Cesta ze ztracena přehled

Cesta ze ztracena https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260525/mid_cesta-ze-ztracena-Yu0-260525.jpg 4 218 218

Senzační román od autorky knihy S láskou Rosie Přemýšleli jste někdy nad tím, kam mizí věci, které zničehonic nemůžete najít? Sandy Shorttová je hledáním doslova posedlá. V dětství obracela dům vzhůru nohama ve snaze najít zatoulané ponožky či milovaného medvídka, jako dospělá pátrá po pohřešovaných osobách. Jednoho dne však při ranním běhání sama zmizí – a ocitne se na místě, které podvědomě hledá celý svůj život, ve světě, kde žijí všichni, po nichž kdy neúspěšně pátrala. Sandy se spřátelí s obyvateli městečka jménem Zde, kteří se ji snaží připravit na to, že se domů už nikdy nevrátí. Mladá žena je však odhodlaná najít „cestu ze ztracena“ za každou cenu – kvůli sobě, pohřešovaným i jejich stále čekajícím rodinám. Podaří se jí to nakonec?... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Motto

A Place Called Here , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesta ze ztracena. Přihlašte se a napište ho.

SSTknihy
13.04.2023 3 z 5

Asi bych tenhle román neoznačila jako "senzační", ale líbil se mi. Hlavně ten originální nápad. Už jsem u autorky zvyklá, že jistý druh mystiky se v příběhu objeví téměř vždy a mám to ráda. Tady se k tomu přidává i špetka detektivního pátrání, takže o napětí není nouzi. Pěkné, pohodové čtení, na které jsem u autorky zvyklá.

bupilla
23.04.2022 5 z 5

Toto je zatiaľ moja druhá kniha od autorky, ktorú som čítala (prvá bola Vzpomínky na zítřek) a zase som veľmi milo prekvapená.
Obidve knihy boli pre niečím výnimočným - štýlom rozprávania, stavbou príbehu, jemným nádychom mystiky.
Tento príbeh má hĺbku, zaujímavé postavy, presah aj príjemnú dávku kúzla.
Pekne vystavaný fantazijný svet, v ktorom sa odohráva časť príbehu.
Veľa podnetov k zamysleniu - o stratách aj o nachádzaní, o spoločnosti, o hodnotách aj o obsesiách.
A číta sa to ľahučko.
P.S. neprekvapilo by ma, keby Vánoční prasátko od Rowlingovej bolo inšpirované touto knihou. :)

LisaBella
23.05.2021 2 z 5

Také se vám někdy stane, že jste před lety četli nějakou knihu a pak se k ní vrátili... a ona to vlastně nebyla kniha z vašich vzpomínek? Tak tohle je ta moje. Tedy jedna z nich. Četla jsem ji před lety, byla dokonalá. Sandy se ocitne v místě, kde končí vše, co se někdy ztratí (tužka, levá ponožka, CD, někomu půjčená kniha....). Je to naprosto skvělý nápad. Líbila se mi myšlenka, že skutečně existuje místo, kde končí ztracené věci. Je to milé a pronikavé čtení. Tedy taková byla moje vzpomínka. Když jsem se ke knize vrátila cca po deseti letech, byla to hrůza. Trochu mělké vyprávění, které v podstatě nijak negradovalo, prostě se jen odehrávalo něco, co nebylo zajímavé ... a konec?
Něco vám povím - někdy je prostě vzpomínka lepší než skutečnost a jsou knihy, které jsou k jedinému přečtení a měly by mít na obálce upozornění.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesta ze ztracena v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x