TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Záhada sarkofágu Záhada sarkofágu Elizabeth Peters (p)

Děj knihy nebyl špatný, ale v předešlém díle mi přišel lepší. Tam jsem byla napnutá, zvědavá. Ale teď se občas objevilo malé překvapení, občas tipování, kdo je za vším stojí, ale jinak žádné velké napětí. Ale když se plížil konec, tak to začalo být konečně překvapivé, napínavé, nebezpečné, dobrodružné... konec knihy se mi líbil nejvíc. Ten byl opravdu dobře vymyšlený. Ale do poslední chvíle jsem tentokrát opravdu netušila, kdo za vším stojí a byla jsem překvapená. Ale i u tohohle dílu jsem se dost zasmála.
Emerson... v tomhle díle se mi opravdu líbil. Asi to bylo hlavně tím, že mi přišel jako úžasný, starostlivý a láskyplný otec. U Peabodyové mi občas v knize chyběl takový ten hluboký mateřský cit.
Opět... moje nejoblíbenější postava byla Ramses. Do toho jsem se prostě zamilovala. Takový malý človíček a má své vlastní vykopávky, pere se o svůj vlastní poklad, který nalezl, na všechno má argument... je prostě úžasný! A nesmím zapomenout na kočku. Ramses a Bastet spolu tvořili parádní dvojku.

26.04.2021 3 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

Tentokrát mi kniha nepřišla jako nějaká kopie. Během celé knihy se pořád něco dělo. Nechybělo dobrodružství, nebezpečí, napětí, překvapení... nějaké ty vraždy. Taky jste opravdu zvědavý, kdo je vrah, protože ve hře bylo spoustu podezřelých a spoustu motivů. Ale upřímně... kdo to nakonec byl pro mě nebylo takové překvapení. Jen tak mě napadla otázka, jestli to není vrah a celou knihu jsem měla podezření a jak se ukázalo, tak jsem zase měla pravdu. Takže mě pak spíše zajímal motiv té osoby. Ale překvapil mě způsob zabíjení. Ale musím říct, že jsem čekala lepší konec. Děj knihy dobrý, ale konec nic moc. Ale když se v knize vyprávěl příběh o Aziz, tak i ta slza ukápla. To bylo hodně smutné. Ale abych byla upřímná, tak v téhle knize mi Peabodyová přišla spíš jako nějaký detektiv, než archeolog. Navíc dost jsem se bavila, když madam Berengeria balila Emersona... chudák.

22.04.2021 3 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy

Knihu jsem si strašně dlouho chtěla přečíst, ale nikde jsem ji nemohla sehnat, ale pak se na mě usmálo štěstí. Jsem ráda, že mám knihu doma. Opět nechyběl úžasný nadpřirozený svět upírů, magie, tajemna, nebezpečí a kouzel. Taky se mi líbí, že je tahle kniha historická romance. Ale strašně by mě zajímaly příběhy Sebastiana a Luciena. Škoda, že nejsou přeloženy.
Ale musím říct, že tenhle díl mi přišel oproti těm předešlým trochu slabší. Asi je to protože skoro celou knihu taková předehra a pak když mělo konečně dojít k tomu nejhlavnějšímu, tak to trvalo... dvě možná tři stránky... to mě trochu zamrzelo. Čekala jsem větší, napínavější závěr, ale bohužel. Pak bych ocenila i nějaký epilog, který by vystihoval, jak jsou na tom o pár let později. Nebo jak vypadala jejich svatba. Proto jsem nemohla dát plný počet bodů.
Simone... ta se mi hned líbila. Na povrchu je to nádherná žena, která je bohatá, vznešená, ráda koketuje, je nedostupná, užívá si pozornost mužů a že dělají cokoliv, co ona chce. Ale pak se objevil jeden, který ji jako jediný k nohám nepadl. To ji rozhodilo. Ale uvnitř byla hodně citlivá a bolavá. Neřekla bych, že za obyčejnou zálibou jako je šití šatů se může skrývat takové tajemství.
Gideon... jeho charakter nebylo žádné překvapení. Každá hlavní postava je arogantní, neskutečně sexy, majetnická, ochranitelská, brání svou za každou cenu svou partnerku. Gideon byl sice nesnesitelný, ale i neodolatelný.

