tereza2317 tereza2317 komentáře u knih

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Tak tohle mě mooooc bavilo! Velmi sugestivní vyprávění, mnoho ponaučení, sexu, smutku... pro mě jedna z nejlepších a nejsmysluplnějších knih za poslední dobu. Dlouho ji budu mít pod kůží. Doporučuji... více v mé recenzi (v "Recenze") :)

02.06.2016 5 z 5

Trest a smrt Trest a smrt Mats Olsson

Dost dobrá, severská detektivka, která je ale zase trošku jiná, než ty ostatní. Má svérázného vyšetřovatele se zálibou v SM praktikách, je psaná formou deníkových záznamů cca po měsících (z různých pohledů), párkrát se dost zasmějete a přitom se určitě nebudete nudit, ačkoliv tempo je pomalejší. Nečekejte žádný krvák... Bavilo mě to a těším se na další díl!

09.05.2016 5 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

@Ivusa007 - Pokračuje :). Tohle je 2. díl, v originále jich již vyšlo 8 - viz odkaz na mou recenzi na iDNES (odkaz zde v Recenzích).

02.04.2016 4 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

V popisu atmosféry doby, včetně dobových pokrmů, zvyků a obyčejů, autor, jež právě tuto problematiku sám nejen vyučoval, ale i studoval (včetně středověkého lékařství), exceluje. Co se týče detektivní zápletky, nečekejte nic složitého ani krvavého. Cílem je spíše provést čtenáře dobovým prostředím, možnostmi a praxí tehdejších lékařů a běžným životem lidí na různých stupních společenského žebříčku. Jde o příjemné, oddechové čtení, které sleduje cíl, ale zaměřuje se spíše na samotnou cestu. Typově lze dílo přirovnat k aktuálně populárnímu českému spisovateli. Jestli pak uhodnete koho mám na mysli? Iniciály jsou VV!

22.02.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Skvělá kniha. Jedna z nejlepších, co jsem četla. Skvělé postavy, dobrý spád, velmi čtivé, napínavé. Doporučuji! Doteď (už přes rok) si na její postavy vzpomenu..

21.02.2016 5 z 5

Až po uši Až po uši Jana Benková

Odpočinkové čtení pro ženy - spíše mladší ;-)

21.02.2016 4 z 5

Důstojník a špeh Důstojník a špeh Robert Harris

Historický román popisující Dreyfusovu aféru. Druhá část velmi napínavá, čtivá jednoduše má spád. Jedná se zejména o popis soudního procesu. Úvodní část je trochu popisnější a zdlouhavější, ale skvěle zachycuje atmosféru tehdější Paříže a života v koloniích a také (ne)funkčnost armády. Jako historickou knihu z konce 19. století určitě doporučuji.
Vive la conscience tranquille!

05.02.2016 4 z 5

Klubíčko veselých pohádek Klubíčko veselých pohádek Jitka Škápíková

V novinkách mezi audioknihami - skvělé, cca 10 minutové pohádky. Jsou chytré, vždy jen tam nějaké ponaučení (nenápadně), bytosti podsouvají kladné chování (ráda myla nádobí a chodila nakupovat)... doporučuji! Jsou skutečně originální!

25.11.2015 5 z 5

Štědrý večer v 87. revíru Štědrý večer v 87. revíru Ed McBain

Malá knížečka s ilustracemi o necelých 50 stranách... Děj se odehrává během několika minut až hodiny na Štědrý den na policejní služebně 87. revíru. Přesně o půlnoci zde budou nejen Vánoce ;-)

24.11.2015 3 z 5

Accabadora Accabadora Michela Murgia

V recenzích je má celá recenze. Stručně - kniha nese pěkný příběh. Zatáhne vás do prostředí a doby. Je tam spousta dobrých myšlenek. Určitě stojí za přečtení!

24.11.2015 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Autor je zajímavý používáním vcelku naturalistických popisů :). Jsou složitější, ale věrně vykreslují atmosféru. To mě zaujalo - viz recenze můj blog na idnes. A nečte se to vůbec špatně.

24.11.2015 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Je to novodobá pohádka s prvky francouzkého humoru. Nejdřív se dělají trochu tajnosti kolem Toho, kde, v čem nebo s čím Guylain pracuje. Pak je to v příběhu vysvětleno. Pak už je to o hledání prince na bílém koni, kterým Guylain není a vlastně je :). Není to špatná oddechovka - za chvíli to máte přečtené. Zas je to trochu z jiného soudku příběhů, takže proč ne...

24.11.2015 3 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Knihy tohoto typu běžně nečtu. Navíc, když si všimnete počtu stran, bála jsem se, jestli nebudu mít problém to dočíst. Ale chyba lávky. Přečetla jsem to jedním dechem! Je to super příběh se zajímavými postavami, gangsterka, ale s psychologickým podtextem vykreslujícím sílu rodiny. Co rodiny, klanu. Z počátku mi to trochu připomínalo Kmotra. Ale tohle je zkrátka skvělá kniha... je to na 5*. Doporučuji i jako vánoční dárek! Je to hodně muziky za málo peněz. A už dost těch přirovnání a klišé :)

24.11.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Včera jsem dočetla. Kniha se mi... velmi líbila! Je to něco mezi sci-fi, antiutopií a realitou. Já osobně sci-fi běžně moc nemusíc a tady ho je také v podstatě pomálu. Některé části jsou trochu zdlouhavé, ale za to bych body neubírala. Příběh je to hezký a i trochu poučný! ;-)

11.09.2015 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Skvělý, hluboký příběh. Tentokrát nesouvisející s válkou. Existuje jako mluvené slovo. Interpretem jest jeden starší, známý hlasatel radia. Mohu jen doporučit v jeho podání! Jedna z nej audioknih!

11.09.2015

Stalker Stalker Lars Kepler

Hodně bubu! :). Špičkové vykreslení sériového vraha kterého skutečně nechcete vidět ani hodně z dálky... holinky, žlutá pláštěnka s kapucí a ostří velkého nože... Uaaaa... Doufám, že nebudu dlouho večer sama doma, protože i my máme zahradu a do ní vedoucí prosklenné, francouzské dveře... skvělý thriller! Doporučuji!

14.06.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

3,5 hvězdy - poslouchala jsem jako mluvené slovo. Bavilo mě to, ale chvílema jsem se ztrácela a některé věci mi unikaly. Ale zajímavý závěr. Dílo Lovci hlav mi přišlo mnohem lepší. Ale určitě dám šanci dalším dílům ze série. Jako mluvené slovo (mimochodem audiokniha roku 2013) musím ocenit namluvení a všechny zvuky v pozadí. To se povedlo!

01.04.2015 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Poslouchala jsem jako audioknihu - super příběh. Napínavé, skvěle zakončené.

01.04.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Slyšela jsem jako mluvené slovo... Je to skvělé dílo! Určitě do toho půjdu znovu... často si na příběh vzpomenu a mám úplně chuť to slyšet/číst znovu.

11.03.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Asi stačí, když řeknu, že jsem 1.-5. díl četla každý 5x!!! Další pak už "jen" 2x nebo 3x. Teď jedu mluvené slovo - teprve 3. díl a jen jednou za čas, protože se mi po Harrym a spol jednoduše stýská... Prostě skvělá série! Kdo nečetl, nepochopí. Filmy jsou fajn, ale určitě, kdo jste ještě nečetl, zkuste to.

11.03.2015 5 z 5