Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu

V roce 1922 se Agatha Christie zúčastnila obchodní mise propagující Výstavu Britského impéria, jež se měla konat o dva roky později ve Wembley. Itinerář desetiměsíční cesty zavedl výpravu do Jižní Afriky, Austrálie, na Nový Zéland, Havaj, do Kanady a New Yorku. Desítky úžasných míst, svérázných postav a dobrodružných, strastiplných i humorných situací – to vše popsala rodící se královna detektivek v dosud nezveřejněných dopisech své matce a zdokumentovala i fotograficky. Velká výprava odhaluje novou, nepoznanou tvář slavné spisovatelky, zároveň je však i jedinečným dobovým cestopisem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210580/velka-vyprava-dopisy-a-fotografie-z-ag3-210580.jpg 4.724

The Grand Tour: Letters and photographs from the British Empire Expedition (2012)

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Velká výprava – Dopisy a fotografie z putování po Britském impériu

Magdalena5
20.02.2018

Přečteno po životopisu s atlasem a velký zážitek. Díky, pane Pricharde!

tereza1198
13.08.2016

Jedním slovem ...nádhera. Ty deníky, dopisy a fotky. Otevřel se mi úplně jiný pohled na svět. Kdy se cestovalo lodí, klobouky pevně seděly na hlavách a dámy popíjely čaj a hrály bridž. Agatha cestuje, surfuje, prodírá se kontinenty a píše dopisy mamince. Zvláštní je, že jsem ještě nečetla žádnou knihu od Agathy Christie, ale hned to napravím. Ale díky téhle neznalosti jsem si ji mohla zamilovat jako člověka a ne jako autorku. A bylo to opravdu příjemné setkání.

zuzi1162
01.10.2015

Mě kniha úplně nadrchla - plno fotografií, dopisů a pohledů. Čtenář pozná Agathu z úplně jihé a celkem i hezkého úhlu.

Lenka4
24.05.2015

Netradiční cestopis, či spíše cestopisný deník, sestavený ze soukromých dopisů. I v nich se projevuje spisovatelské nadání A. Christie. Zachycují postřehy z putování i dění a vztahy v misijním seskupení. Moc pěkná je část věnovaná pobytu v Honolulu a zážitky ze surfování. Malé černobílé fotografie krajin dnešního čtenáře zhýčkaného velkými barevnými snímky příliš nenadchnou, ale portréty přinášejí významné svědectví o dobové módě.

bookcase
23.03.2015

Moc jsem se na knížku těšila. Dopisy a fotky z cest po zemích, které pro nás voní exotikou. Agátka si to uměla užít :)

Alienor
16.02.2015

Kniha ma mierne sklamala, sú to len súkromné zápisky z dovolenky, kam Agatha cestovala, u koho bola na obede, kto mal akú náladu a ako dobre sa surfovalo. Trochu ako "José v zálive", ak si pamätáte tú reklamu. Bohužiaľ, nijako zvlášť som sa nebavila.

Henriette
11.02.2015

Zveřejnit Agathiny fotografie a dopisy z cest byl výborný nápad a skvělý počin. Jedná se o svědectví ženy ve 30. letech 20. století, kterak vnímala některé z dominií britského impéria. Její pohled na lidi, zvyky, jídlo, krajinu... krásné, zábavné a poučné čtení.

Agatha Christie

Agatha Christie