Horniny a minerály

Horniny a minerály https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101027/bmid_horniny-a-mineraly-priroda-v-kostce-3-vyd-v-emg-1-101027.jpg 5 14 4

Příroda v kostce Přesný popis více než 500 hornin a minerálů z celého světa Výstižné popisy doplněné více než 600 fotografiemi podávají informace o základních určovacích znacích Podrobný rejstřík a slovníček užitečných odborných termínů slouží k rychlé a přesné orientaci

Literatura naučná Encyklopedie Přírodní vědy
Vydáno: , Knižní klub

DK Handbooks - Rocks and Minerals , 1992

Eeve
29.08.2022 5 z 5

Skvelá kniha hlavne pre milovníkov minerálov a hornín.
Úvod je naozaj bohatý a rozvetvený, obsahuje rôzne informácie od vybavenia "hľadača" minerálov, cez rôzne definície a rozdelenie minerálov dle rôznych charakteristík, až po naozaj dosť dobrý kľúč na určovanie hornín. Nasleduje veľký prehľad minerálov a hornín, pri každom je okrem peknej a charakteristickej fotografie aj množstvo informácií, ako popis, vznik, ako ho určiť pomocou testov, chemické zloženie, tvrdosť, či lom a štiepateľnosť. S týmto kľúčom a zoznamom sa naozaj dá určiť množstvo hornín. Pre mňa príjemné prekvapenie a užitočná knižka, profesionálne vyhotovená.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha s množstvím úžasných fotografií a řadou informací. Jakmile jsem si ji prolistoval u známého, tak jsem ji pak dlouho sháněl do své knihovny.

Teninka
20.03.2017 5 z 5

Koho zajímají minerály a horniny, tak takhle knížka je na to přímo dělaná :-) já ji využívám ke studiu a je opravdu úžasná, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně :-)

R.E.M.
07.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha pro obdivovatele kamenné krásy. Přehledná, stručná a výstižná encyklopedie minerálů a hornin, která kromě teoretických znalostí přidává hned v úvodu praktické rady pro sběr, hodnocení a třídění minerálů. Kromě základní charakteristiky zde najdeme u každého kamene informace o vzniku, tvrdosti, štěpnosti, lomu, jeho chemický vzorec, u hornin jejich složení. A ke každé hornině a minerálu je komentovaná, velikostí velkorysá a působivá fotografie. Oceňuji výborné rozčlenění knihy, logické a zároveň praktické seřazení položek do skupin.
Poznámka: Patrně chyba překlatele, v knize zůstal název "emerald" bez přeložení, přestože v češtině má libozvučné jméno "smaragd".

kameny encyklopedie minerály, nerosty horniny

2005  97%Horniny a minerály
2000  93%Zkameněliny