Teninka Teninka komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Knihy od Nesba miluji a moc jsem se těšila, až si přečtu Žízeň. Musím říct, že jako vždy jsem knihu četla jedním dechem.
No a musím říct, že jsem měla celkem tři adepty a jeden z nich byl správný! :-D Konec jsem už musela přečíst rychle, protože jsem byla ze všeho nejvíc zvědavá (jako vždy), proč se to dělo apod. Nebyla jsem zklamaná a těším se na další vydání knihy od tohoto úžasného autora! :-)
Žízeň rozhodně doporučuji ke čtení!! :-)))

12.11.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Kniha se mi líbila a i přesto, že tam nebyl Harry Hole, tak měla něco do sebe a skvěle se četla :-) Děj byl fantastický, zajímavý, poutavý a jak už tady bylo řečeno, tak konec byl úžasný :-)
Knihy od Nesba prostě miluji :-)))

12.11.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Paganiniho smlouva se mi líbila, bylo to napínavé od začátku do konce. Neříkám, že je to nejlepší knížka od Larse Keplera (za mne je nejlepší Písečný muž a Stalker), ale za mě určitě palec nahoru, protože tahle knížka se jim moc povedla. Líbilo se mi to mnohem víc, než např. Hypnotizér. Napínavá pasáž byla nejvíce asi ta, když nájemný vrah pronásledoval Penelope s jejím přítelem.
Knížku určitě doporučuji ke čtení, takže pokud jste s Larsem Keplerem ještě nezačali, tak se do něho určitě pusťte a neváhejte si přečíst Paganiniho smlouvu :-)

09.04.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Včera večer jsem dočetla Písečného muže a za mě je to jedna z nejlepších knížek, kterou jsem od Keplera četla. Měla jsem možnost číst Stalkera, Lovce králíku, Hypotizéra a za mě tahle opravdu TOP! (Stalker byl samozřejmě taky super :-) )
Písečný muž byl od začátku do konce napínavý a místy to bylo i smutné ... ke konci jsem už knížku jen hltala, protože jsem čekala, jak to nakonec všechno dopadne ... Musím říct, že ten závěr byl smutný, co se týče Disy :-(
Pokud jste tuhle knížku od Keplera ještě nečetli, tak ji doporučuji :-)

24.03.2017 5 z 5

Horniny a minerály Horniny a minerály Chris Pellant

Koho zajímají minerály a horniny, tak takhle knížka je na to přímo dělaná :-) já ji využívám ke studiu a je opravdu úžasná, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně :-)

20.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Na knížku jsem se moc těšila, měla jsem radost když jsem si ji koupila, ale že by mě nadchla na 5 hvězdiček, to opravdu ne :-( pro mě to bylo trochu zklamání ...
Jak už tady někdo psal, taky jsem měla dojem, jako bych četla Deset malých černoušků ... :-D pak mám pocit, jako by mi unikla vražda toho pána na vozíčku, když ho podpálil ... tím se nějak policie nezabývala nebo mi to prostě uniklo? :-O jestli ano, tak jde vidět, že mě ta knížka vážně tak nenadchla, jak jsem doufala ... :-( chvílemi mi přišlo, že tam byly zbytečné scény, jako např. Jeanette na těch záchodcích, když se tam sháněly se Ságou po Tamaře ....
Knížka se jinak četla dobře, nemůžu říct, že by to chvílemi nebylo napínavé :-) no jsem zvědavá na další díl, ten epilog na konci byl docela zajímavý ;-)

12.03.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizér se mi líbil, opravdu mě velice zajímalo, kdo unesl Benjamína a jak se děj bude vyvíjet dál a od 70% přečtené knihy jsem musela zbytek dočíst během jednoho dopoledne, protože závěr byl opravdu zajímavý a napínavý. A proto, že kniha byla za mě fakt dobrá, tak dávám 5 hvězdiček :-)

