terezamarsik terezamarsik komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha působí tak, že autor asi nemá příliš velkou slovní zásobu. Postavy ve věku 5-30 let mají všechny stejné vyjadřování, nejsou nijak věkově odlišeny. V knize jsou všichni krásní a bohatí a naprosto stejní. Všichni podvádí, lžou, ale zároveň jsou velmi inteligentní a peníze v řádech miliónů se vždycky někde seženou. Až během psaní tohoto hodnocení, kdy jsem se nad tím co jsem četla opravdu zamyslela, mi došlo, že kniha si ani ty 3* co jsem jí původně dala nezaslouží. Dle toho co o autorovi vím věřím, že je to inteligentní člověk a talent a slovní zásobu má určitě mnohem větší, než co předvedl v této knize. Překvapuje mě, kolik lidí jsem viděla v MHD číst tuto knihu. Opravdu na ní není nic extra. Příběh jak ze strany Veroniky tak Jáchyma začíná vcelku dobře, vypadá to, že příběh nějakou pointu a zajímavost mít bude, ale čím dál se v obou příbězích čtenář dostane tím je to prostě horší. Ten neuvěřitelný počet náhod a ty stejné postavy tvoří dohromady tak zbytečnou knihu... Nevím moc co si o knize myslet. Žádná z postav by snad nepřežila v reálném světě, ze všech by totiž byli chudí lidé nebo rovnou bezdomovci. Veronika je naivní a nezodpovědná pitomá holka a až do věku 30 let se skoro nezmění. Jáchym je zase nezodpovědný kluk, který má v té knize tak obrovské štěstí v mnoha případech a dějí se mu tak úžasné a neuvěřitelné věci, že jsem pořád čekala, že na konci jeho příběhu zjistím, že celou dobu spal a co jsem četla bylo jen převyprávění jeho absurdního snu, který zrovna měl předchozí noc.
Možná jsem knihu příliš zkritizovala, nevím, ale musím uznat, že pro čtenáře ve věku 15-20 let může být možná zábavná a čtivá jako taková lehká oddychovka. Ale nedokážu si představit, že tahle naivní, nerealistická kniha bez jakékoliv reálné pointy může oslovit starší nebo náročnější čtenáře a její celkově dobré hodnocení mě opravdu překvapuje.

02.04.2017 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha se mi velmi líbila, neuvěřitelně mě zaujala celá cesta hlavní postavy, na kterou se vydala jen tak, v podstatě nepřipravená a dokázala cestu dokončit. Kniha mě inspirovala k tomu, abych také trochu přemýšlela o svém životě a o tom jak často si říkám, že něco nejde a skončím s tím. Očividně jde všechno, když člověk zatne zuby a snaží se. Kniha je výborná, inspirující a zajímavá.
Četla jsem hodně recenzí na tuto knihu a asi mě trochu udivuje kolik lidí nazývá hlavní postavu arogantní nebo povrchní apod. Ano, ona udělala spoustu chyb, hloupých a nedospělých chyb, ale v podstatě v celé knize mluví o tom, že ví, že udělala hloupé chyby, že si uvědomuje, že se možná připravila o životní lásku a že svému manželovi neuvěřitelně hloupě ublížila. Mluví i o tom, že si uvědomuje, že brát drogy a spát s tolika muži byla hloupost. Nepřijde mi to tak povrchní. Psala o sobě tak intimní a osobní věci a smrt její matky byl hlavní důvod všech jejích problémů, ale znovu, tady přeci hlavní postava neříká, že si myslí, že je jediná na světě, kdo prošel takovou ztrátou, naopak celá kniha je o tom, jak se rozhodla, že chyb, které nadělala už bylo dost a když už to má změnit, tak nějakým obrovským krokem a to pro ní znamenalo vydat se na ubíjející dlouhou cestu, pro ní takovou menší očistu.
Knihu jsem po celou dobu vnímala spíše jako menší zpověď hlavní postavy, která si uvědomuje, jak hloupě se zachovala a že měla smrt své matky řešit jinak, tak jak se na dospělou osobu hodí. Během této zpovědi, ale stihla podniknout neuvěřitelně těžkou, ale zároveň úžasnou cestu, o které mě opravdu bavilo číst.

