Štědrý večer v 87. revíru

Štědrý večer v 87. revíru

Je Štědrý večer a detektiv Steve Carella sedí ve služebně 87. revíru úplně sám. Místnost tone v tichu a také na ulicích je nezvyklý klid. Zdá se, že ho čeká nenáročná služba, poznamenaná pohodou vánočních svátků… Vtom se však ve dveřích objevuje zakrvácený detektiv Cotton Hewes a s sebou vleče dva zadržené kriminálníky. Zakrátko se služebna začne plnit dalšími detektivy, ale také delikventy. Objevuje se tu klučina s ukradenou ovcí a těhotná šestnáctiletá Maria, která se svíjí v porodních bolestech. V místnosti je náhle rušno jako jindy, ale přesto se dnešní večer vymyká běžným zvyklostem – všechno se začíná točit kolem dítěte, které se dere na svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25436/stedry-vecer-v-87-reviru-IcT-25436.jpg 3.964

87. revír (46.)

And All Through the House (1984)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

ufi157

milá blbinka o vánočním zázraku a o tom že vánoce nejsou nikdy klidný i když každý rok slýcháme, že prý existují klidné Vánoce :)
čteno při 30-ti stupních, lépe se Vánoce představují :)

Sova15

Krásná vánoční povídka, kterou autor věnoval svým vnoučatům.

moničina
18.04.2017

Milý príbeh. Scéna v klietke a tehotná žena v kancelárii boli vtipné.

Jack93
24.12.2015

Milá vánoční povídka o tom, jak jsou detektivové Carella a spol. při jednom z mnoha Štědrých dnů ve službě svědky zázraku. S ostatními příběhy z 87. revíru to (kromě hlavních postav) nemá absolutně nic společného, jedná se o příjemné odreagování od všech těch složitých případů, se kterými přišla za ta léta parta kolem neuvěřitelně sympatického Carelly do styku. Je to jednoduchá kniha, o které není nutné dlouze se rozepisovat a v žádném případě ji člověk nemůže brát nijak vážně, jinak bude zklamán.

Několik let jsem si ji šetřil právě na Štědrý den a konečně se mi plán splnil. Strávit vánoční chvilky se Stevem Carellou, detektivem 2. třídy, je vždycky zážitek.

P. S. McBain knihu věnoval vnoučatům Deanovi a Susan, takže je klidně možné, že povídku napsal přímo pro ně.

tereza2317
24.11.2015

Malá knížečka s ilustracemi o necelých 50 stranách... Děj se odehrává během několika minut až hodiny na Štědrý den na policejní služebně 87. revíru. Přesně o půlnoci zde budou nejen Vánoce ;-)

87. revír

Salvatore Lombino