01.03.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh této knížky mě dostal ... je to úžasný příběh a klobouk dolů před autorkou. Ke konci knihy už jsem potřebovala kapesníčky, protože jsem už nedokázala zadržet slzy. Pro mne to byl po dlouhé době jiný styl knížky a nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Bylo to opravdu nádherné a ti z vás, kdo ji ještě nečetli, tak se do toho pustě. Určitě ji doporučuji :-)

21.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka se mi líbila, přečetla jsem ji během tří dnů, akorát asi od 40 str. jsem už tušila, kdo ublížil Megan a mé tušení bylo správné, což mě zklamalo ... :-( mám ráda napětí, když do poslední chvíle fakt nevím kdo, co a jak :-D proto dávám 4 hvězdičky :-)

13.02.2017 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knížka je docela dobrá, ale prostě ji nejsem schopná přečíst do konce, už dva roky jsem cca v polovině :-D (proto ty tři hvězdy)
Děj se často opakuje a je to fakt "pořádně" erotická knížka (s 50 odstíny šedi se to opravdu nedá porovnávat, to je jiné porno :-D)
No doufám, že to někdy dočtu :-)

10.02.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Knížka Policie ode mě dostává 5 hvězdiček, protože to bylo opravdu skvělé čtení :-) knížka navazuje na Přízrak a v tomto díle jde o to, jak někdo zabíjí policisty, kteří se účastnili určitého vyšetřování v minulosti. Musím říct, že mě překvapil závěr, jelikož jsou to spíše dva závry. První je, že v jednu chvíli to vypadalo, že snad Harry Hole je po smrti a ono nééé .... málem mi ale ukápla slzička :-D a ten druhý závěr mě trochu dostal co se týče té malé Aurory, kdy ji na wc pronásleduje "ten" muž.
Knížku určitě doporučuji k přečtení, ale nejdříve si přečtěte Přízrak :-)

17.04.2016 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Skvělá knížka, které musím dát 5 hvězdiček :-)
Moje první knížka se souvislosti s drogami. Harry Hole se vrací z Hong Kongu, aby jak jinak vyřešil vraždu, která souvisí s Olegem ....
No, musím říct, že kniha byla velice napínavá a má velmi zajímavý závěr :-)
Doporučuji k přečtení!! :-)

01.04.2016 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Zajímavý děj, který měl překvapující závěr, ale už jsem od Nesba četla lepší knihy :-)

12.02.2016 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší detektivka od Agathy Christie, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Určitě doporučuji ke čtení :-)

11.02.2016 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Výborná knížka, která byla pro mě něčím úplně novým. Jiné místo, jiná společnost ... určitě DOPORUČUJI ke čtení, já se toho o gejšách díky této knížce mnoho dozvěděla a po přečtení knížky jsem se podívala i na film :-) SUPER!!!

11.02.2016 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Výborná knížka :-) přečetla jsem ji jedním "dechem" :)

22.01.2014 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Jedna z mála knížek, kterou jsem přečetla během jednoho dne ... Knížka vypráví skutečný příběh o holčičce, která si v životě a teda hlavně v dětství vytrpěla spousty bolesti, lhostejnosti, krutosti atd... Tato knížka mě osobně jen utvrdila v tom, že za jeptiškami a za knězi se opravdu schovávají takové zrůdy! Obdivuji Kathy, že dokázala mluvit o tom, co si všechno vytrpěla (jak už doma, tak v okolí církve). Tuto knihu bych doporučila všem

19.01.2014 5 z 5

Případ lenivého milence Případ lenivého milence Erle Stanley Gardner

Opět další knížka od Gardnera, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Příběh byl opravdu zajímavý ;-) doporučuji si to přečíst :-)

05.08.2013 5 z 5

Případ nedbalé nymfy / Případ zlaceného zlata Případ nedbalé nymfy / Případ zlaceného zlata Erle Stanley Gardner

Skvělé čtení :-) doporučuji

Případ zděšené servírky Případ zděšené servírky Erle Stanley Gardner

Skvělá knížka. Měla jsem ji přečtenou během jednoho dne :-)