TeriLin1111 TeriLin1111 komentáře u knih

Dech Dech Sarah Crossan

Dystopie moc nečtu, takže až si jich přečtu trochu víc, je dost možné, že se můj názor na knížku změní. Každopádně mně se tohle docela líbilo. Knížka není nijak extra dlouhá, takže nezabere moc času. Musím říct že se mi na knížce asi nejvíce líbil námět a svět ve kterém se příběh odehrává. Myslím že to bylo moc dobře promyšlené a popsané. Co se týče zápletky a příběhu jako takového, nemůžu říct že bych se u toho nudila, ale zároveň to nebylo něco z čeho bych skákala dva metry do vzduchu. Sem tam byl příběh takový moc natažený a nikam se moc neposouval. Postavy byly fajn, žádný velký vztah jsem si k nim bohužel nevybudovala. Romantická linka tam podle mě byla jenom aby se neřeklo. Vůbec tam nemusela být, byla úplně obyčejná a hrozně plochá. Druhý díl si určitě přečtu a doufám, že konečně dostanu odpovědi na moje otázky, které v prvním dílu nebyly zodpovězeny. Plusové body určitě dávám za námět a svět, nebylo to špatné a těším se na další díl :).

08.06.2021 3 z 5

Časovaná bomba Časovaná bomba Joelle Charbonneau

Tohle byla taková jednohubka. Mám ráda knížky z jednoho prostředí. Tuhle knížku bych rozdělila na dvě poloviny. První polovina mi přišla trochu slabší. Seznamujeme se s hrdiny, a zjišťujeme, že motiv k tomu vyhodit školu do povětří, by měli všichni. Celkově u začátku jsem se trošilinku nudila, spousta věcí mi přišlo že se opakovala. Druhá polovina byla o něco lepší. Některé pasáže byly poměrně napínavé. Jinak tohle bylo asi poprvé, kdy jsem správně odhadla konec :D neřekla bych ale, že by to bylo nějak extra předvídatelné. Byla to jenom jedna z mých teorií, která se nakonec ukázala jako správná. "Stačí jen chtít" od autorky se mi líbilo o něco víc, ale tohle byl takový "odpočinkový" thriller, pokud se to tak vůbec dá nazvat :).

06.05.2021 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Tahle knížka mě ani vlastně nezklamala, protože jsem od ní neměla moc očekávání. Jako pohodové čtení na svátky je to fajn ale když se podíváte na "kvalitu" obsahu tak to zas tak skvělé není. Myslím že asi všichni kdo tuhle knížku četli, tak hned od začátku jim bylo jasné jak to skončí. A ano je to dost nereálný příběh ( i když kdo ví :D ). Hlavní hrdinové byli docela sympatičtí ( takový typický postavy z romanťárny ). Nelituju že jsem si jí přečetla, aspoň jsem si navodila vánoční náladu, ale znovu už asi ne.

04.01.2021 3 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Skutečně příjemná oddechovka. Sice je to klasický YA romantický příběh, i tak musím ocenit poměrně originální nápad. Je také pravda že jsem se nějak nenasmála jak bylo napsáno na obálce ale nelituji že jsem si Dreamologii přečetla. A postavy taky byly velmi sympatické :)

22.11.2019

Skóre Skóre Elle Kennedy

Neměla jsem moc v plánu v téhle sérii pokračovat, ale nakonec jsem jednoho dne neměla co číst, tak jsem se rozhodla že přeskočím druhý díl a vrhnu se rovnou na tenhle. Stejně jako u prvního dílu jsem dostala to, co jsem očekávala. Stále moc nechápu v čem je tahle série pro některé tak 'spešl', ale koneckonců tyhle typy romancí nejsou moje nejoblíbenější, ale zase se to dalo číst.. v tomhle žánru bych řekla že je to jedna z lepších knih, i když teda hlavní hrdinka byla až moc podobná té v první knize. Akorát teda ta jejich hádka na konci mě neskutečně naštvala. SPOILER: Sakra, holka, tvůj kluk truchlí tak bys možná měla být trpělivá a nechat ho až se z toho dostane. Tím že se s ním do toho ještě rozejdeš mu asi moc nepomůžeš. KONEC SPOILERU.

