tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Kniha se mi četla těžce a nevyvolávala téměř žádné emoce. Celkově mě více zasáhl článek v Historii o tomto tématu. Hluboké myšlenky a schopnost prožívat tolik duchovních věcí mi u tak malého dítěte přišlo nevěrohodné a proto jsem se celkově nedokázala na příběh naladit. Myšlenky byly krásné a jazyk opravdu poetický, ale právě tyto kudrlinky zničily syrovost a naléhavost této knihy.

06.01.2017 2 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Rodiče ji nesnášeli, protože jsem jí chtěla číst třicetkrát denně. Do dneška si s toho dělají legraci.

05.01.2017

Božská Florence Božská Florence Jasper Rees

První jsem viděla divadelní představení Je úchvatná, následoval poslech některých z Florenciných nápěvů ze starých desek (jsou na Youtube). To vedlo k fascinaci touto umělkyní, která nevěřila v žádná omezení tělesná, hlasová ani logická. A vyplatilo se jí to.
Kniha se mi velmi líbila. Zvlášť popis života tehdejší smetánky. Všechny ty kluby, recitály a společenská dogma. Velmi zajímavé příběhy opravdických lidí (příbuzní, co stříleli, kde koho a vyvázli bez trestu, otrávené milenky milionářů, záhadný Florencin spor o závěť..) Příběh Florence tou knihou dobře proplouvá, ale není jen o ní. Za mě krásně strávený den k knihou, která ale asi nebude pro každého.
Jdu mrknout na film...

26.12.2016

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Christopher Monger

Taková milá kniha o lidech, kopcohoře, bratří Tupech a Walesu, který v žádném případě není Anglie.

18.12.2016 4 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Tak nějak mě to zahřálo u srdce. Jsem ráda, že jsem na autora narazila. Určitě vyhledám i další knížky. A ač mám raději kočky, po přečtení bych si ráda pořídila i psa.

10.10.2016 4 z 5

Lovci snů Lovci snů Neil Gaiman

Opět mi Sandman přivolal takové to divné mrazení a zvláštní pocit, že něčtu jen obyčejný příběh. Ta atmosféra je skvělá a příběh zvláštním způsobem banální a silný. Kresba, příběh, Pán snů - nádhera.

05.10.2016 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Užasná kniha. Donutila mě přemýšlet o budoucnosti. Dosti temně přemýšlet. Pořizuji zbrojní průkaz a učím se šít rány. Zatím trénuji šití na pomerančích a doufám, že to tak zůstane. Ale každý kdo četl ví, že budoucnost je nejistá...

26.08.2016 5 z 5

Africká královna Africká královna C.S. Forester (p)

Nádherná kniha, drsné dobrodružství, osudová láska. Opravdu jsem se bavila a hrdinům fandila, co to jen šlo.
Musím přiznat, že konec filmu se mi líbil o trochu víc, ale ten knižní byl reálnější.

26.08.2016 5 z 5

Interna Interna Richard Češka

Vyčerpávající a výborně napsaná kniha. Nedá se napsat, že je přečtená, protože se otvírá vždy, když je potřeba.

21.08.2016

Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu Agatha Christie

Jedním slovem ...nádhera. Ty deníky, dopisy a fotky. Otevřel se mi úplně jiný pohled na svět. Kdy se cestovalo lodí, klobouky pevně seděly na hlavách a dámy popíjely čaj a hrály bridž. Agatha cestuje, surfuje, prodírá se kontinenty a píše dopisy mamince. Zvláštní je, že jsem ještě nečetla žádnou knihu od Agathy Christie, ale hned to napravím. Ale díky téhle neznalosti jsem si ji mohla zamilovat jako člověka a ne jako autorku. A bylo to opravdu příjemné setkání.

13.08.2016 5 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Výborná dobrodružná kniha. Doslala jsem se k ní až v dospělosti a četla ji při plavbě na moři. O to byl můj zážitek silnější a strach z bouře a ztroskotání větší. Můj výtisk bohužel skončil zapomenut na jednom ostrově (ne tolik tajuplném), ale myslím, že by se to té knize líbilo.

