Koupit knihy

Robert B. Parker

americká, 1932 - 2010


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 62 knih

Komentáře (4)

Mergirus
15.11.2014

Souhlasím s hančou..i když je znát, že to není Parker :( Děj nemá takový spád. Ale přesto se mi kniha líbila.. Snad si pokračovatel udrží tuto úroveň.

hanča34
17.06.2014

I po smrti Parkera lze číst nové příběhy Spencera v podání Ace Atkinse. Právě jsem dočetla Ukolébavku a je to stejně skvělé jako původní Parkerovy příběhy.

asam

Truchlíme nad ztrátou mistra detektivního žánru, populárního amerického spisovatele Roberta B. Parkera, který zemřel v pondělí 18. ledna ve věku 77 let. Napsal přes šedesát knih, včetně téměř čtyřiceti detektivek, které nakladatelství BB/art vydalo v českém překladu. Čtenáři měli možnost poznat především jeho bostonského detektiva Spensera, který neúnavně bojuje s tamními gangstery, překupníky drog i teroristy. Ale i soukromého „detektiva v sukních“ Sunny Randallovou a policejního náčelníka Jesseho Stonea z malého města na pobřeží.
Jeden z komerčně nejúspěšnějších spisovatelů detektivního žánru Robert B. Parker zemřel v pondělí 18. ledna náhle v americkém Cambridgi ve věku 77 let. Na kontě má kromě desítek vlastních knih i dokončený poslední román klasika Raymonda Chandlera.
Když Raymond Chandler v roce 1959 zemřel, zanechal po sobě padesát stran rozpracovaného románu Případ z Poodle Springs. V roce 1989 jej právě Robert B. Parker dokončil a učinil z něj jeden ze svých bestsellerů. K Chandlerovu odkazu sáhl ještě o dva roky později, kdy napsal vlastní pokračování jednoho z nejslavnějších románů o Philu Marlowovi Hluboký spánek.
Robert B. Parker napsal přes šedesát knih, z nichž nejslavnější je série s bostonským detektivem Spenserem v hlavní roli, který bojuje s tamními gangstery, překupníky drog i teroristy. Podle série vznikl v 80. letech úspěšný televizní seriál.
Parker byl ve své tvorbě ovlivněn především autory tzv. drsné školy, kromě zmíněného Raymonda Chandlera také Dashiellem Hammetem a Rossem Macdonaldem. Pro jeho knihy je příznačná důvěrná znalost míst dějů, zejména Bostonu. Tu autor zúročil i v ilustrovaném dárkovém knižním průvodci Spenserův Boston (1994).
Na českém trhu Parkerovy knihy vydává zejména nakladatelství BB/art, jež v českém překladu zpřístupnilo čtenářům už bezmála čtyřicet autorových titulů. 3. února vyjde Parkerova kniha Noční jestřáb a na podzim tohoto roku Město neřesti.


20.1.2010 (Ondřej Bezr – iDNES.cz)
www.bbart.cz

pajonek

Jeden z komerčně nejúspěšnějších spisovatelů detektivního žánru Robert B. Parker zemřel v pondělí 18. ledna náhle v americkém Cambridgi ve věku 77 let. Na kontě má kromě desítek vlastních knih i dokončený poslední román klasika Raymonda Chandlera.