Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina

Sabatina prožívá radostná léta dospívání a studií v Linci. I když se považuje za Rakušanku, její rodiče, ortodoxní muslimové, chtějí, aby žila jako správná pákistánská žena vzala si manžela, jehož jí vybere otec, rodila děti, chodila zahalená v burce, potlačila vlastní názory a zapomněla na vyšší vzdělání. Při jedné z cest do své rodné vlasti rodiče Sabatině oznámí, že se v Pákistánu provdá. Dívka se vzbouří a v tu chvíli proti sobě poštve celé příbuzenstvo. Podle starého zvyku má být zabita, aby čest rodiny byla zachráněna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28608/big_sabatina-chtela-me-zabit-vlastni-ro-kSO-28608.jpg 4.490
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Alpress

Sterben sollst du für dein Glück: Gefangen zwischen zwei Welten, 2004

Kniha Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina

Kamiczech
06.10.2020

Čekala jsem více rozvinutý konec. Přišlo mi to moc strohé

Han-nah
06.10.2019

Na téma mladých muslimek jsem přečetla více knih a vždy mě mrazí, co se pořád děje i ve 21. století. Obdivuji hlavní představitelku Sabatinu, ale co ji čekalo po odmítnutí přijetí života, které přináší islám a požadavky koránu? Ukrývat se před pomstou vlastní rodiny a být sama. V muslimské společnosti je ještě více důležité propojení rodiny , jejich blízkost a těžce přijímají, když jsou z ní vyloučeni.
Otec po odmítnutí stylu života rodiny a přechodu k jinému náboženství řekl:
" Rodina je důležitější, než tvůj nebo můj život. Kdo se odvrátí od našeho náboženství, zaslouží smrt."
Pořád platí " Právo ŠARIA" Podle tohoto islámského práva, má rodina právo zabít.
Vždy po přečtení knih na toto téma jsem ráda, že jsem se narodila tady a mám svou volbu života.

i.stefany
18.01.2019

Další kniha z muslimského světa. Dalo by se říct, že zase stejná, ale přitom je úplně jiná. Sabatina je statečná pákistánská dívka, která se vzepřela a postavila na odpor proti životu, který jí naplánovali rodiče. Morálka, úcta a čest rodiny pro ně znamená víc než život a potřeby vlastní dcery. I přes riziko celoživotního skrývání a strachu z pomsty rodiny si dokázala stát za svým snem o vlastním životě. Smekám před autorkou a má můj obdiv.

evask
02.01.2019

Typický příběh dívky z pákistánské rodiny, která odmítá žít způsobem, který islám určil ženám.

Aaloha
06.08.2018

Příběh podle skutečnosti a ze současnosti. Až neuvěřitelné co se děje.

tereza94
06.06.2018

Opravdu děsivé, když si člověk představí, že toto se stále děje v současné době. Je mi líto, každé ženy, která tím prošla, ale Sabatinu obdivuji, že našla tolik síly a odvahy a zkusila svůj život změnit.

mynamail
15.11.2016

Tohle téma mě velmi zajímá. Bohužel je tak silné a bolestné, že limituje počet knih, které jsem schopna přečíst a vstřebat. Neustále se divím, jak je to možné. Jak se to dá přežít.
Knížka je napsána čtivě. Ono se více ani nečeká. Hlavní je osudový příběh.

Jirinamac
12.04.2016

Není jednoduché narodit se v muslimské rodině jako žena. I děti mají svá práva, ale ženy musí jen poslouchat a plnit příkazy mužů.