27.12.2023 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tohle bylo přesně pro mě. Kéž by bylo víc knížek s těmito tématy. Kdyby ten konec nebyl tak uspěchaný, klidně bych se přiklonila k pěti hvězdám. Skvěle vykreslená atmosféra i prostředí, všechny ty zvyky které ve vesnici dodržují i postavy. Na konci jsem čekala trochu nějaký zvrat, ale když jsem si zvykla na to, že ho teda nedostanu, myslela jsem si, že to aspoň bude trochu více rozvedené a popsané, jak vlastně to všechno co jsme se v knize dozvěděli funguje. A najednou je konec. Škoda, ale určitě můžu doporučit, moc mě to bavilo.

18.12.2023 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tenhle díl sice nebyl tak dramatický jako předešlé dva, žádný nečekaný zvrat, zato se už od začátku něco dělo a já si to maximálně užívala. Celá tahle série určitě stojí za přečtení, skvěle propracované postavy i děj, romantická linka byla skvělá, sice trochu s otazníkem ale je to jenom fikce tak přimhouřím oči :) Bude mi to chybět a ráda se k tomu někdy vrátím.

18.12.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Začátek roku jsem chtěla odstartovat něčím svižným, a jsem ráda že jsem sáhla právě po tomhle. První polovinu jsem si říkala, že nechápu, co na tom všichni vidí. Je tam až moc podobností s určitými filmy, hrdinka slintající nad čtyřmi bohatými kluky a sem tam se objeví nějaká ta hádanka.
Jenže pak přišla druhá polovina a já nemohla knihu odložit. Tam se s hádankami a tajemstvími rozhodně nešetří. Zanechalo to ve mně další otázky, takže se asi budu muset pustit do dalšího dílu. A vlastně se i těším.

07.01.2023 4 z 5

Tohle nesedne každému ale já mám tyhle podivnosti ráda. Navíc Finsko je moje srdcová země, takže to byl must-read. Nejlepší povídky za mě byly Lesní lišky a Kéž bychom tu byli taky. Ale jako celek hodnotím kladně, spoustu skvělých myšlenek. Věřím že jsem něco nepochytila (jako třeba Čarodějnou kolébku), ale aspoň mám nad čím přemýšlet :).

21.11.2022 4 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Ale jooo, bylo to fajn. Jednu dobu jsem měla období, kdy jsem docela hodně sjížděla teen thrillery (ať už v knižní nebo televizní podobě) takže tohle mě zas tak do kolen nedostalo. Ve svém žánru jedna z lepších knih, ale nebyl tam pro mě žádný šok a celkově by to mohlo být kratší.

08.11.2022 4 z 5

Orange. Kniha pátá Orange. Kniha pátá Ičigo Takano (p)

Komentář k celé sérii:
Šla jsem do toho s tím, že se mi to bude hoodně líbit, a naštěstí je to tak. Nějaké díly byly slabší ale jinak jako celek hodnotím hodně pozitivně. Nečekala jsem jak moc mi to bude připadat melancholické, tahle nálada se táhne celou sérií. Všechny hrdiny jsem měla moc ráda, až na tu hlavní hrdinku která mi dost často lezla na nervy. Ale aspoň to nebyla žádná slečna dokonalá. Taky se mi moc líbilo prolínaní časových os, a dodatkový šestý díl, kde se něco dozvíme z jiného úhlu pohledu. Zkrátka a jednoduše, pokud máte možnost si to přečíst, tak do toho jděte, třeba vám to i něco dá, a uvědomíme si, že času je hrozně málo.

14.08.2022 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Věřím, že přesně tohle najdete ve spoustě jiných seberozvojových knihách, ale vzhledem k tomu, že je moc nečtu, tak nemám s čím srovnávat. Mě se to docela líbilo, nějaké věci mě zaujaly a donutily přemýšlet. Nevím ale, jak by se mi knížka líbila kdybych byla starší, je fakt, že v nějakých věcech byla trochu naivní. Ale po grafické stránce je prostě nádherná.