06.04.2017 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Já vím, že když už hodnotím Jo Nesbovu knihu, tak skoro vždy píšu to samé, ale pravda je pravda. Mě zatím každý díl této série velmi bavil. Každý díl je jiný a já prostě miluji postavu Harryho. V tomto díle jsem Harryho měla ještě radši než jindy a znovu řešil případ, který byl rozhodně originální a skvěle napsaný a vymyšlený. Jo Nesbo má styl, na který jsem u žádného jiného autora tohoto žánru zatím nenarazila, takže jsem znovu spokojená. Protože v této knize nebyla jediná část, jediná věc, která by mě nebavila nebo se mi nelíbila, tak nemám důvod nedat plný počet hvězdiček.
Komukoliv, kdo má rád tento žánr a nečetl ještě Jo Nesba určitě doporučuji, aby si jeho knihy přečetli, a nevím, zda jsem to už někde psala, ale mě osobně mrzí, že jsem pár knih ze série četla dřív a že až pak jsem to začala brát popořadě, protože kdo si zamiluje Harryho jako já, tak určitě chce jeho životní události číst od začátku a ne si kazit zážitek tím, že už něco četl s předstihem.
Jinak co se ještě týče tohoto dílu, tak ho řadím k těm nejlepším ze série za Policii, Phantoma a nejspíše Sněhuláka.

06.05.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Nemesis je první kniha od tohoto autora, které jsem dala méně než 4*. Důvodem ale není, že by kniha byla oproti ostatním špatná, jako celek je to další výborná kniha z této série, kterou jsem si užila stejně jako ostatní. Byl to napínavý příběh jako vždy, znovu naprosto jiný než ostatní a Harry byl v této knize dokonce také jiný, také se začal jako postava vyvíjet. Spokojenost je tedy jasná.
Proč jsem tomu ale dala 3*... Ostatní knihy ze série jsou skvělé a hlavně uvěřitelné. Samozřejmě je často zřetelné, že hlavní postava Harry má často dost velké štěstí, ale vždy situace řeší inteligentně a hlavně uvěřitelně. Tato kniha byla až do konce dobrá, ale tentokrát byl konec prostě přehnaný. Dva případy jsme vyřešili jednou, pak podruhé a nakonec ještě potřetí, kdy Harry najednou přijde s neuvěřitelným rozuzlením na které z většiny přišel jen díky své intuici a obrovské schopnosti si vše domyslet. Spíše to ale vypadalo tak, že by Harry musel být jasnovidec nebo mít schopnost číst myšlenky, aby došel jen tak až k takovým detailům ke kterým na konci došel. Auto se měl rozhodnout pro jednodušší ukončení a nezkoušet ze čtenáře udělat nervozní figurku, která je celá napjatá z toho neuvěřitelně napjatého konce. Konec z toho totiž vyšel spíše neuvěřitelný a otravný pro čtenáře, kteří sledují celou sérii a kteří si jí oblíbí právě díky její uvěřitelnosti. V tomto mě tedy konec trochu zklamal.
Kdyby ostatní knihy nebyly tak dobré, tak bych téhle knize dala 4*, ale musím brát v úvahu fakt, že ostatní knihy byly dobré včetně konce a tato kniha je na konci prostě přehnaná. Spokojená ale jsem, protože znovu to bylo napínavé a kvalitní počtení a znovu se těším až dostanu do ruky další díl.

