TeriLin1111 TeriLin1111 komentáře u knih

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Možná jsem čekala trochu víc, ale rozhodně nemůžu říct že bych byla vyloženě zklamaná. Jsem moc ráda, že tady dostala hodně prostoru i Cinder, protože ta u mě jako postava vede. Opět jsem ráda že příběh byl skvěle vymyšlený, navazoval přímo na první díl, a všechno se to krásně propojilo. Trochu mi tady chybělo to sci-fi, ale věřím, že třetí díl to vynahradí. Nové postavy jsem si oblíbila, akorát to v některých místech nebylo tak nabité (např. když Scarlet jela vlakem za babičkou). Romantická linka byla fajn, oproti prvnímu dílu byla trochu jednodušší ale i tak jsem si ji užila. Doufám že další díl mě pocitově vystřelí na měsíc. Nemůžu se dočkat až si ho přečtu.

17.09.2021 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Opět se líbilo, i když první díl o trochu lepší. Nemusely by tam být některé ty poznámky nahoře stránek. Zatím nejslabší od této autorky ale i tak byla spousta scének výstižných :D

04.09.2021 3 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Stejně super jako Tesáky. Možná o něco lepší protože ve většině scének se vidím. Vtipný a výstižný komiks :D

26.08.2021 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Vůbec jsem nevěděla jak knihu ohodnotit. Měla jsem hodně vysoká očekávání která se sice ve finále naplnila, ale až ke konci. Celkově se kniha dobře čte ale já si celou dobu říkala, tak kdy už se tam něco stane? Celková pointa knihy je velmi dobrá, je tam spousta výborných myšlenek, ale děj jako takový je průměrný. Byly tam pasáže, které byly trochu slabší. Hlavní postavy se hezky doplňovaly. Jednoznačně nejlepší část knihy je konec. Velmi smutný a moc se mi líbil. Ve finále spousta částí knihy se mi líbila, akorát to na mě nemělo ten WOW účinek, jako na ostatní. Ale alespoň za jedno přečtení stojí :)

26.08.2021 3 z 5

Vraždy na střední škole Vraždy na střední škole James Patterson

Stejně jako první díl, tohle byla taková letní oddechová teen detektivka. Některé scény byly trochu přitažené za vlasy ale překvapivě se mi tenhle díl líbil o trochu víc než ten první. Dělo se toho tady docela hodně i když teda konec nic extra. Sice je konec otevřený ale ani mi nějak moc nevadí že další díly u nás nevyšly. Jako letní čtení fajn :).

08.08.2021 3 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

V téhle knížce je spoustu témat, která moc často v YA nevídám a rozhodně by mi nevadilo, kdybych je vídala více. Tarot, krystaly, čarodějky, spolky, rituály, nebinární romantika... prostě super. Já osobně mám tyhle témata hodně ráda, obzvlášť ta atmosféra která z toho sálala byla temná a vzrušující. Doufám že budou další díly, protože mám spoustu nezodpovězených otázek, a snad se ponesou (co se atmošky týče) na stejné vlně jako první díl. Klidně by tam toho "čarodějnictví" mohlo být příště víc. Skvělá urban fantasy, dlouho jsem nečetla nic podobného. Doporučuji :)

03.08.2021 4 z 5

To bylo tvé jméno. 03 To bylo tvé jméno. 03 Makoto Šinkai (p)

Nádherné zakončení série. Netušila jsem že se mi to bude tolik líbit. Upřímně je mi trochu smutno že už je to ukončené :(. Hned jsem si stáhla film na který se podívám a moc se těším.

29.07.2021 5 z 5

To bylo tvé jméno. 02 To bylo tvé jméno. 02 Makoto Šinkai (p)

Druhý díl určitě super, moc se těším na další. Celkově mě tahle série dost překvapila, baví mě to fakt hodně, rozhodně víc než jsem čekala. To, co se stalo v tomhle díle jsem fakt nečekala. A navíc to máte za půl hodinky přečtené, takže paráda.