12.03.2021 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Líbilo se mi, že se v tomhle díle konečně něco dělo. Taky ani nevím, jestli se mi líbilo, že tady spolu asi půlku knihy nebyli. Ale zase musím říct, že se mi opravdu líbilo, jak se Gabriel změnil. Jak se k Julien vrátil, už to nebyl ten sobecký bastard. Tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. Kniha je ale zase zdlouhavá. Přišlo mi opravdu zbytečný napsat knihu na tolik stránek. A ty příběhy z minulosti, nebo vzpomínky z minulosti... to mi taky přišlo zbytečný. Jsem zvědavá na poslední díl.

21.10.2019 3 z 5

Prokletí krve Prokletí krve Gwen Hayes

Pěkná kniha. Není to sice žádný zázrak, ale pro odreagování je to výborný. Úžasné scénky, které jsem hltala. Překvapivé okamžiky, u kterých jsem koukala. Láska, peklo, strach, rodina...

25.11.2018 3 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Miluju Darcy, takže na knihu jsem se neskutečně těšila. Kniha se mi líbila. Zajímavá nová série, slibný začátek, poutavý. Ale rozhodně bych knihu neřadila mezi horory... já jsem se teda nebála vůbec. Spíše mě zaujala ta detektivní část, odhalování tajemství, co se opravdu stalo. Líbila se mi i ta duchařská stránka věci... komunikováni s duchy. Pěkná byla i ta trošku romantická linka. A Zoe... BOŽE! Tu holku jsem si zamilovala. Zajímavé byly i ostatní postavy, jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál. Co mě ale trošku mrzí, že v knize nebyly kresby, které by doplňovaly příběh...
Ani nevím, jestli se mi líbilo, že ohledně hlavní hrdiny tápeme... Na jednu stranu to bylo zajímavé. Nevíme, kdo je, co má za sebou, co se stalo, odkud je... Ale na druhou stranu... strašně se těším na další díly, protože mě zajímá, kdy se provalí, co je Keira zač.

15.02.2024 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Úžasný! Upřímně jsem si nemyslela, že by nám ohledně strašidelných domů autorka dala něco nového... dílů už je docela hodně, takže jsem si nedělala moc velké naděje a očekávání. Ale nakonec... WOW! Kniha patří mezi mé top od autorky.
Je sice pravda, že něco nového v knize nebude... Něco už jsme přečetli v předchozích knihách, ale autorka to opět napsala tak, že i když to nebylo nic nového, tak kniha prostě měla šmrnc. Všechno dohromady fungovalo. Oblíbila jsem si i postavy. Přišlo mi sice, že první polovina knihy se docela táhla, až potom se to pořádně rozjelo, ale rozhodně mám chuť si knihu přečíst znovu. Během knihy mi běhal i mráz po zádech.
Skvělé propojení minulosti a přítomnosti. Tajemná historie, krutá minulost, ale i strašidelná přítomnost. Všechno propojené dohromady. Líbilo se mi, že v knize byla taková detektivní zápletka. Pomalé rozplétání záhady, historie, ale i rodiny Hullovích, která mě dost šokovala. Během čtení jsem v hlavě měla spoustu otázek Proč se to děje? Jak to začalo, Kdy to začalo? Co všechno se tam stalo? Co všechno se děje? Jak to souvisí? Jak to zastavit? Bylo toho opravdu hodně! Na konci jsem byla v šoku... proč se to všechno dělo... páni! Bylo to dost děsivé.

