Temný snílek Temný snílek komentáře u knih

Podzime Podzime Leona Šťastná

Podzime je vydařená básnická sbírka, která působí příjemně, a věřím, že potěší každého, kdo do ní jen nahlédne. Básně jsou krásné a jistě si vás získají, protože přináší zajímavý literární požitek.

29.08.2015 5 z 5

Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Dracula - skutečný deník Jonathana Harkera (komiks) Bram Stoker

Když na mě tento komix vypadl z regálu v knihovně, jako první mě upoutala titulní strana a název. Jen jsem nakoukla dovnitř, začala si prohlížet obrázky a začetla se… Neodtrhla jsem se od něho, až s poslední stránkou, kdy jsem zůstala stát a lapat po dechu, fascinovaná příběhu. Kniha vážně zapůsobí a úplně vás vtáhne do sebe.

Dracula: Skutečný deník Jonathana Harkera je vynikající hororové počtení. Komixy skoro vůbec nečtu, ale tenhle rozhodně doporučuji. Skvělý zážitek.

Malá princezna Malá princezna Ján Uličiansky

Malá princezna je velmi zdařilá pohádka pro malé děti, kterou si ovšem klidně mohou přečíst i dospělí čtenáři. Ti si sice nevychutnají příběh tolik jako zvídavé dítě, ale mohou v knize najít zalíbení díky hloubce a propracovanosti příběhu, stačí se jen trochu zamyslet a otevřít oči. Kniha se jistě hodí nejen ke čtení, ale také k předčítání dětem.

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Pomněnkové matky jsou psychologický román s prvky detektivky, který upoutá nádhernou obálkou, ale také námětem ztracených dětí, které zmizely beze stopy a jejich matkami. Kniha dokáže chytnout za srdce a donutí čtenáře zamyslet se nad situacemi matek. Tleskám autorce za skvělou knihu a doufám, že „Pomněnkový den“ se dostane více do podvědomí lidí.

Manolito Brejloun Manolito Brejloun Elvira Lindo

Manolito Brejloun je humorné čtení pro děti a mládež, kteří s hlavním hrdinou prožijí nejedno zajímavé dobrodružství. Čtivost a rychlé tempo vyprávění je velkou výhodou, stejně jako charaktery postav, které do jednotlivých příběhů skvěle zapadají. Výborné, lehké počtení.

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Během čtení na vás dýchá atmosféra Provence, života na venkově a vy si užíváte každou stránku. Kniha je zpracovaná příjemným způsobem a věřím, že si ji nepřečtete pouze jednou, ale budete se k ní vracet.

29.08.2015 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Láska v Provenci je krásná romantika, kterou ocení všechny ženy snící o lásce a něze… Skvělé odpočinkové počtení lákající k návštěvě Francie.

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Chlupatý sluha pana faráře je bláznivý humorný román, který vás chytne a nepustí, dobře se u něho pobavíte a ještě si příjemně odpočinete. Vážně skvělý zážitek, který všem doporučuji.

Emma Emma Jane Austen

Kniha se četla pomalu, protože děj byl hodně rozvláčněný a občas se objevila hluchá místa, kde se nic nedělo. Přesto bylo čtení nádherným prožitkem a knihu jsem si užila. Celý příběh se točil okolo Emmy, a přiznám se, že jsem ji dlouho nesnášela a nad jejími názory jsem občas nestačila valit oči. Dojde Emma nakonec k rozumu? A bude jí to k něčemu dobré? Mnohem raději jsem měla Jane, přestože v příběhu neměla příliš místa, ta byla od začátku velmi sympatická, i když Emma tvrdila opak.

Emma je zvláštní počtení, které se nemusí všem líbit. Pokud si ovšem dáte tu práci a odhalíte její kouzlo, tak se čtení stane krásným zážitkem. Obdivuji Jane Austen za vykreslení postav, které působily velmi živě a rozvíjely děj knihy.

29.08.2015 5 z 5

Jane a nepříjemnost na panství Scargrave Jane a nepříjemnost na panství Scargrave Stephanie Barron

Kniha je psána z pohledu Jane Austen jako zápisy v jejím deníku a několika dopisů, což dělá čtení zajímavým a poutavým zážitkem. Tleskám autorce nad tímto skvělým nápadem a zpracováním příběhu. Postav je zde mnoho, ale všechny jsou dobře charakterizované a tak se v nich velice snadno zorientujete. Zároveň se zde autorka snaží vykreslit společnost vyšší vrstvy na venkově, která si často o sobě myslela, že je něco víc.

Jane a nepříjemnost na panství Scargrave je detektivní román, který ocení jak příznivci klasických detektivek, tak i milovníci díla Jane Austen, protože kniha velmi připomíná její romány. Jen láska a romantika v ději ustupuje do pozadí před detektivní zápletkou. Skvělé počtení.

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Amélie a tma je sice určená dětem, ale věřím, že si jí oblíbí i starší čtenáři, i když ti jen jako oddychovku. Až je mi skoro až líto, že mi není osm let, abych si mohla vychutnat atmosféru knihy naplno. Rozhodně jde o krásné počtení.
Navíc je text doplněn o nádherné ilustrace, které se k ději hodí perfektně. Zážitek s knihy je tak úžasný.