28.03.2017 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Mám přečtené už skoro všechny knihy ze série Harry Hole a nemyslím si, že se stane, že mě nějaká kniha ještě zklame. Jo Nesbo mě prostě zcela uchvátil svým vypravěčským uměním a jeho knihy se odložit prostě nedají. Vypraví tak neskutečně dobře, že se do jeho příběhu člověk v žije takovým způsobem, že jen těžko knihu odložit. Jsem schopná jeho knihy číst 5 hodin v kuse a po hodinové pauze číst dál a ve chvíli, kdy se blížím ke konci knihy už mám objednaný další díl a za den pokračuji další jeho knihou.
Zatím každá kniha mi přišla originální a měla své kouzlo a zajímavost v něčem jiném a tento díl nebyl výjimkou. Při zjištění, že část příběhu se odehrává za II. světové války jsem se bála, že originalita tu půjde stranou, protože takových příběhů už jsme měli hodně od mnoha autorů i dnešní doby. Ale Jo Nesbo samozřejmě i II. světovou válku pojal zcela svým vlastním stylem a příběhu tím ještě přidal na zajímavosti, naopak od mnoha knih, které podobně skáčou v čase a jen tím knize uberou na kvalitě, protože se nedokáží orientovat v tak velké časové změně nebo příběh píší zcela nenápaditě, až se zdá, že to psal jiný autor, od kterého jsem podobný příběh z této doby četla. Celkově si tento autor často libuje v časových skocích a vypráví z pohledu i více postav, ale ještě se mi nestalo, že bych se v jeho knize ztratila.
Tato kniha je 3. z této série, ale já jí čtu jako 6. už z celé série a po Sněhulákovi a Policii jí zatím kvalitou řadím na 3. místo.
Jiným čtenářům doporučuji knihy číst popořadě. Jsem si jistá, že čtení na přeskáčku kvalitě neubírá, ale přeci jen jsou tu detaily, které se týkají postavy Harryho a které se občas znovu probírají i v jiných dílech. Pro větší napětí i z postavy Harryho tedy doporučuji nečíst knihy na přeskáčku.

24.03.2017 4 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Tato kniha je opravdu něco zvláštního! Ze začátku jsem si myslela, že snad budu číst jen o tom, co kdo nosí, o tom, co si Patrick kupuje za produkty kosmetické apod. No nakonec mi došlo, že on se tím prostě jen identifikuje a jinak lidi chápat neumí.
Kniha mě opravdu bavila, první polovina knihy je opravdu výborná, když si člověk zvykne na postavu Patricka B. a jak chápe svůj svět. Byly tu nějaké vraždy, ano, hlavní postava očividně postupně šílí, ale tak nějak normálně jak se dalo čekat.
Najednou jsme u druhé poloviny knihy. To je naprostá šílenost. Druhá polovina knihy až do konce mě naprosto šokovala, znechutila a znovu šokovala, ale zároveň dost zaujala. Tím neříkám, že si libuji v totálně nechutných vraždách, ale celý ten příběh a postava hlavní prostě vytvořila opravdu šokující a skvěle čtivou knihu. Ke konci už jsem opravdu hodně bojovala s tím, abych vůbec dočetla co všechno hlavní postava vyvádí za hrůzy. Autor se rozhodl, že když už napíše příběh psychopata, tak ho napíše opravdu pořádně nechutně!!
Takže kniha je tedy opravdu nechutně šokující, zajímavá, výborná a pak znovu nechutně šokující. Uznávám, že je tu popsáné násilí, které si jen tak někdo nedokáže představit, jsou to opravdu nechutné a naprosto strašné věci, ale k tomuto příběhu to prostě patří. Jen se trochu bojím autora, který má takovou představivost...
Knize dávám 4 hvězdičky jen proto, že konec mi přišel trochu prázdný. Ano, došli jsme k tomu, že Patrick už se opravdu zcela zbláznil a stal se z něj 100% psychopat, ale jinak se nic moc ke konci nestalo. Čekala jsem tedy od konce trochu více, ale knize to zase tolik neubralo, takže 4* jsou zasloužené si myslím. Také se ale hlavní postava svěřuje s tím, proč vlastně to vše dělá, jak se cítí prázdný a sám někdy nechápe ty hrůzy, který je schopen. Prostě, koho zajímá kvalitní příběh o psychopatovi, tak tuto knihu doporučuji. Člověk nesmí pohlížet jen na nechutnost nějakých částí, ale na celý příběh hlavní postavy...takový lidé totiž doopravdy existují a když si k těm nechutnostem přidáte na konci právě tuto skutečnost, tak si uvědomíte, že kniha je ještě o to děsivější.

14.07.2016 4 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

sexy kniha, sexy humor, sexy postavy... vlastně vše sexy až na ten název knihy, název knihy v originálu dává smysl a nedělá z knihy na první pohled absolutní béčkovou romantickou literaturu. No nic, knize samotné... autorka je vtipná, má originální a zajímavé postavy a rozhodně jde o mnohem více než sexy farmáře, i když ten je samozřejmě častým středem pozornosti. Knihu hodnotím dobře, u knihy jsem si odpočinula, hlavně jsem se u ní pobavila a i jsem si oblíbila hlavní i vedlejší postavy. Pokud se někdo chystá knihu číst a nezdá se mu... prosím, ignorujte ten hrozný český název, pokud máte rádi romantickou literaturu, ale trochu kvalitnější, tak podle mě je tato kniha ideální. Mohu doporučit celou serii Hudson Valley.