27.11.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Na tuhle knihu jsem se těšila neskutečnou dobu. Obálka je nádherná... to bez diskuze! Navíc mě upoutal název. Líbí se mi, že autorka do knihy zapojila některé pravé informace. Dokázala najít pěknou rovnováhu mezi fantazií a skutečností. V knize nechyběla i pěkná romantická linka, i když bych byla radši, kdyby ji tam bylo více. Bylo i pěkné detektivní pátrání po vrahovi, hledání informací, pravdy. Zajímavé prostředí lékařství. Příběh mě bavil... nechybělo ani nebezpečí, napětí, překvapení. Ale co neberu... je konec! Kdo byl Jack Rozparovač... to pro mě nebylo žádným překvapením. Během knihy se dali zachytit náznaky a věci, které si pak člověk dá dohromady. To bych ještě brala, ale když jsem se na konci dozvěděla, proč se to všechno dělo, jaký to mělo smysl... přišlo mi to absurdní! Zkazilo mi to celý dojem z jinak pěkného a promyšleného příběhu. Navíc mi po přečtení zůstaly stále otázky, na které nemám odpověď. Nepřišlo mi to dotažené. Ale i přes tohle všechno do dalšího dílu půjdu. Zajímá mě, jak to bude s Audrey Rose a Thomasem.
Audrey Rose... Na jednu stranu se mi líbí, že je to dívka, která v mnohem předběhla svoji dobu. Odvážná, průkopnice, vlastní názor, vlastní mozek a názor. Ale přišlo mi, že občas bylo její chování... neuvážené, lehkomyslné a vyložené nezodpovědné. Kroutila jsem hlavou nad její hloupostí.
Thomas... toho jsem si zamilovala. Jeho laškování, jeho humor, sarkasmus... I když moc nemusím povýšené chování, tak u něho jsem si to zamilovala. Jeho zvídavost a zapálení... líbil se mi. Myslím, že autorka vytvořila pěkný pár, proto se těším na jejich story.

24.07.2023 3 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Oživlá chodící mumie... popis knihy mi opravdu připomínal Mumii. Kdybych nečetla knihu Mumie, tak si myslím, že by se mi kniha líbila mnohem víc, ale tím, že už mám Mumii přečtenou, tak mi tahle kniha přišla jako slabší kopie.
Kniha není špatná. V knize nechyběl Egypt, archeologie, překvapení, dobrodružství, napětí, milostná zápletka... Taky jsem se několikrát během knihy od srdce zasmála. Ale během knihy jsem začínala tušit, kdo to má všechno na svědomí. Bylo mi podezřelé, že by ta osoba jen tak zmizela a vzdala se. A jedna osoba mi taky nebyla nějak extra sympatická a jak se ukázalo... moje intuice a tušení zase mělo pravdu.
Vždycky se mi moc líbila Archeologie. Ale narovinu... dělat bych to nemohla. Trpělivost není má silná stránka. Taky jsem vždycky obdivovala lidi, kteří se prostě jen tak sbalí a cestují. Líbilo se mi, že se hlavní hrdinka vydala procestovat Egypt a její památky.
Peabodyová... ta byla rázná, sarkastická, vlezlá, tvrdohlavá a vždycky musela mít poslední slovo. Ráda se s touhle knižní postavou seznámím, ale v jedné místnosti bych s ní být nemohla. Ale bylo mi hodně sympatické, jak pomohla Evelyn.
Emerson... s takovým chlapem bych nevydržela! Během knihy jsem měla několikrát chuť mu dát pár facek. Výbušný, arogantní, rázný, sarkastický, tvrdohlavý, musí mít poslední slovo. Peabodyová a Emerson byli jako dva kohouti na jednom smetišti.

20.04.2021 2 z 5

Aglajina zem Aglajina zem Petra Variant (p)

Kniha se mi líbila, i když jsem teda na erotické romány. Příběh na mě působil jako taková oddychová pohádka. Dobro a zlo, magie, láska... Ale láska vždycky zvítězí nad zlem. Ale obálka zaujme hned. Je krásná a myslím si, že se k příběhu dokonale hodí. Příběh je rozhodně čtivý, oddychový a originální. Ale co mě na téhle knize trošku mrzelo bylo to, že byla kniha moc krátká, ale zase jestli bude další díl, tak se to pochopit dá. Kniha není úplně můj styl a bylo tam pár věcí, které bych čekala jinak, tak nemůžu dát plný počet hvězdiček, ale kniha rozhodně stojí za přečtení.

27.05.2020 3 z 5

Vyhostenie Vyhostenie Jasinda Wilder

Četla jsem předchozí díly, které mě moc nezaujaly, takže jsem nic moc nečekala, ale byla jsem překvapená. Tenhle díl mě opravdu bavil a podle mě to byl nejlepší díl z celé série. Hlavně jsem byla zvědavá, jak všechno skončí. Tenhle díl byl opravdu skvěle napsaný, promyšlený, napínavý a rozhodně v knize nechybělo překvapení. U tohohle dílů i ta slza ukápla. Taky se mi líbí, že tenhle díl nebyl jenom samý sex. Taky jsem byla celou dobu zvědavá na opravdový příběh Isabel a Caleba a v téhle knize jsem se ho konečně dočkala. Když jsem se dozvěděla, co všechno se stalo Calebovi, tak mi ho bylo líto a přirostl mi k srdci. Taky jsem nevěděla komu mám fandit, jestli Loganovi nebo Calebovi, ale nakonec vyhrál ten správný.