10.08.2016 5 z 5

Jeho Veličenstvo Bertie Jeho Veličenstvo Bertie Stephen Clarke

Opravdu jsem se zasmála. Princové jsou také lidi. Ať byl Bertie v divadle, restauraci, soukromém salónu pochybné dámy nebo na trůně...měl vždycky šmrnc.

10.08.2016 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Když člověk kočky miluje, není co řešit. Zábavná a místy dojemná sbírka povídek. Láska k jiným tvorům nás dělá lepšími...

07.08.2016

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

S chutí jsem se vrhla na tutu oslavovanou autorku. Na každém rohu reklama, nádherné obálky. Byla jsem zklamaná. Vůbec mě to nebavilo a nezaujalo. Hrdinka byla pěkná trubka. Musela jsem se donutit to dočíst a myslím, že žádnou další knihu od paní Potter už nezkusím. Přitom to byl tak skvělý námět.

28.07.2016

Případ z Poodle Springs Případ z Poodle Springs Robert B. Parker

Nejdřív mé dívčí srdce zaplesalo nad tím, že si Marlowe našel ženu. Byla jsem ráda, že našel někoho s kým by mohl hrát po večerech šachy. Pak mi ale došlo, že už to není TEN Marlowe. Marlowe má být sám v dravém městě. Nezlomný, cynický bojovník v špinavých a zkorumpovaných ulicích. Myslím, že ten pravý chandlerovský Marlowe by se nikdy neoženil. Byl by starší, cyničtější, občas zmlácenější, ale byl by sám a svůj.
Takže nemůžu knihu zhodnotit. Byla dobrá, ale Chandler to už nebyl......

13.06.2016

Pistolník Pistolník Stephen King

Upřímně nevím, jak hodnotit. Kniha mi přišla zvláštní a tísnivá. Celý svět beznadějný. Kdybych nevěděla, že jde o tolik opěvovanou sérii, nečetla bych dál. Nakonec mi konec dal smysl a vůli mrknout na další díly. Protože v téhle chvíli (když mám ostatní knihy před sebou) věřím, že to byl jen začátek neuvěřitelného příběhu

06.04.2016

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Začátek knihy mě uchvátil. Příběh lékárny, neotevřeného dopisu, mapy na podlaze. Krásně popsané a hřálo to na duši. Čistá poetika ovoněná levandulí.
Od odjezdu lodi jsem se začala občas nudit a ke konci už jsem se přímo těšila na rozuzlení a konečné zúčtování. Těch zvláštních postav a životních osudů už na mě bylo zkrátka moc. Přesto jsem úpřímně ráda, že jsem knihu četla. Už dlouho jsem v příběhu nenašla tolik krásné, vřelé melancholie. Je to jako těch 13 dezertů - každý úplně jiný a zvláštní, ale dohromady je to skvělé.

06.04.2016 4 z 5

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Krásně vylíčená severská příroda i mlčenlivý a drsný severský život. O lidech vysoko v horách, kde jediné gesto a jediný čin vydají za tisíc slov. Krásně se to četlo, hezky vylíčené charaktery. Pro mě kniha měla opravdu velkou sílu. Sílu větru z hor

08.01.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Marie je žena mnoha talentů. Její texty jsou vtipné a nápadité a skvěle se čtou. Opravdu pobaví a je hezké nahlédnout do zákulisí. Prostě relax. U mě by to byla spíš Čaj a vodní dýmka :-)

07.01.2016 5 z 5

Skvělá sonda do dějin několika zemí a života jednoho chlápka z venkova. Potkáme plno historických osobností, zažijeme hordu útěků, pár atentátů, seznámíme se se soudruhy i strýčkem Stalinem. Absurdní sranda. Možná je moje rozhodnutí milovat tuhle knihu ovlivněno její audio verzí, kterou jsem poslouchala několik večerů.

07.01.2016 5 z 5