Horniny a minerály

Příroda v kostce

Přesný popis více než 500 hornin a minerálů z celého světa

Výstižné popisy doplněné více než 600 fotografiemi podávají informace o základních určovacích znacích

Podrobný rejstřík a slovníček užitečných odborných termínů slouží k rychlé a přesné orientaci

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101027/big_horniny-a-mineraly-priroda-v-kostce-3-vyd-v-emg-1-101027.jpg 4.99
Literatura naučná, Encyklopedie, Přírodní vědy

Vydáno: , Knižní klub

DK Handbooks - Rocks and Minerals, 1992

Kniha Horniny a minerály

Usire
26.01.2021

Nádherná kniha s množstvím úžasných fotografií a řadou informací. Jakmile jsem si ji prolistoval u známého, tak jsem ji pak dlouho sháněl do své knihovny.

Teninka
20.03.2017

Koho zajímají minerály a horniny, tak takhle knížka je na to přímo dělaná :-) já ji využívám ke studiu a je opravdu úžasná, jsem ráda, že ji mám ve své knihovně :-)

R.E.M.
07.09.2015

Úžasná kniha pro obdivovatele kamenné krásy. Přehledná, stručná a výstižná encyklopedie minerálů a hornin, která kromě teoretických znalostí přidává hned v úvodu praktické rady pro sběr, hodnocení a třídění minerálů. Kromě základní charakteristiky zde najdeme u každého kamene informace o vzniku, tvrdosti, štěpnosti, lomu, jeho chemický vzorec, u hornin jejich složení. A ke každé hornině a minerálu je komentovaná, velikostí velkorysá a působivá fotografie. Oceňuji výborné rozčlenění knihy, logické a zároveň praktické seřazení položek do skupin.
Poznámka: Patrně chyba překlatele, v knize zůstal název "emerald" bez přeložení, přestože v češtině má libozvučné jméno "smaragd".