31.01.2019 3 z 5

Je tohle láska? Je tohle láska? Holly Bourne

Lituju, že jsem si knihu koupila. Kniha mě nebavila. Myslím, že další knihy od této autorky číst nebudu.
Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. V podstatě celou knihu jenom něco své matce vyčítala... "Prostě ty za to můžeš! Jenom ty a ty a ty!". Taky mi přišla strašně ukňouraná... prostě "Proč zrovna já? Proč drží za ruku mě? Proč líbá mě? Proč líbal ji?". Prostě dítě.
Hlavní hrdina... klasika. Nejkrásnější kluk, co miluje holky, co dělá jenom to, co se od něj čeká, nemá vlastní názor, líbá nějakou holku jenom proto, že se to od něj čeká. Král plesu, hvězda, kluk co si během několika týdnů, dní uvědomí, že miluje tu holku, která není oblíbená. To je prostě klasika, klišé, nuda... něco co se vidí často.

05.01.2019 2 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Miluju knihy s tématikou démonů, lásky, pekla a tahle kniha všechno splňuje. Ale jak se říká všechno má svá pozitiva i negativa. Nelíbilo se mi, jak se občas Haden choval. Jak ani nevím, jak to popsat... jako by pro to chování ani nebylo slovo, ale vadilo mi to jeho chování třeba s tou holkou v tom klubu a ještě se schválně díval na Theu. Tohle mi vadilo a dělal to dost často. Ale od začátku mezi hlavními hrdiny byla chemie. A taky se mi moc líbila Hadenova temná aura. Takový tajemný, samotář, který ví, co chce, ale nemůže to mít.

25.11.2018 3 z 5

Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Ann Rule

Kniha mě nezasáhla tak emočně, jako třeba Ramirez nebo Ted. Ano, to co prováděl bylo příšerné, nelidské a kruté. To, jak dokázal manipulovat, jak dokázal skrývat svou pravou tvář, to jak dokázal schovat své oběti... to je děsivé! Neskutečně! Navíc musím souhlasit, že to byl asi nejaktivnější vrah.
Začátkem knihy jsem se musela prokousat. Autorka tam zmiňovala věci, které mi přišli zbytečné a pro mě nepodstatné. Jedním uchem tam, druhým ven. Až pak se to rozjelo. Kniha je rozdělená na tři části. Většinu knihy máme popsány oběti. Jejich životy, kdy zmizely, kdy se našli, případně i jejich rodiny. Někdy vyjádření nějakého přítele, nebo rodiny. Oběti... bylo jich strašně moc! Nejsem na to pyšná, ale rychle jsem ztratila přehled... A představa, že to ani není konečné číslo... Bůh ví, kolik jich opravdu bylo, kolik dívek nebylo nikdy nalezeno a kolik jich nebylo nahlášeno! Jsem ale opravdu ráda, že v knize jsou jejich fotografie. Pomůže nám to, aby jsme je opravdu vnímali jako lidské bytosti, které si zasloužily víc. Navíc mě šokoval fakt, že některé oběti na sebe byly napojené.
Během toho je samozřejmě popsáno i vyšetřování, jejich pohledy, s čím vším se museli potýkat. Pak tam jsou ale i kapitoly o Garym. Jeho dětství, poměry, kdy a jak se začali objevovat jeho choutky, jak to objevoval, co všechno udělal a nikdo na to nikdy nepřišel, jeho manželství. Některé informace v mně vyvolaly silné znepokojení. Upřímně si nemyslím, že by se něco změnilo, kdyby už v dětství měl nějakou odbornou pomoc!
Nemůžu říct, jestli šlo udělat něco jinak, aby byl dopaden dřív... Počítače se nepoužívali. DNA nepatřilo mezi běžné postupy. Označení Sériový vrah... to ani nebylo. Ten tlak veřejnosti a rodiny, kterému byli vystaveny... vybralo si to svou daň. Neříkám... chyby se staly. Co mě opravdu štvalo, byli lidi, kteří se do vyšetřování pletli, dodávali falešné informace a stopy. Cpali se do bulváru a strhávali na sebe pozornost. Vůbec neměli úctu!
Je ironie, že byl v hledáčku podezřelých od začátku! Hledali vraha, kterého měli celou dobu přímo na očích! Navíc to, že byl podezřelý a podstoupil detektorem lži, kterým prošel... policie prokázala jeho nevinu! Ke konci ho začali v kuse sledovat, ale on i tak dokázal zabít! Když ho konečně dopadli a on začal mluvit... všechny ty zvrácené detaily... nestačila jsem se divit!
Nebyl to žádný vzdělanec, génius, ale to do jakých detailu promýšlel a plánoval své vraždy... všechny jeho fígle, triky, falešné stopy, aby detektivy zmátl a zároveň se jim vysmál! Navíc to, že podle něj on za nic nemohl, mohli za to oběti... žádné výčitky svědomí, city, lítost... nic! Veškerý soucit a pochopení zmizely, když v klidu řekl, že kdyby na to přišlo, tak by neměl problém zabít vlastního syna. Gary je opravdu zhmotněné zlo. Všechny slzy, které prolil a nějaký pocit lítosti měl jenom vůči sobě. Na ostatních mu nezáleželo. Byl to pro něj jenom nepotřebný odpad, který sloužil jenom jemu a jeho choutkám.
Přišlo mi naprosto odporné, když řekl, že by rád pomohl rodinám obětí... jak ohavný musíš být, abys tohle řekl! Neřekl celou pravdu, některé ženy se doteď nenašli a bůh ví, jestli se někdy najdou. Některé rodiny stále žijí v pekle... Myslím si, že měl dostat trest smrti!