26.03.2019 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbo mě znovu nezklamal. Bála jsem se, že další kniha této serie už dobrá nebude, že už musel autor vyčerpat veškeré příběhy s Harrym, ale pletla jsem se. Nesbo prostě umí vymyslet originální, děsivý a napínavý příběh pro každou novou knihu. Jeho postavy a případy se nikdy neopakují a vždy mě znovu překvapí jakého vraha si v každé knize Nesbo vymyslí.
Podle toho, jak kniha skončila to vypadá, že by mohl být i další díl a jsem z toho nadšená, už se nebojím, že by autor tuto sérii mohl zničit, tím, že jí bude věčně prodlužovat, protože je vidět, že si vždy dobře příběh promyslí a nastuduje a snaží se být originální a inteligentní v tom jak píše.
Knize jsem dala 4* z toho důvodu, že už mě trochu nebaví, že Harry od nějakých 30 let kolik mu bylo v první knize až do současnosti, řeší své problémy stále stejně. Je to velmi důležitá postava v každé knize, je to hlavní postava v každé knize a proto je důležité, aby se trochu vyvíjel. Vzhledem k tomu, jak se v každém novém dílu jeho život změní bych čekala i to, že se naučí řešit těžké životní situace jinak. Ráda bych v další knize viděla, že pokud Harry ztratí někoho blízkého nebo se stane něco jiného, tak to bude řešit jinak, než že se zase opije a zmizí na pár dní zrovna, když na něj všichni nejvíce spoléhají.
Jinak byl tento díl skvělý, znovu jsem si byla jistá od půlky jak vím, jak to skončí, pak jsem si ještě 10x jistá byla a zase ne a to jak mě umí Nesbo napínat mě prostě baví.

25.06.2017 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Vikos... wtf? :D :D to mě teda hrozně pobavilo ten komentář. Negativní komentáře teda raději nikam, nikdy nepsat? Člověk nemůže vědět dopředu, že se mu kniha nebude líbit a od toho tyto stránky jsou, aby lidé napsali, jak jsem ji kniha líbila/nelíbila a co se jim na ní líbilo/nelíbilo. Lidé pak mohou o těchto názorech DISKUTOVAT, to se tak mezi lidmi dělá a další lidé, kteří o knize uvažují a neví, zda si jí pořídit nebo ne, si mohou dle komentářů udělat obrázek a rozhodnout se tak definitivně, zda knihu zkusí nebo ne. Kdyby všude byly jen pozitivní komentáře, to by byl tedy celkově krásný a naivní svět. Sama mám knihy, které miluji na tolik, že negativní komentáře ráda neslyším, ale nikdy nepřeruším člověka a neřeknu mu ,,hele tohle ne, žádný negativní komentáře neříkej, řekni mi jen to hezké". Ne každý má totiž stejný vkus, to by byl jinak znovu docela hezký svět, kdyby se všichni shodli na všem a krásně pozitivně si povídali.

Jinak, kniha jako taková docela průměr, knih tohoto typu je hodně a je pak už jen jedna věc, která je odlišuje a to je schopnost autora psát a zaujmout čtenáře vypravěčskými schopnostmi. Tato autorka mě osobně svým vyprávěním zaujala, u knihy jsem si hezky odpočinula od učení a ani mi to nepřišlo, tak přihlouplé jako nějaké knihy tohoto typu. Znám totiž autorky, které píšou podobné knihy a svým dutým vyprávěním a minimální slovní zásobou dokážou z knihy udělat takový vymývač mozků, že je škoda papíru na jejich tisk. Jinak hlavní hrdinka této knihy se mi celkem líbí a i postava Daniela a záporňák Cam byl taky dobrý, zápletka docela zajímavá. Ráda zkusím i další díly a snad budou taky povedené alespoň jako první díl. V posledních letech už mě moc nebaví knihy tohoto žánru, ale občas je třeba vypnout a žít na chvíli v jiném světě a tato kniha je na to určitě dobrá.

16.05.2017 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásný příběh, kniha je výborně napsaná a určitě doporučuji každému!

