihu četla, o krůček napřed a tušila jsem, co se tam stane. A co se stane třeba i na konci. Nicméně i tak mě její čtení bavilo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale jednoduše řečeno - jde o young adult romanci, kde máte ještě navíc cestování dimenzemi, což se mi fakt líbilo, ale díky té romanci od toho nečekejte nic moc extra. Ale na léto je to teda rozhodně ideální.

Za mě čtyři hvězdičky. Nebylo to špatné, na oddechovku dobré, bavilo mě to a navzdory předvídatelnosti jsem se vlastně ani nenudila, ale nečekejte od toho pecku, na kterou si budete ještě dlouho pamatovat. Ale další díly si ještě určitě přečtu, jsem na ně fakt zvědavá. :)

11.07.2018 4 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Od Nicolase Barreaua jsem četla již dvě knihy - Láska v Paříži a Úsměvy žen - a obě se mi moc líbily, takže jsem již s jistotou šla i do autorovy další knihy a to Kavárny malých zázraků. Na úvod musím konstatovat, že autorův styl psaní zůstal stále stejný. Nezhoršil se a stále pro mě byl příběh skoro až neskutečně čtivý.

Přesto jsem bohužel našla věci, které se mi v knize nelíbily, ale vzhledem k tomu, že jedna z těch dvou věcí se týká závěru, nemohu se o ni podělit bez toho, abych jakkoliv nevyspoilerovala, jak to dopadne. Snad jen to, že to bylo klišé největší a zrovna u autorových knih bych tady tohle nečekala. Nebo jsem od něho už dlouho nic nečetla, tak si to nepamatuji.

Tou druhou věcí je to, že hlavní hrdinka v dnešní době vlastnila jen nějaký předpotopní telefon a přitom je zhruba v mém věku. Ano, jistě, nadevše milovala knihy, nicméně je hodně lidí, kteří milují knihy a mají dotykový telefon.

Tohle urputné odmítání moderních technologií u takhle mladého člověka, mě celkem štvalo. Klidně můžete mít dotykový telefon za pakatel, že jo. A můžete s ním jenom volat a smskovat, na tom přece není nic špatného. Ale tohle je můj názor.

Abych to nějak shrnula, kniha se mi líbila, ale právě od tohoto autora bych vyjmenovala daleko lepší knihy než Kavárnu malých zázraků. Ale myšlenky v ní byly hezké, to se musí nechat.

17.06.2018 4 z 5

První život První život Gena Showalter

Můžu říct, že tahle knížka se rozhodně skvěle četla, o tom nemůže být debaty. Bavilo mě to, stránky mi utíkaly pod rukama, přesto tomu cosi chybělo. Eh... nevím, asi mi na tom vadilo to, že se celou dobu řešilo a rozhodovalo jen to, kam bude Tenley patřit. Kterou z Říší si nakonec vybere. A připadalo mi, že se tam prakticky nic jiného neděje.

Nicméně mi něco říká, že druhý díl bude lepší. Tenley už se pro jednu z Říší rozhodla a tak může pokračovat dál ve své cestě životem. A mě hodně zajímá, jaká ta její cesta bude, takže druhý díl si jistě přečtu. Tedy až vyjde.

Dávám čtyři hvězdičky, mělo to určité rezervy, které - jak doufám - se v druhém díle ztratí. :)

09.05.2018 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Líbilo se mi to, ale bohužel nemohu dát plný počet, nebyla to úplně taková pecka, jak jsem očekávala a jak už tu ostatně i někdo psal, té romantiky tam bylo vážně dost a působilo to opravdu tak, jako kdyby ty postavy neměly nic jiného na práci. Já chápu, že Ettu a Nicholase to k sobě přitahovalo, to jsem schopna nějak pochopit, ale celý ten jejich vztah zastiňoval ten příběh.

Nicméně čtivé to bylo, to rozhodně. Sice mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale jakmile se tak stalo, příběh ubíhal rychle, takže v tomhle ohledu za mě spokojenost. Ty čtyři hvězdičky si to dle mého skromného názoru zaslouží, já se každopádně těším na druhý díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. :)

21.01.2018 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tahle kniha mě vlastně docela zklamala. Po tom, jak jsem byla nadšená z knihy Odvrácená tvář lásky, mě mrzí, že ten děj neodsýpal obdobně a celkem se to táhlo. Hlavně také proto, že jsem čekala, kdy se stane to, co jsem již předem očekávala. A jasně, jde o romantiku, klišé bych měla očekávat a jo, za určitých okolností by mi ani nevadilo, ale zde tomu tak bohužel nebylo.

Navíc jsem se nedokázala srovnat s představou, že je Ridge hluchý a ne, nemám nic proti jakkoli postiženým lidem, jen mi to prostě v příběhu jaksi překáželo. A to, že se neuměl rozhodnout, koho teda miluje? To jsem také neshledávala moc přitažlivým.

Krom toho mi už od začátku vadilo, že se Maggie snažil říct co má dělat a to je prostě, podle mého názoru, ve vztahu vždy cesta do pekel. Kontrola toho druhého. A i když chápu, proč to dělal, za sebe by mě otravovalo, kdyby mi můj (budoucí) přítel takhle neustále omílal dokola, že se mu nelíbí, co dělám. Na tohle už mám trochu alergii.

18.01.2018 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Pomsta a rozbřesk se mi vážně moc líbila. Po dlouhé době to byla opět kniha, která se mi zapsala do srdce a já ji četla a četla... a hltala jedním dechem. Kdybych nemusela do práce, zcela určitě ji přečtu během jednoho dne. :) Jo, jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila a můžu si ji hrdě vystavit v knihovně. :)

16.03.2017 5 z 5