Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina

Sabatina prožívá radostná léta dospívání a studií v Linci. I když se považuje za Rakušanku, její rodiče, ortodoxní muslimové, chtějí, aby žila jako správná pákistánská žena vzala si manžela, jehož jí vybere otec, rodila děti, chodila zahalená v burce, potlačila vlastní názory a zapomněla na vyšší vzdělání. Při jedné z cest do své rodné vlasti rodiče Sabatině oznámí, že se v Pákistánu provdá. Dívka se vzbouří a v tu chvíli proti sobě poštve celé příbuzenstvo. Podle starého zvyku má být zabita, aby čest rodiny byla zachráněna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28608/sabatina-chtela-me-zabit-vlastni-rodina-28608.jpg 4.481
Literatura světová
Vydáno:, Alpress

Sabatina - Steben sollst du fur deine Gluck (2008)

Kniha Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina

i.stefany

Další kniha z muslimského světa. Dalo by se říct, že zase stejná, ale přitom je úplně jiná. Sabatina je statečná pákistánská dívka, která se vzepřela a postavila na odpor proti životu, který jí naplánovali rodiče. Morálka, úcta a čest rodiny pro ně znamená víc než život a potřeby vlastní dcery. I přes riziko celoživotního skrývání a strachu z pomsty rodiny si dokázala stát za svým snem o vlastním životě. Smekám před autorkou a má můj obdiv.

evask

Typický příběh dívky z pákistánské rodiny, která odmítá žít způsobem, který islám určil ženám.

Aaloha
06.08.2018

Příběh podle skutečnosti a ze současnosti. Až neuvěřitelné co se děje.

tereza94
06.06.2018

Opravdu děsivé, když si člověk představí, že toto se stále děje v současné době. Je mi líto, každé ženy, která tím prošla, ale Sabatinu obdivuji, že našla tolik síly a odvahy a zkusila svůj život změnit.

mynamail
15.11.2016

Tohle téma mě velmi zajímá. Bohužel je tak silné a bolestné, že limituje počet knih, které jsem schopna přečíst a vstřebat. Neustále se divím, jak je to možné. Jak se to dá přežít.
Knížka je napsána čtivě. Ono se více ani nečeká. Hlavní je osudový příběh.

Jirinamac
12.04.2016

Není jednoduché se v muslimské rodině narodit jako žena. I děti mají svá práva, ale ženy musí jen poslouchat a plnit příkazy mužů.

danae1515
10.04.2016

Čas od času po tomto žánru sáhnu. Další silný, otřesný příběh. Moc by mě zajímalo, jak životní příběh Sabatiny pokračoval. Zde, v životopisných údajích je uvedeno, že se před rodinou ukrývá někde v Německu. Držím jí pěsti.

Pivka1
03.04.2016

Téma rozhodně zajímavé a zkušenosti pisatelky otřesné, ale styl napsání této knihy mě bohužel nenadchnul.

muslimské ženy islám domluvené manželství

Autor knihy

Sabatina James