Tereziee Tereziee komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí jsem docela dlouho odkládala. Měla jsem velká očekávání a bála jsem se zklamání. A po dočtení nejsem zklamaná ani trošku. Skvěle vykreslený příběh z poválečné doby, který od začátku čtete se zatajeným dechem. Hlavní hrdinku Annu jsem obdivovala od prvních stránek. Neuvěřitelně silná žena, která se nenechala rozházet, i když k ní život nebyl vůbec shovívavý. Vím, že tohle je jedna z těch knih, na kterou po jejím dočtení jen tak nezapomenu. A těším se na další autorčiny knihy. Moc.

19.03.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Prokletý kraj není úplně klasickou detektivkou. Je to spíš příběh několika rodin z malé pohraniční vesničky, kde každý má svoje malé i větší tajemství. Atmosféra v knize je popsána naprosto dokonale a stejně tak jsou vykreslené i postavy v knize. Autorka umí psát čtivě a s napětím očekáváte, co bude dál. Prokletý kraj byl mým prvním setkáním s Klevisovou a rozhodně ne posledním.

26.08.2021 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhuláka jsem právě dočetla a jediný, co se mi teď hodí hlavou je - wow! Po Nesbově sérii s Harrym jsem koukala už nějakou tu dobu a pořád ne a ne se k tomu dokopat a teď lituju, že jsem nezačla dřív. Sněhulák je zatím nejlepší severská detektivka, co jsem četla. I když je kniha zasazená někde v půlce série, lehce jsem se orientovala.

Hlavní postava kriminalisty Harryho je sympatická od začátku knihy. Trochu mi některými rysy připomíná Mikaela ze série Milénium. Celý příběh je napínavý od samého začátku až do konce. Nemohla jsem přestat číst a chtěla jsem vědět, co bude dál. Abych pravdu řekla, vůbec jsem neměla ponětí, kdo se skrývá za tajemným sněhulákem, protože to Nesbo dokázal dokonale zamotat a zároveň logicky propojit. Za mě jedno velké JO! Už teď doobjednávám knížky z této série a těším se na další příběhy. A zároveň jsem zvědavá na film, který se chystá do kin, protože podle traileru vypadá taky parádně.

Pokud ještě váháte jestli sáhnout po této knize, tak není na co čekat. Za mě nejen nejlepší severská detektivka, ale i jedna z nejlepších knih, kterou jsem přečetla.

28.09.2017 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka byla skvělá! Ta atmosféra, která z knihy dýchá je nezapomenutelná. Téma je opět těžké, traumatické...až je z toho čtenáři těžko na duši. Postupně dostáváte dávkovanou celou minulost hlavní hrdinky a když vám začne docházet, co se vlastně stalo tak jen tajíte dech a je vám zle.
Škoda toho otevřeného konce.

20.01.2023 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak a mám celou sérii za sebou. Nůž byl skvělej. A musím říct, že tenhle díl pro mě byl asi nejvíc emotivní ze všech. Kolik toho ještě musí Harry prožít? A dočkáme se někdy happyendu pro Harryho?

Opět jsem měla zamotanou hlavu až do rozuzlení případu. Asi se budu opakovat, ale Nesbø je prostě král krimi. Jsem moc zvědavá s čím přijde příště, ale cítím že série se blíží k pomyslnému konci, protože nevím co ještě by se muselo stát.

29.04.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naslouchač. Kniha, která mě dostala. První kapitoly byly náročné. Úplně nový svět, zvláštní pojmy...no chvilku mi trvalo než jsem vlastně všecko pobrala. Pak se to ale rozjelo, příběh mě vtáhl a já hltala jednu stránku za druhou. Ilan mi učarovala svoji chytrostí, laskavostí a zvídavostí. Nutně musím vědět, co bude dál.

07.12.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto geniální a skvělá kniha. Ze začátku podivínku Hanu vůbec nechápete, ale později až se dozvídáte detaily jejího osudu a vše do sebe začne zapadat, začnete ji obdivovat. Alena Mornštajnová opravdu zvedá laťku české literatuře.

26.03.2018 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Wow! Musím říct, že Hlas kukačky konkuruje Heřmánkovému údolí a možná byl ještě o chloupek lepší. Bavilo mě jak vyprávění Edity, tak Irmy...před kterou teda klobouk dolů. Nechci ke knize asi nic víc prozrazovat. Sama jsem do ní šla, aniž bych si přečetla anotaci a o to víc jsem si celý příběh užila. Smekám před autorkou, která do knihy dokáže vnést naprosto všechno.

26.09.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech je neuvěřitelně silná kniha. Je psána poněkud stroze a v krátkých kapitolách, ale celý příběh má neuvěřitelnou sílu a je plný emocí. Kniha mě chytla u srdce a několikrát mě dohnala k slzám. Se Zuzanou jsem prožívala každou část jejího života. Obdivovala jsem její sílu a odhodlanost přežít a žít.

Musím říct, že za mě Zuzanin dech konkuruje Haně od Aleny Mornštajnové. Protože právě Hana mě dokázala naposledy při čtení takhle moc zasáhnout. Myslím, že tuhle knihu z hlavy asi nikdy nedostanu.