11.07.2021 5 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

Moje první setkání s mangou a vůbec nejsem zklamaná. Čekala jsem nějaký slaďoučký příběh, ale ve finále to bylo opravdu zábavné čtení. Hlavní hrdinové super a těším se, až zjistím kam se příběh dále posune. :)

11.07.2021 5 z 5

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Tahle knížka mě hrozně zaujala a moc jsem se na ní těšila. Nebylo to špatné, ale trochu mi trvalo než jsem se začetla. Celkově si myslím že příběh by mohl být trochu kratší. Zápletka tam nebyla nějak výrazná, bylo to spíš prostě takové povídání ze života teenagerů v dnešní době, samozřejmě s tématy jako alkohol, drogy, atd... Docela mi to připomínalo seriál "Euforie". Docela se mi líbily některé myšlenky hlavní hrdinky, protože podle mě se v nich spousta teenagerů (jako já) najde. Přesně takhle vypadá puberta :D co se týče konce, tak jsem tohle moc nečekala ale zároveň mě to nijak extra nešokovalo. Jako celek fajnové počtení.

11.07.2021 4 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Tak tohle byla prvotřídní srajda. Hlavní hrdinka mi nepřišla zas TAK špatná jak tu někteří psali ale třeba Tate mi přišel že neměl vlastně žádnou osobnost. Buď prostě dělal přehnaný romantický gesta a nebo Charlotte řekl ať se rozejdou. Jinak četlo se to rychle ale bylo to pořád to samý dokola. Dali se dohromady, pak tam bylo za mě nějaký úplně zbytečný drama, rozešli se, mysleli na sebe a pak zjistili že bez sebe vlastně nemůžou žít. A dokola a dokola. Tohle ani nebyla oddechovka, upřímně mi to občas lezlo na nervy. Byla tam vlastně nějaká opravdová zápletka? Celkově ani ten jejich vztah neměl vůbec žádný vývin. Vůbec. Vždyť oni spolu vlastně začali chodit z ničeho nic, ani se pořádně neznali. Jo a je dost divný že Charlotte nepoznala že Tate je zpěvák, když v té knížce je představován jako neskutečná hvězda a legenda a nevím co všechno. Dále mě štvalo že hrdinka lhala své rodině a kamarádovi. Jako vážně si myslela že na to nikdo nepřijde? Další absolutní blbina, jenom asi se tam vytvořilo nějaký drama. Když jsem se dostala ke konci tak jsem si říkala, že by se to možná mohlo zlepšit protože to vypadalo že to skončí tak jak jsem chtěla aka ne tak naivně. Ale stejně tam ty autorky ten naprosto naivní konec musely dát. Upřímně nedoporučuju ani jako oddechovku.

21.06.2021 1 z 5

Až přejde zima Až přejde zima Kiran Millwood Hargrave

Na téhle knížce mě zaujala tématika zimy a folkloru. Byla to za mě taková dobrodružná pohádka, s poetickým nádechem. Rozhodně to nebylo něco z čeho bych si sedla na zadek ale ani mě to neurazilo. Bylo to takové pohodové čtení. Knížka velmi rychle utekla, vzhledem k tomu že je docela dost krátká. Příběh byl docela jednoduchý ale krásně napsaný. Jako celek hodnotím průměrně, nebylo to něco co se mi asi zaryje do paměti ale myslím že se bude líbit mladším čtenářům :)

29.11.2020 3 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Opravdu mě mrzí že ( podle mě ) tahle knížka je poměrně přehlížená, nikdo o ní nemluví, jak se tak koukám tak tady na databázi jí zase tolik lidí nečetlo... Rozhodně si zaslouží přinejmenším alespoň trochu pozornosti. Už teď vím že jí budu chtít někdy přečíst znovu. Ta knížka je opravdu nabitá emocemi, od začátku do konce. Vtáhne vás do děje a nepustí. Ráda jsem sledovala vztah dvou hlavních hrdinů, dvou kompletně odlišných lidí, jak se postupně vyvíjí a hltala jsem stránku za stránkou a chtěla vědět víc. Některé chvíle mi přišly opravdu silné a kruté, zejména když se kniha chýlila ke konci. Pokud máte rádi knihy s nádechem psychologie tak tuhle určitě musíte omrknout. Doporučuji všem, alespoň za pokus určitě stojí.