22.10.2016 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Hodne lidi tu pise, ze v knize se vlastne nic nedelo nebo, ze hlavni postava jen ufnukana, apod. V knize se delo hodne... Cetlo se to dobre z toho duvodu, ze to pusobilo jako pravda, tohle je realita, takove veci se proste deji. Bylo zajimave cist o tom, jak se s tim Lex psychicky vyrovnava a jeji matka take... Cetla jsem i komenty, ze hlavni postava byla jak ufnukava 16 holka.. No ona je to teenagerka na stredni skole a myslim, ze dej byl dobre vymysleny, protoze ono je to neco jineho pro dospele si tim projit a neco jineho pro mlade lidi, hlavne na stredni, pro ktere je neco takoveho zcela nemyslitelne, proste smrt a mladi lide, to "neexistuje". Libilo se mi cist i tom, ze vlastne pratele maji taky nejakou reakci a nekteri se proste Lex vzdalili, protoze nevedeli jak regovat. Vsechny tyhle veci, detajly jsou v celem pribehu dulezite. A lide co tu pisou, ze by to z deje vyskrtli a prislo jim to zbytecne... Za prve myslim, ze kdyby se to udelalo z knihy by zbylo 50 str. a bylo by to o nicem a za druhe si myslim, ze to pisou lidi co asi nedokazi moc chapat okolnosti ruznych situaci a vcitit se trochu do deje nebo do pocitu te postavy vzhledem k jejimu veku a situaci, ve ktere je. Pro takove lidi jsou asi lepsi 100 str. knihy s kratkymi povidkami. Ale take uznavam, ze ne kazdemu se musi tato kniha libit. Jen nektere komentare mi prijdou trochu nedomyslene...
4* davam, protoze je pravda, ze neco tomu chybi, mozna trochu vic citu... Sama autorka asi nedokazala na 100% vyjadrit hluboke emoce, ktere sama v te situaci prozivala.
Veledilo to tedy neni, ale urcite stoji za precteni a urcite donuti k zamysleni tato kniha.

24.05.2016 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvělé nové sci-fi. Originální, chytlavý příběh, rozhodně je zde spousta nečekaných zvratů, které mě až nutí jít k dalšímu dílu. Další díl jsem četla a nemohu se dočkat závěru této série. Sci-fi čtu opravdu výjimečně a když už ano, tak není lehké mě uspokojit. Tato kniha rozhodně předčila má očekávání, sama jsem nečekala, že nakonec budu dychtivě čekat na poslední díl trilogie.

26.03.2019 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Není to úplně špatná kniha, některé povídky jsou dobré, ale je tam hodně povídek, které jsou prostě jen sprosté, ale naprosto o ničem, nebo často se různé povídky tak podobají, že už mě to opravdu nebavilo.
Toto byla má první kniha autora a neodradilo mě to zkusit další, znám lidi, kteří mi tohoto autora už dlouho doporučují a myslím, že stojí za přečtení, jen bohužel jsou povídky, které byly opravdu slabé v této knize, proto nemohu dát více než 3*.

21.06.2017 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Z této knihy jsem opravdu zmatená. Hrozně se mi líbí celý nápad na příběh, každá z postav byla skvěle vymyšlená a člověk se u této knihy rozhodně musí soustředit, protože se tu nevypráví jen jeden nebo dva příběhy, ale několik příběhů a některé ani na začátku nemusí dávat smysl, ale o dalších 100 stránek později už smysl dávají. Tohle všechno já osobně mám na knihách ráda, protože pokud nechci u knihy přemýšlet ani trochu nebo pokud chci číst něco vyloženě přihlouplého jako takový menší relax, tak si podle toho tu knihu také vyhledám. Takže v tomhle mě kniha nezklamala. Také vypravěčské umění autora je podle mě na výbornou.
A přesto všechno jsem měla občas problém ve čtení pokračovat. Byly chvíle, kdy jsem mohla číst hodiny a hodiny a bylo to super, pak ale přišla chvíle, kdy jsem po 10 stránkách nemohla pokračovat a knihu jsem odložila i na dva dny. S hodnocením jsem čekala pár dní, protože jsem myslela, že mi třeba dojde, co mi občas vadilo, ale nedošlo mi to. Prostě nevím.
Jako celek je kniha zajímavá, hodně zajímavá, nečetla jsem takovou knihu, nebo alespoň dlouho ne.
Hned po přečtení jsem knize chtěla dát 3*, ale právě po menším přemýšlení nad tím co jsem četla mi došlo, že je to opravdu celkem jedinečná kniha, příběh je podle mě briliantní, nemohu si pomoct, ale celý nápad knihy se mi hrozně líbí. Takže později jsem se rozhodla, že bude fér dát knize 4*. Pět jí dát nemůžu, protože prostě byly chvíle, kdy mi něco vadilo a já se do knihy nemohla začíst, ale celkové hodnocení horší být nemůže, to si kniha nezaslouží. Doporučuji knihu hodně (i když to v mém mírně zmateném hodnocení tak nemusí vypadat).