15.05.2024 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

(SPOILER) Na začátku mě kniha chytla... nápadité, vtipné, zasmála jsem se, těšila se, co bude dál, ale pak... nééé. Kniha se mi prostě nelíbila, nebavila mě. Čekala jsem něco jiného. Drama v knize... všechno mi to přišlo jako z nějaké trapné mexické telenovely! Romantika nebo erotika... o tom se také mluvit moc nedá. Překvapení, napětí, nějaká akce... taky nic. A na konci... to už jsem nebrala vážně. Upřímně mi to téma incestu, sexu, soužití s možným vlastním sourozencem... neoslovilo mě to. Autorka chtěla originální zápletku, ale mě to spíše znechutilo. Takže s jistotou vím, že do téhle knihy se už znovu pouštět nebudu, ale další knihy od autorky zkusím. Snad to bude lepší.

25.12.2023 1 z 5

Krev, monstra a cukroví (limitované vydání) Krev, monstra a cukroví (limitované vydání) * antologie

,,A teď jsme tady. Bez peněz, bez spojení se světem, zapadaný v podělaným lese a čekáme, až nás přijde kousnout do prdele Ježíšek."

Co si budeme povídat... už to chtělo odskočit si od pečení cukroví, nakupování dárků, neskutečně dlouhého úklidu a hlavně hledání vánočních ozdob a dekorací, které se pochovávaly minulý rok. Takže bych tímto chtěla poděkovat Nakladatelství Epocha, že mi tu možnost dali a to zasláním této úžasné knihy!
Všechny povídky mají něco do sebe. Autoři se rozhodně nedrželi zpátky a vytáhli všechny své nejšílenější a nejtajnější fantazie. Krvavé Vánoce, legendy, mýty, zvyky, pověry, démoni a všelijací další tvorové! U některých mi přišlo, že to byl spíše krvák, ale přesto do toho autor dokázal zapojit určitý vtip. Mě se nejvíc líbila povídka Pranostiky a Náhradník. Taky musím říct, že celou dobu při čtení této knihy jsem v hlavě měla film Ďábelský Santa.
Co se týče designu knihy... Tak to je jiná! Je to bomba! Obálka, název, stránky v knize, to zdobení, ty černé stránky... WOW! Neskutečně se mi líbí, jak to spolu všechno ladí a hned je z toho cítit taková ta vánoční atmosféra! Je to nádhera!
Ke každé povídce máme i pár informací o autorovi. A na konci knihy máme pár receptů, které ocenila hlavně moje maminka. Knihu rozhodně doporučuji! Skvělé odreagování při všem tom stresu.

,,Na svatého Tomáše nejdelší noc naváže.
Schovej se, modli se, zvonku se střež,
před kozlem vánočním strachy se třes."