13.11.2020 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Přiznám se že se mi ze začátku do příběhu dostávalo trochu hůř ale potom mě to v celku chytlo. Hlavní hrdinku jsem přímo v lásce neměla ale na druhou stranu jsem pro ní měla pochopení. Konec mě bavil moc, byl nečekaný a musel jsem pořád číst a číst abych se dozvěděla jak to skončí. Velmi originální námět a dobrá myšlenka ( rozdíl mezi tím co chceme a potřebujeme ). Nevím jestli bych si jí přečetla znova, až zas taková pecka to nebyla, Ale možná jednou :) Určitě nelituji toho že jsem si jí přečetla a alespoň za zmínku stojí :)

23.10.2020 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Tato kniha se mi velmi líbila a navnadila mně na další díly. Líbí se mi že je napsaná z pohledů všech tří hlavních hrdinek. Hrdinky jsou odlišné ale chtějí se společně pomstít. A všechny jsem si je oblíbila. Je to i o vztazích romantických ale i kamarádských. Sice mi přišlo že některé pomsty byly napsány trochu uspěchaně, i tak doporučuji. Těším se na další díly :)

22.11.2019

Legenda Legenda Marie Lu

Styl psaní je docela jednoduchý, všechny problémy jsou vyřešeny hodně rychle. Ale líbí se mi ten nápad a jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

27.12.2023 3 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

(čteno v angličtině)
Stále jsou tu ty ne moc originální prvky klasického YA thrilleru, ALE ve finále mě to překvapilo. Je to mnohem hlubší, temnější a propracovanější než u jiných knížek tohoto typu. Postavy byly uvěřitelné a vykreslené, a i první polovina knihy, ve které se toho tolik neděje, se mi líbila, kvůli skvělému a čtivému stylu psaní. Konec sice nebyl tak grandiózní, jak jsem očekávala, ale aspoň byl uspokojivý. Doporučuji, v tomto žánru určitě jedna z lepších knih.

21.11.2022 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nebudu lhát, nejvíce mě zaujala délka (vzhledem k tomu že nestíhám čtenářskou výzvu :D), ale jsem ráda že jsem se do toho pustila. Svižné, čtivé, konec zvláštní ale jsem spoko :)

08.11.2022 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Nápad hodně dobrý, ale jednu chvíli mi přišlo, že se nic nedělo a já se trochu nudila. Nevím jestli má cenu pouštět se do dalších dílů, takže prozatím to neplánuji.

24.07.2022 3 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Nějaký ten pátek jsem nic nepřečetla, jednak kvůli času a jednak jsem prostě měla svojí "reading slump". Takže ke svému "návratu" jsem si vybrala tuto knížku, která mi už dost dlouho ležela doma.
Nechci říct, že by mě nějak zklamala.... Líbila se mi, akorát jsem čekala nějaký ohromný emoční příběh, který mě pocitově dostane bůhví kam. Knížka samozřejmě smutná byla, je tu těžké téma, ale hlavně se tu zaměřuje na hrdinku a její pocity. Četla se dobře, čekala jsem jestli se z toho něco vyvrbí, nějaké třeba tajemství nebo tak, ohledně incidentu a ono nic. Ale jak říkám, vcelku se mi to líbilo, sem tam se našla i nějaká ta dobrá myšlenka, s hlavní hrdinkou jsem se snažila soucítit. Alespoň na jedno přečtení bych jí doporučila, vzhledem k tomu, že takovýchto případů je poměrně dost, i když si to možná ani neuvědomujeme.
(Alespoň na ní mám hezké vzpomínky, protože mě doprovázela na cestě do Londýna).

23.05.2022 4 z 5