07.06.2017 4 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Výborná kniha. Temný a napínavý příběh, autor umí skvěle psát a zaujmout na tolik, že knihu těžko odložit. Hlavní postava Liz mě ze začátku neskutečně štvala, absolutně jsem jí nedokázala mít ráda nebo jí chápat a až jsem málem knihu odložila, ale potom se kniha opravdu rozjela, vše do sebe začalo zapadat a příběh byl stále více napínavý a nakonec jsem měla postavu Liz ze všech nejradši a jsem teď vděčná, že jsem knihu neodložila. Je to první kniha kterou jsem od tohoto spisovatele četla a musím říct, že rozhodně chci přečíst i další jeho knihy, protože je to rozhodně spisovatel, který umí vytvořit zajímavé a uvěřitelné postavy a příběh, který je napínavý až do konce. Sice jsem zhruba v polovině tušila, kdo je asi ten vrah, ale nikdy jsem si tím nemohla být zcela jistá a hlavně se v příběhu dělo mnohem více než řešení jedné série vražd, takže jsem byla napjatá až do konce, jak tohle může skončit. Myslím, že konec ustál autor celkem dobře na to jak komplikovaný příběh to byl a znám hodně autorů, kteří přesně takto dobře psali, ale konec absolutně nezvládli. Pro někoho se možná může zdát konec trochu naivní, ale mě to tak nepřijde vzhledem ke zkušenostem a povaze hlavních postav. S knihou jsem opravdu spokojena, byl to pro mě originální a napínavý příběh, jehož čtení jsem si užila. Snad i další knihy autora jsou aspoň takto dobré.

23.04.2017 4 z 5

Diablova hviezda Diablova hviezda Jo Nesbø

Jo Nesbo mě znovu nezklamal, z celé série mi zbývá už jen jedna kniha a zatím jen jedné knize jsem dala pod 4*, tato kniha si podle mě zaslouží těch hvězdiček i 5. V jednom starším hodnocení jsem tvrdila, že jediné co se mi nelíbí je, že se postava Harryho příliš nevyvíjí, že je pořád stejný, ale za poslední dvě knihy to musím vzít zpět a protože už jsem četla další knihy v pořadí, tak musím uznat, že jsem se tenkrát spletla. Postava Harryho se rozhodně vyvíjí a často dost nepředvídatelně a i přesto mám tuto postavu stále více ráda. Až mě úplně mrzí, že už mám skoro celou sérii za sebou. Má sice vyjít nový díl, ale bojím se, že ten už bude opravdu poslední.
Jinak k tomuto dílu, skvělá zápletka, napínavý příběh a já tedy rozhodně nečekala jak to vše skončí, včetně osobních problémů, které Harry v tom díle dále řešil a které jsou známy již z předchozích knih. Naopak jsem se konečně dočkala rozuzlení jedné části Harryho života. Tento díl byl znovu výborně čtivý a nejsem zvyklá, že se tak rychle prokoušu 500 stránkovou knihou. Když už čtu takto dlouhou knihu, tak mi to často trvá déle z toho důvodu, že v různých částech knihy je příběh nudný, zdlouhavý apod., to se u Nesba rozhodně nestává a to má knihy i delší.

18.04.2017 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Inteligentní, poučná a hlavně zábavná kniha. Postavu Dona jsem si neuvěřitelně oblíbila a kniha je opravdu vtipná, aniž by si z někoho nevhodně dělala srandu. Časem si ráda přečtu i další díl.

