Případ z Poodle Springs

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Raymond Chandler v roce 1959 zemřel, zanechal za sebou 50 stran rozpracovaného románu a nejúspěšnější z jeho pokračovatelů Robert B. Parker jej dokončil věrný Chandlerovu nezaměnitelnému stylu. Na začátku příběhu je Marlowe ženatý a znuděný maloměstem, kam se s manželkou přestěhoval. Dříve než se mu podaří sehnat prostory pro novou detektivní kancelář, si jej však najme místní gangster a majitel kasina s podezřelými aktivitami. Svým pátráním Marlowe poodhalí druhou stránku lázeňského městečka, kde panuje zdánlivě přívětivá sousedská atmosféra. Poodle Springs je však plné lží a předstírání a také místem, kde zoufalství nutí muže i ženy vést tajný život - a pokud hrozí, že budou prozrazeni, je jedinou alternativou vražda...Robert B. Parker se narodil v roce 1932 a je úspěšným autorem detektivních románů poznamenaných tzv. "drsnou školou". Mezi jeho nejznámější patří příběhy s bostonským detektivem Spenserem, na jejichž základě vznikl i televizní seriál....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37644/big_pripad-z-poodle-springs-Zyb-37644.jpg 3.753
Série:

Phil Marlowe 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Poodle Springs, 1989


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Případ z Poodle Springs

Lmslaver
26.07.2021

Marlowe jako zamilovaný novomanžel? Phil byl vždy vlk samotář a tahle nová role, kdy se svěřuje ženušce v posteli, jak si vede s případem, k němu příliš nesedí. Když Robert B. Parker převzal otěže rozepsaného románu, snažil se maximálně napodobit Chandlerův styl, ale Chandler to bohužel není. Přesto jsem se i s tímto Marlowem rád prošel temnými ulicemi Los Angeles, kde pouze do tmy blikají věčné neony.

petrarka72
12.04.2021

Krimi, několikerá variace na milostný příběh, (už ne tak drsný) detektiv, zkaženost v nejvyšších kruzích a nostalgie po ideálním, spravedlivém světě. Jazykově vytříbené, tu a tam štěpná metafora, fungující hlášky. Spokojenost.


Motorhead
18.07.2019

Takmer som to nedočítal. Silácky mačo Marlowe s jeho aforistickým vyjadrovaním (kto preboha tak rozpráva?!), mdlý dej, umelý a nevierohodný rozpad manželstva...veľmi mizerná detektívka.

Eunike93
01.01.2019

Byla jsem moc zvědavá, jak celá kniha vyzní a jak vůbec vše dopadne. Jakožto nedopsaný díl byl těžko k sehnání ale nakonec ho mám a jsem nadšená! Prostě Marlowe jak má být. Ženy, auta a na každé straně zbraně...

Pavelpi
19.04.2018

Celkem zajímavě dopsáno,ale jinak si myslím,že Chandler už v době,kdy to psal už to nebylo zdravotně nejlepší.A taky asi už vystřílel všechen prach.Ale i tak dobře,že to bylo dopsáno a série je kompletní.

bertrand
28.07.2016

Parker bohužel nesahá Chandlerovi jako spisovatel ani po tkaničky u bot. Podle toho také druhá půle knihy vypadá. To není na světě jinší koumák, který by se onoho torza chopil? Jako by to Parker pro ostatní "zazdil".... ale on už vlastně Chandler taky asi nebyl v nejlepší formě, když se do toho pustil... jestli by to vůbec dopsal....

tereza1198
13.06.2016

Nejdřív mé dívčí srdce zaplesalo nad tím, že si Marlowe našel ženu. Byla jsem ráda, že našel někoho s kým by mohl hrát po večerech šachy. Pak mi ale došlo, že už to není TEN Marlowe. Marlowe má být sám v dravém městě. Nezlomný, cynický bojovník v špinavých a zkorumpovaných ulicích. Myslím, že ten pravý chandlerovský Marlowe by se nikdy neoženil. Byl by starší, cyničtější, občas zmlácenější, ale byl by sám a svůj.
Takže nemůžu knihu zhodnotit. Byla dobrá, ale Chandler to už nebyl......

honajz
11.07.2015

Zatím nedočteno. Oněch prvních deset stran je geniálních, jak špičkováním mezi Marlowem a jeho ženou, tak dalšími suchými hláškami ve městě. Žel, ten kvalitativní skok, i skok ve stylu vyprávění, je od chvíle, kdy to převzal Parker, hodně veliký. Takže si dám pauzu, a až budu naladěn přečíst si parkerovku, dočtu to ne jako Marlowa, ale parkerovku.

1