Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina

Sabatina prožívá radostná léta dospívání a studií v Linci. I když se považuje za Rakušanku, její rodiče, ortodoxní muslimové, chtějí, aby žila jako správná pákistánská žena vzala si manžela, jehož jí vybere otec, rodila děti, chodila zahalená v burce, potlačila vlastní názory a zapomněla na vyšší vzdělání. Při jedné z cest do své rodné vlasti rodiče Sabatině oznámí, že se v Pákistánu provdá. Dívka se vzbouří a v tu chvíli proti sobě poštve celé příbuzenstvo. Podle starého zvyku má být zabita, aby čest rodiny byla zachráněna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28608/sabatina-chtela-me-zabit-vlastni-rodina-28608.jpg 4.475

Sabatina - Steben sollst du fur deine Gluck (2008)

Literatura světová
Vydáno:, Alpress

Aaloha

Příběh podle skutečnosti a ze současnosti. Až neuvěřitelné co se děje.

tereza94

Opravdu děsivé, když si člověk představí, že toto se stále děje v současné době. Je mi líto, každé ženy, která tím prošla, ale Sabatinu obdivuji, že našla tolik síly a odvahy a zkusila svůj život změnit.

mynamail
15.11.2016

Tohle téma mě velmi zajímá. Bohužel je tak silné a bolestné, že limituje počet knih, které jsem schopna přečíst a vstřebat. Neustále se divím, jak je to možné. Jak se to dá přežít.
Knížka je napsána čtivě. Ono se více ani nečeká. Hlavní je osudový příběh.

Jirinamac
12.04.2016

Není jednoduché se v muslimské rodině narodit jako žena. I děti mají svá práva, ale ženy musí jen poslouchat a plnit příkazy mužů.

danae1515
10.04.2016

Čas od času po tomto žánru sáhnu. Další silný, otřesný příběh. Moc by mě zajímalo, jak životní příběh Sabatiny pokračoval. Zde, v životopisných údajích je uvedeno, že se před rodinou ukrývá někde v Německu. Držím jí pěsti.

Pivka1
03.04.2016

Téma rozhodně zajímavé a zkušenosti pisatelky otřesné, ale styl napsání této knihy mě bohužel nenadchnul.

Lucka385
10.07.2015

Tato tématika mě vždycky dostane. Pár už jsme jich četla a přesto že jsou v podstatě příběhy stejné, je každý jiný, každý něčím zvláštní. Záleží na tom, kde přímo se příběh odehrává a jak moc tam platí ty jejich, pro nás nepochopitelné, zákony. Osobně to asi nikdy nepochopím a vlastně ani nechci. Velice obdivuji ty ženy, které se tam přísnému režimu dokáží vzepřít.

tigrislinda
17.06.2015

Opravdu poutavý příběh....Co muslimské ženy musí vytrpět od vlastní rodiny, to zůstává rozum stát! Pro nás Evropanky něco nepředstavitelného. Autorka píše moc pěkně svůj vlastní životní příběh, je moc statečná.... Všem, které zajímá téma muslimů a jejich práva šaríja, doporučuji....

bai.Cerna
12.02.2015

Knihu je psána stylem, který ji řadí spíše do literatury pro mládež, alespoň na mne tak působila. Doporučila bych mladistvým čtenářkám, které se začínají seznamovat s islámskou kulturou, zejména pak postavením ženy v muslimském světě. Samotný příběh hlavní hrdinky je samozřejmě velmi silný.

Šánka
16.08.2014

Kniha určitė stojí za přečtení, hrůzy, které se dějí na ženách v muslimských rodinách jsou pro nás středoevropanky, nepředstavitelné.
Autorka je velmi statečná, že se dokázala postavit rodinė a tradicím i za cenu doživotního strachu. Knihy s touto tematikou mě vždy hodně dostanou.

Alienn
16.07.2014

Kniha se četla opravdu dobře, pěkně napsaná, zajímavý příběh, jen chyby mě trochu rušily, proto nedávám plný počet hvězd.

justify
15.05.2014

Tuto knihu jsem přečetla celou za jediný den. Opravdu poutavé čtení ale dost smutné. Myslím si, že tady zásadně pochybili sociální pracovníci když jí radili, aby s rodiči jela do Pákistánu, ale autorce patří můj obdiv, jak to zvládla a že má sílu na to žít kočovným životem a pořád se schovávat.

rtesarova88
01.01.2014

Drsne ale pekne!

zdenyCZka
21.08.2013

Úžasná knížka, pomalu jsem se od ní nehla, kam sem šla já, šla i kniha....po přečtení, jsem se rozhodla přečíst Korán, ale pouze jako knihu´...

uarda
22.10.2012

Moc dobrá knížka akorát se spoustou chyb proto dávám jen čtyři hvězdičky.

Evelin
18.02.2012

Moc pěkně napsaná kniha, jednoduše a výstižně. Určitě stojí za přečtení, udává obrázek hrůz, které se dějí v muslimských rodinách.