tereza94 tereza94 komentáře u knih

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Do knihy jsem se začetla snadno a rychle. Příběh byl plynulý a neměl hluchá místa. Všechno jsem prožívala s hlavními postavami. Autor je skvělý vypravěč. Byla to moje první knížka od tohoto autora, ale už teď vím, že si rozhodně přečtu i ty další.

24.01.2020 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Úžasná kniha, kterou jsem musela číst v každém volném okamžiku. Celý příběh je protknutý velkým množstvím lásky i v tom nejtěžším období lidského života. Ke knize se určitě ještě vrátím.

16.08.2017 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tuhle knihu jsem přečetla za jeden den a nemohla se absolutně odtrhnout. Věřila jsem každému slovu a závěr mě absolutně překvapil. Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

22.08.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Krásné čtení. Rozhodně bych to nezařadila mezi oddechovou četbu, ale i tak se mi kniha moc líbila a dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí.

19.08.2020 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Knížka mě úplně pohltila a nemohla jsem přestat číst. Musela jsem vědět, jestli se postavy setkají a budou spolu šťastně žít. Při blížícím se konci ukápla slzička. Velmi se mi líbil detailnější popis děje a života v různých státech světa. Především Enza mě zaujala svou vnitřní sílou a odhodláním. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi nepřeslazenou romantiku :-).

16.06.2015 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Nádherná kniha, která mě donutila se smát i plakat. Obdivuji autorku, že sepsala tak nádherný příběh jedné dívky. Dlouho si budu knihu pamatovat.

06.12.2022 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Už se těším na další díly. Sice trochou těžší četba především díky autorově pojetí, které odpovídá spíš převyprávěné kronice. Je to ovšem skvělé doplnění série Píseň ledu a ohně.

09.12.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherná kniha, kterou budu ještě dlouho vstřebávát. Už dlouho se mi nepovedlo, se tolik vcítit do pocitů hlavních hrdinů. Celou dobu jsem jim všem fandila a držela palce. A konec jsem trochu oplakala. Tato kniha patří k těm nejlepším, co jsem kdy četla.

24.02.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

To je tak krásná kniha a tak krásný příběh. Rozhodně si tu knihu ráda znovu přečtu.

04.12.2018 5 z 5

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina James

Opravdu děsivé, když si člověk představí, že toto se stále děje v současné době. Je mi líto, každé ženy, která tím prošla, ale Sabatinu obdivuji, že našla tolik síly a odvahy a zkusila svůj život změnit.

06.06.2018 5 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Krásný příběh založený na skutečných událostech o jedné rodině. Je to příjemná oddechová četba, která ovšem odhaluje specifika a složitosti doby. I přes téměř 500 stran jsem nelitovala a čtení si moc užila. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi historické romány s trochou lásky a intrik.

16.04.2018 5 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Úžasná kniha o inspirativní ženě, která šla za svým snem a díky ohromné podpoře manžela vybudovala kosmetickou velmoc.

07.08.2023 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Nejlepší knížka, co jsem od spisovatele četla. Nemohla jsem vůbec přestat a ten konec byl pro mě rozhodně nečekaný. Myslím, že o této knize budu ještě dlouho přemýšlet.

01.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha o jedné odvážné ženě. Anna byla jiná a z počátku o krále ani nestála, chápu ovšem, že se těžko říká králi NE. Snažila se být dobrou manželkou a to jak se k ní její manžel zachoval, bylo ohavné.

20.09.2020 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Skvělá kniha. Líbilo se mi popsání prostředí života a myšlení Amišů, o kterých jsem toho moc nevěděla. Celkově knize nemám co vytknout a už se moc těším na další od této autorky.

18.09.2018 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Výborná knížka. Nevadilo by mi, kdyby byla delší a já se o osudech rodiny dozvěděla víc.:-)

03.05.2015 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knížka se čte dobře a obsahuje zajímavé téma psychických poruch, které jsou i popisovaný částečně i z autorovi vlastní zkušenosti, což je plus. Pomalejší rozjezd byl následně vykompenzován pro mě svižným a překvapivým koncem. Celkově hodnotím 4*.

31.01.2020 4 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Skvělé završení celé série. Vůbec mi nevadil trošku přeslazený konec, celkem jsem čekala, že spisovatelka dovolí jednotlivým postavám i kousek štěstí. Zhruba od poloviny knihy jsem nemohla přestat číst a nucené pauzy v podobě odchodu do práce mě rozčilovaly.

10.01.2020 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Loni jsem byla na Krétě na dovolené a vyrazily jsme i na výlet na Spinalongu. Ostrov, Agios Nikolaos i celá Kréta se mi detailně vybavovaly před očima a já vzpomínala na domky na Spinalonze, na nemocnici i na místa, kde se zachytávala voda. Kniha byla nádherná, příběh silný a já si přála, aby neskončila.

21.08.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Kniha mě opravdu nadchla, vtáhla do děje a zhruba od půlky jsem opravdu měla problém přestat číst. Musím říct, že mě velmi překvapilo, jak se to nakonec celé odehrálo.

25.07.2018 5 z 5