Terezaazeret Terezaazeret komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Toto jenkniha, která je ve veřejném prostoru opěvováná právem.
Jazyk - dokonalý, obohacující.
Architektura děje - vše graduje, ovšem nevtíravou rychlostí
Postavy - jsou propracované do posledního detailu

Z knihy a každého slova v ní, je cítit autorčina obrovská pokora, kterou má nejen vůči psaní jako takovému, ale taky vůči svým postavám, ději a místu, o němž píše, proto je nejspíš kniha tak oceňovaná a já se přidávám k zástupům fanynek.

12.04.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nad příběhem, který je vlastně poměrně prostý, se lze na mnoha místech zamýšlet. Je to inspirativní četba pro lidi, kteří si často připadají nepochopení.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Jsou věci, které by se o návrat pokoušet neměly.

12.11.2021 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Takhle strhujícím způsobem umí psát jen Ona. Stovky stran utíkají pod očima jako nic. Krása. I když ten příběh je dost děsivý.

12.11.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha uzasna. Uzasnejsi nez film.

25.04.2021 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších českých knih. Smutná a krásně napsaná.

02.11.2021 5 z 5

Moc krásná kniha plná moudrých slov a myšlenek. Ať ji otevřete na jakékoliv straně, můžete se začíst a hlavně se zamyslet. To, že vede k zamyšlení nad křehkostí přírody a všeho kolem nás, je její největší deviza.

31.10.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Klasika, která mě vždycky navnadí koupit si dům na venkově a kurník.

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemný příběh o malé holčičce a muži, kteří spolu nejdřív neměli vůbec nic společného... citlivě vybudovaný příběh, až pohádkový. Krása, takové knihy dnes potřebujeme.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Ze všech Shakespearových her, které jsem přečetla, a že jich bylo hodně, jsem nejvíce nadšená z této klasiky. Mistrně vygradované, moderní i dnes. Když si knihu navíc přečtete ve Veroně, svůj zážitek znásobíte.

23.04.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Skvělé!

25.10.2023 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Kniha se mi moc líbila. Za prvé mě bavily jednotlivé postavy, vývoj hlavní hrdinky, protože ačkoliv se její jednání může zdát upachtěné, odchod od manžela pro nikoho většinou není snadný a dělá z nás lidi, kteří si občas protiřečí. Text je napsán svižně, bez hluchých míst.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Mně se ta kniha líbila! Čekala jsem na základě některých komentářů totální propadák, ale docela jsem se v té knize našla, asi i proto, že jsem z vedlejší vesnice a okolí Veselí je mi tedy důvěrně známé. Líbil se mi vývoj hlavní hrdinky. Kniha to byla velmi lidská, což je v dnešní době ocenění hodné.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Film jsem neviděla, kniha mě moc a moc bavila. Líbily se mi popisy míst, kde vůbec nic neni. Skvěle napsané.

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Krásné a dojemné. Jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla.

25.10.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Téma knihy ani děj je mě moc neoslovily, tedy alespoň ne podle anotace. Díky hezkému jazyku a stylu jsem se ale začetla a nelitovala ani vteřiny.

06.09.2023 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Moc hezká pohádka!

12.11.2021 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Několik odlišných lidí, několik pohledů na svět a do toho krásné kulisy Beskyd a nakonec i Frýdku a Ostravy. Kniha mě moc bavila.

31.10.2021 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, příběh i jeho zpracování, citlivé pojetí i vykreslení jednotlivých postav. Myslím, že autorka umí skvěle vystihnout ženské myšlenkové pochody a smysl pro vášeň. Myslím, že B. B. by se při čtení radovala. Je to hezká pocta, doporučuji všem!!

29.10.2021 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Kniha ověřená roky a roky četbou milionů lidí. Skvělá kniha.

04.05.2021 5 z 5