28.11.2023

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

Kniha mě zaujala krásnou a zajímavou obálkou, neskutečně zajímavým popisem. Knihu jsem si chtěla okamžitě přečíst. Mám ráda odložené případy, když se ptáte na ty správné otázky, tak nikdy není pozdě zjistit, co se stalo. Navíc mám ráda, když se v tomto žánru propojuje minulost a přítomnost, takže jsem byla zvědavá, jak to autorka podá. Knihu jsme sice přečetla skoro hned, ale musím říct, že z toho autorka mohla vymáčknout víc.
Neříkám, že se mi kniha nelíbila. Přišlo mi, že mezi hlavními hrdiny bylo nějaké to jiskření, takže jsem čekala, jestli se mezi nimi něco stane. I to propojení osobního života, problémů a starostí, plus ten pracovní život... bylo to zajímavé.
Líbí se mi, že autorka v knize popsala, jak náročná je práce takového detektiva. Jak vás to muže psychicky vyždímat, jak to ovlivňuje soukromí život. Zajímavé je i to, že v knize bylo popsáno, jak náročné je to pro člověka, který zažil něco takového. Co mě dost štvalo byl i přístup policie ohledně zmizení. Bohužel, i takové případy jsou. Někteří takové případy neberou vůbec vážně a ani si neuvědomují, jaký to muže mít vliv pro rodiny obětí.
Příběh mě chytl hned, během čtení jsem byla zvědavá, co se stane, jak to dopadne, občas jsem měla husí kůži, ale někdy se to docela natahovalo, přišlo mi, že se něco opakovalo. Během čtení mě napadaly různé otázky, některé věci jsem předvídala, jiné byly překvapivé. Napadali mě různé teorie, co se asi stalo. Nejvíc mě zajímal případ Eden... Jak někdo může jen tak zmizet? Žádní svědci, důkazy. Co se asi stalo?
Na konci už pro mě žádné překvapení nebylo... Dalo se to čekat. Ale dost mě mrzelo, že mi přišlo, že ani jeden případ nebyl dotažený úplně do konce. Čekala jsem, že se na konci dozvíme u obou případů, co se přesně stalo, že tam budou přesně popsány ty situace, ale... u obou případů mi zůstaly nezodpovězené otázky. Ale musím říct, že do dalšího dílu rozhodně půjdu, protože mě zaujala opět popisem, zajímá mě, jak se bude vyvíjet vztah mezi hlavními hrdiny.

17.10.2023 3 z 5

Zahrada lží Zahrada lží Amanda Quick (p)

Pěkná kniha, kde je prostředí viktoriánské doby, romantiky a detektivky. Kniha se mi líbila, mám ráda takové knihy, ale nemohla jsem dát plný počet bodů. Pro mě byl příběh dost předvídatelný... od začátku jsem měla své typy, takže žádné překvapení. Měla jsem v tom i trochu zmatek. Kdo, co udělal, proč, komu to udělal, kdy se to stalo... Taky tam byla spousta postav, musela jsem si v tom udělat pořádek. Ale opravdu se mi líbila romantická linka, tentokrát mi přišla opravdu dobrá a bylo to takové zpestření příběhu.

05.03.2023 4 z 5

Město iluzí Město iluzí Amanda Quick (p)

Hezký příběh, ale pro mě takový průměr. Konec hned od začátku jasný, děj docela taky, takové předvídatelné... Zápletka nebyla špatná, ale myslím, že se do toho autorka mohla víc položit. Romantická linka nebyla špatná. Ale musím uznat, že autorka má ten svůj paranormální svět opravdu propracovaný. Občas jsem s ní nedokázala udržet krok. Ale nejvíc se mi na celém příběhu líbil prachový králíček!

05.03.2023 3 z 5

Odhalenie Odhalenie Jasinda Wilder

Mám smíšené pocity. Nelíbilo se mi, že byla hlavní hrdinka strašně nerozhodná. Neví, co chce, kdo je, co má dělat... Nejdřív chce tohle a v momentě si to rozmyslí, protože si nevěří. Taky jsem u knihy dost přeskakovala milostně scény, protože mě to nebavilo. A knihy ve slovenštině taky moc nemusím. Kniha byla napínavá hlavně na konci. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

26.01.2019 3 z 5