24.07.2022 4 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Dost jsem se přemáhala nedat jenom jednu hvězdu. Proč? To je moje jediná otázka, protože za mě to bylo dost zbytečný. Nedělo se vůbec nic...nebo, něco se dělo, ano, svatba vážení. Nad chováním hrdinů a vlastně nad touhle celou situací mi zůstával rozum stát. A ten konec byl dost rychlý. Ale aspoň si konečně vybrala a nelítá od bratra k bratrovi :D.

23.07.2022 2 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Nakonec dávám jenom dvě hvězdy, protože jsem si uvědomila, že na téhle knize, není skoro nic co by se mi líbilo. Respektive, první půlka hrozná nuda (díky bohu, že ty kapitoly odsýpají rychle), v druhé půlce už se začne dít trochu akce, jako kam a proč zmiznul Conrad atd. A ten konec....no. Všechny hrdiny jsem měla v prvním díle ráda, ale tady se mi začali docela protivit.

23.07.2022 2 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla, a to sice perfektní oddechovku na pláž. Není to nic světoborného, ale rozhodně na vás dýchne letní atmoška. Hlavní hrdinka se rozhodně ne vždy chovala fajnově, ale o to víc mi přišla realistická, a to hodně oceňuju, vzhledem k tomu, že většina hrdinek v YA knihách a v tomto věku se většinou chová až moc vyspěle. Ta romantika mi byla v celku ukradená, prostě jsem si užívala tu atmosféru, a jsem spoko.

23.07.2022 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Jako takhle. Celková zápletka byla zajímavá, líbilo se mi, že byla zaměřená především na psychologii, něco nového se dozvíte. Ale vlastně nevím pro jakou věkovou skupinu je kniha určená. Vzhledem k obsahu bych řekla že spíš pro starší čtenáře, ale na druhou stranu ten styl psaní byl docela jednoduchý takže pro mladší. Celkově dialogy nic moc, přišlo mi že autorka se tam snažila nacpat co nejvíce drama a bylo to trochu přehnané. Pokud vás baví psychologie tak doporučuji, ale jinak dobrý průměr.

29.05.2022 3 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Kniha má velice důležité téma, ale asi jsem čekala trochu víc. Ze začátku mě to nějak extra nebavilo, druhá polovina ale byla lepší. Nakonec jsem se přiklonila ke 4* místo 3*, protože hlavní hrdinka byla sympatická a dokázala jsem se s ní v některých věcech ztotožnit. Mohlo by tam být více děje, nebo jak bych to řekla. Alespoň za jedno přečtení ale určitě stojí.

24.01.2022 4 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

Určitě oceňuji, že se tady jedná o tématiku transsexuality. LGBT knihy vycházejí v poslední době docela dost, ale zrovna tato skupina bývá často opomíjená. Něco nového jsem se dozvěděla a kniha se čte velice rychle. Myslím že autorka má hodně potenciálu, skvěle napsala prostředí střední školy (koneckonců předpokládám že je sama ještě studentka), a pokud ještě něco napíše, ráda si to přečtu. Se spousty myšlenek jsem se dokázala ztotožnit. Nicméně konec byl za mě trochu uspěchaný a takový useknutý.

22.01.2022 3 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Bohužel v mojí knihovně mají z nějakého důvodu pouze první díl, takže jsem si ho půjčila s tím že holt případně budu muset zainvestovat do celé série. "Naštěstí" mě tahle série moc nezaujala takže se do dalších dílu nejspíše pouštět nebudu. Zkoušela jsem koukat i na anime ale nedokoukala jsem. Není to úplně můj šálek kávy. Ale samozřejmě je těžké hodnotit to pouze podle prvního dílu.

19.12.2021 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Samozřejmě že to není taková pecka jako ostatní díly série, s tím jsem počítala, koneckonců je to přece jen takový doplněk ale musím říct že jsem moc ráda že ho autorka vytvořila. Z nějakého důvodu jsem si myslela že Levana jako mladší byla skutečně hodná. No, trochu jsem se spletla ale zároveň jako chápu že si prošla nějakými věcmi a že možná v něčem měla dobré záměry ale moc se jí to nepovedlo. Líbilo se mi téma "posedlé" lásky, nebo jak to říct. To v knížkách moc nevídám a v celku mě to baví. Klidně si to přečtěte před čtvrtým dílem, ale jestli si to přečtete po něm stejně jako já, myslím že to vůbec nevadí.

29.10.2021 4 z 5