Africká královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Africkou královnu znají miliony diváků slavného filmu s K. Hepburnovou a H. Bogartem. Vznikl na základě Foresterova nezapomenutelného příběhu o puritánské misionářce a britském strojníkovi, které zastihla válka ve střední Africe v nepřátelském obklíčení německé koloniální armády. Prchají před Němci, ale chtějí také udělat něco pro Anglii......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74314/big_africka-kralovna-EmJ-74314.png 4.240
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Dialog
Originální název:

The African Queen, 1935


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Africká královna

andrii24
27.12.2022

(+ SPOILER) Lidský valčík bez fraku a střevíčků. Romance na toku, v meandrech, pod robinsonovskými tóny. Válčí proti korzárům člověčenství, citu. Myrtou. Přímí, upřímní plaváčci. Spojeni korály z fíků. Osudnou odyseou pramice se zápalnou šňůrou na přídi pro tu/ty, co valí, kalí vody, za svědků velmoci fauny a flóry.

Rihatama
07.04.2021

Scenérie nádherné přírody střední Afriky z poloviny 20. století... to film mě upoutal, když zaznamenal dramatický a nevyrovnaný souboj staré kocábky Africké královny a jeho nesourodé dvojčlenné osádky s vodním živlem, komáry, rákosovým houštím, tunami bahna, malárií nebo německými ostřelovači. Imaginace a vyprávěcí schopnosti Cecila Forestera mě už tak nenadchly. Vždyť jen na tom vyprávění potřeba vystavět tento jinak obsahově prostý, a přece ideově nosný příběh o lásce a válce. Přes trochu neslaný nemastný začátek jsem si Africkou královnu nakonec užila. I když příště si raději opět pustím film s Hepburnovou a Bogartem.


juliesze
17.11.2020

Toto vůbec nebyl můj šálek kávy, jelikož i oddychové knihy můžou mít pohlazení na duši, krásný jazyk nebo propracovanou psychologii postav. Tady mi bohužel chybělo všechno. Suchý popis putování lodí. Nemůžu si pomoct, ale něco mi tam strašně scházelo.

jaroiva
18.08.2020

Muž a žena nastoupí do člunu a plují :)
Nic moc světoborného se tu nestane, a přesto mě to bavilo, příjemná oddychová kniha.

JiříŠkorpík
11.10.2019

Vzácný případ, kdy se kniha a film navzájem doplňují. Forester navíc dobře zvládl psychologii ženy a muže žijící společně na malém prostoru; i proto kniha působí neskutečně reálně.

Atanone
24.12.2018

Film je moje srdeční záležitost, odteď se přidá i kniha, i když v tomto případě pro mě film vede. Znám ho skoro zpaměti a čtení jsem pochopitelně měla i s „obrazem“, vše obohaceno o trošku větší dávku vtipu, než poskytuje film, protože myšlenkové pochody hlavních postav, to je prostě bonbónek. Ale ano, jsem zaujatá a děsně nekritická. No ale posuďte sami, jestli je co kritizovat, když jde o krásný příběh dvou lidí, kteří díky válce našli jeden druhého.

bamba
03.10.2018

Málokedy je aj kniha a aj film super a nezávisle na sebe.

Abia
27.04.2018

Příjemná dobrodružná knížka, která se dobře čte. Originální příběh, děj má spád a jako téměř vždy je kniha lepší než film.
Krásně je popsaný přerod ženy, která byla stále ve stínu mužů, v samostatnou tvůrčí bytost. Sama je svou aktivitou a touhou po dobrodružství překvapena, poprvé dělá něco, co sama chce a řídí.

1