18.01.2017 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Skvělá kniha, je to první kniha tohoto autora, kterou jsem četla a trochu lituji, že jsem nezačala jinou, protože postavu Harryho Holea jsem si oblíbila velmi a rozhodně si musím přečíst další díl. K předchozím knihám se také určitě časem dostanu, naštěstí tu není zcela zásadní číst knihy po sobě.
Jinak, tento příběh si myslím, že je velmi inteligentně napsaný. V příběhů je hodně postav a myslím si, že spousta autorů by nedokázala udržet pozornost čtenáře a psát dostatečně logicky a smysluplně na to, aby se čtenář mezi postavami a událostmi neztrácel. Tento autor psát rozhodně umí a rozhodně mou pozornost udržel až do poslední stránky. Kniha v angličtině má přes 500 stránek a na 300 stránce jsem si říkala, že přeci nemůžu mít tolik stránek před sebou, že případ vypadá, že je už skoro vyřešen a trochu jsem se bála jestli autor nezkazí zbytek knihy zcela zbytečným protahováním... vůbec tomu tak nebylo, příběh byl naopak ke konci víc a víc napínavý a každá kapitola byla víc důležitá než ta předchozí, aby kniha dávala na konci opravdový smysl.
Takže čtení této knihy jsem si opravdu užila, byl to podle mě skvělý thriller a lituji, že jsem tohoto autora tak dlouho nechtěla zkusit.

16.01.2017 5 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Kniha začala docela dobře. Vypadalo to na příběh se zajímavou zápletkou a zajímavý byl i nápad se světem, kam mizí všechny ztracené věci.
Všechno začalo opravdu dobře, postupně jsme se dozvídali životní příběh Sandy, který byl určitě zajímavý, pak se ale Sandy ztratí do již řečeného světa a v tu chvíli se kvalita knihy stále snižuje a snižuje.
Čekala jsem, že se ke konci dozvím proč ten svět existuje, nebo alespoň proč se Sandy jako jediná dokázala odtamtud dostat nebo zda se nějak rozvine vztah mezi Sandy a Jackem, který byl ze začátku zdůrazňován. Nic z toho se ale nestalo, dozvěděli jsme se životní příběh Sandy a pak přišel urychlený konec bez nějaké zajímavější zápletky nebo zajímavého příběhu.
Je to škoda, protože kniha mohla být opravdu dobrá, kdyby byl konec trochu propracovanější a svět pro ztracené věci byl trochu více vysvětlen, ale spíše byl podán jako nějaká pohádková zem a to se moc do této knihy nehodilo (příliš dětinské).
Přesto nelituji, že jsem knihu četla a strávila nad ní svůj čas, protože úplně špatné čtení to nebylo. Přeci jen má kniha celkem zajímavý nápad a někoho, kdo si tak nepotrpí na propracovanější konce, může zaujmout i více než mě.

05.07.2016 3 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Knihu jsem nedokončila. Došla jsem zhruba do půlky, ale trvalo mi to tak dlouho, že jsem se rozhodla to vzdát, knihu si prostě neužívám a mám doma tolik knih, které chci přečíst, že nemá smysl ztrácet čas něčím co mě nebaví.
Jsem poměrně velký čtenář a stalo se mi snad jednou, že bych knihu nedokončila, vždy knihy dokončím, i když se mi příliš nelíbí, abych je pak mohla ohodnotit, ale tuto jsem prostě dokončit nedokázala. Něco mi na tomto spisovateli vadí, protože stejný problém jsem měla s jeho knihou Tíha nenávisti. Také jsem knihu málem odložila, protože prvních asi 100 stran mě strašně nebavilo. Pokračovala jsem ale a nakonec kniha byla naprosto výborná, zbytek jsem si užila a knihu jsem ohodnotila dobře, protože nakonec z toho vyšel výborný příběh. Tady ale ani po půlce knihy se nedokážu chytit a vydržím číst maximálně 20 min, pak musím vzít do ruky jinou knihu. Normálně čtu 2 až 3 knihy týdně a tato mi trvala snad dva měsíce, protože jsem neustále dávala přednost jiným knihám. Nemám už chuť dále zkoušet knihu dokončit.
Neříkám, že je tento spisovatel špatný, to si myslím, že rozhodně není, ale prostě mi z nějakého důvodu vůbec nesedl a jeho styl psaní mě prostě nedokáže zabavit. Zde je asi jasné, že prostě ne každý spisovatel může oslovit každého čtenáře.

25.06.2017 2 z 5