25.11.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdříve jsem se nemohla odhodlat začít číst, tuto knížku. Nějak mě odradil styl psaní. Když jsem to ale zkusila podruhé a překonala první stránky, knížka mě vtáhla rychle do děje.

A musím říct, že příběh zlodějky knih mi roztrhal srdce na milión kousků. Poslední stránky, jsem brečela, jak želva. Opravdu dojemný příběh na pozadí 2.sv. války. Hlavní hrdinka Liesel byla opravdu silná osobnost. Tohle by měla být povinná četba...

06.10.2017 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Byla to síla. Atmosféra příběhu je tak tíživá, že ji v sobě mám ještě týden po dočtení. Mornštajnová je prostě paní spisovatelka a ukázala to i v této knize. Ale musím říct, že i když má kniha opravdu emočně silný příběh nezapůsobila na mě tolik, jako autorčiny předchozí knihy. Myslím si, že je to tím že jsem si pointu metafory lesu v domě vyspoilerovala kauzou, která kolem knihy koluje internetem. Kdybych knihu četla dřív, věřím, že by na mě kniha zapůsobila více. To nic nemění na tom, že je to skvělá kniha a poslední dva odstavce mě opravdu dostaly do kolen. Nemůžu ale dát pět hvězdiček, protože na moji milovanou Hanu nebo Slepou mapu to prostě kapičku ztrácí.

13.05.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kavárna v Kodani je ideální kniha do podzimního počasí. Pustila jsem se do ní, abych si odškrtla jeden bod čtenářské výzvy a musím říct, že mě kniha mile překvapila. Námět presstripu pro novináře mi přišel originální a spoustu situací mě pobavilo. Celá romantická linka byla samozřejmě hodně předvídatelná, ale je to prostě román. Oddechovka. Až někdy budu mít náladu na nějakou slaďárnu, ráda sáhnu po další Caplinové.

12.10.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Co psát k téhle sérii. Je prostě skvělá. Ať si říká kdo chce, co chce...v tomhle Rowlingovou už asi nikdo nepřekoná. Harryho můžu číst zas a znova a vždycky to bude skvělý❤️

20.02.2021

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Po dočtení Skrytých karet jsem zůstala naprosto v šoku. Emočně mě to úplně dostalo. U autorky mě baví to, že neztrácí dech ani u osmého dílů série. Naopak. Tenhle díl byl pro mě asi nejlepší ze všech. Skvěle zamotaný případ, protkaný tajemstvím a záhadnými spolky... posledních 50 stran jsem četla jedním dechem. A pak přišel konec, kdy jsem litovala, že knihu čtu ve vlaku. Brečela jsem jako malá holka. Jsem zvědavá na další díly a už se nemůžu dočkat.

11.12.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Harry mě pořád baví a bavit bude. V Levhartovi opět dokázal, že má v hlavě neuvěřitelný myšlenkový pochody a zároveň...že je tak trošku nesmrtelný :D
Případ byl skvěle zamotaný, a vždycky když už to vypadalo, že je případ vyřešen, se objevilo něco dalšího.

09.06.2019 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Jestli má nějaká série vzestupnou tendenci tak je to tato. Případ byl drsný, mrazivý a napínavý. Bavilo mě to do poslední stránky a musím říct, že jsem během čtení neudržela slzy. Autorka mě emočně naprosto rozsekala. Smekám!

26.04.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Hned po Stvůře jsem se musela pustit do Vesnice. A bylo to mnohem lepší. Případ mě bavil mnohem víc, bylo to napínavé a ne tolik zdlouhavé. Opět mě bavila hlavní dvojka a jejich příběh. No, musím říct že jsem hned musela sáhnout po třetí knize této série. Tak uvidíme, kam se to vyvine.

24.04.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po třech letech opětovné setkání s Erikou Fosterovou. Musím říct, že jsem se nemohla dočkat, až se autor k této sérii vrátí. A opět jsem si čtení užila. Napětí od první kapitoly, žádná hluchá místa a rychlý spád. Případ za mě lehounce slabší než u předchozích dílů, ale i tak skvělý.
Doufám, že autor brzy naváže. Chci další případ a samozřejmě chci vědět, jak to s Erikou bude dál i v jejím osobním životě.

07.02.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tohle se nedalo jinak, než přečíst na jeden zátah. Krátké kapitoly udržují čtenáře v napětí a nutí vás číst dál a dál. I když má kniha jen 250, autorka zde zvládla skvěle vykreslit charaktery jednotlivých postav. Místy kniha opravdu připomíná moji milovanou Trhlinu od Kariky. Závěr byl překvapivý a nezklamal.

04.03.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha mě neuvěřitelně nadchla. S Kyou jsem prožívala celý její životní příběh jedním dechem. Do konce knihy jsem byla opravdu v napětí, jak to všechno vyvrcholí a musím říct, že mě to překvapilo. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení. Musím rozhodně pochválit až neuvěřitelně detailní popisy prostředí a zároveň také silný a dojemný příběh hlavní hrdinky. Jak už psal někdo níže, klidně bych i věřila, že se podobný příběh opravdu stal.

15.02.2021 4 z 5