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Kukačka je velmi povedená romance pro dívky i ženy, které touží se zasnít o lásce a bohatém muži, jenž není tak docela dokonalým. Skvělé odpočinkové počtení, navíc formát knihy se výborně vejde do kabelky, takže se kniha hodí na ukrácení chvil během cestování.

29.08.2015 4 z 5

Chalupáři stříbrného plátna - Výlety k chatám a chalupám slavných českých herců Chalupáři stříbrného plátna - Výlety k chatám a chalupám slavných českých herců Radek Laudin

Kniha je určena nejen pro ty co si fenomén chalupaření pamatují, ale také pro ty, co mají rádi staré kvalitní filmy s hereckými hvězdami s neopakovatelným talentem a též pro ty, co s oblibou objevují krásu přírody a venkova.

„Chalupáři stříbrného plátna“ stojí za pozornost a určitě si ji všichni vychutnají stránku po stránce jako dobrý ročník vína.

29.08.2015 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Kniha mě vážně zklamala, prostě jsem čekala trochu víc, ale závěr vyšuměl do zářivého happyendu „a žili šťastně až do smrti“. Což se pochopitelně čekalo už od prvních stránek Padesát odstínů šedi. Těm, kdo přelouskali všechny tři díly, gratuluji za vytrvalost.

Erotické romance mám ráda, jsou to obvykle zábavné odpočinkové četby, nad kterými nemusíte přemýšlet. Nesmíte od nich očekávat příliš, protože hluboké příběhy se tu nevyskytují. Hlavní složkou jsou směšně romantické vztahy, láska a sex. Jenže Padesát odstínů svobody působí sklesle, až podřadně.

Pokud jste sérii už načali, tak si Padesát odstínů svobody nenechte ujít. Jinak ovšem bavit příliš nebude.

29.08.2015 2 z 5

Dívky z Montmartru Dívky z Montmartru Cathy Marie Buchanan

Dívky z Montmartru je srdceryvný historický román, který překvapí svou hloubkou, vykreslením společnosti i postav a historickými odkazy v podobě úryvků z novin a přepisů ze soudního procesu. Zaujme hlavně ženy, ale přečíst si tuto krásnou knihu může kdokoliv a jistě bude okouzlen.
Skvělý literární zážitek, na který dlouho nezapomenete.

Původ Původ J. T. Brannan

Původ je sci-fi konspirační thriller, který zajme převážně nadšence všech možných i nemožných teorií, pro ostatní je to spíše pouze nenáročná oddychovka.

Autor chtěl vytvořit něco velkolepého, co čtenáře šokuje a donutí k pochybnostem všeho, co zná. Bohužel zůstal jen na půli cesty a šílený závěr (při kterém zbývá jen se nevěřícně pousmát a kroutit hlavou nad touto fantasmagorií) celé snažení zazdil.

Škoda! Jinak je ovšem kniha zajímavé počtení, které dokáže i pobavit a užijete si napínavé cestovaní zběsilou rychlostí nejen přes hranice státu v Americe, ale také po Evropě. Nepřátelé jsou stále v pohybu, chystají svůj velký plán a pronásledují Lynn s Mattem, ale ti jim stále proklouzávají mezi prsty...

29.08.2015 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Svým popisováním pocitů štěstí, lásky, bolesti, žárlivosti, zrady, šílené posedlosti a smutku, je Dáma s kaméliemi naprosto neodolatelná. Určitě se k ní ještě vrátíte, protože příběh Markéty a Armanda je dechberoucí. Toto je román, který si zamilujete a přečtete jej mnohokrát.

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Vražedná akademie je spojení severského krimi, thrilleru a klasické detektivky. Vyšetřovatelům totiž k vyřešení případu nestačí jen nosit zbraně a pořádat na vraha honičky, tady musí zapojit logiku, vědomosti z literatury i historie a velkou dávku duchapřítomnosti. O napětí a akci není nouze, zároveň je ještě přiučíte o literatuře. Vynikající kombinace, která vás dostane.

Slepota Slepota José Saramago

Slepota je impozantní román, který musíte číst pomalu, jedině tak vám přinese výjimečný literární zážitek, který si vychutnáte a vážně vás dostane jako nákaza. Vynikající.

Román se nečte zrovna nejlépe, nejen proto, že tam postavy nemají vlastní jména, což působí nezvykle, ale také proto, že je příběh vyprávěn ve větách za sebou bez přímých řečí označených uvozovkami. Věty plynou dál a dál jako tok bez interpunkce. Celé dílo tak působí rozvláčněně a nikdy netušíte, kolik věcí dokážou věty pohltit. Vše je doplněno sarkasmem, nadhledem a dobře propracovanou atmosférou.

Kniha je rozhodně zvláštní nejen svým dějem, ale též úžasným vyprávěním a realistickou atmosférou. Lidé oslepli a přestávají doufat, nebo jsou vyděšení. Všechny emoce jsou silně popsány a nutí čtenáře k zamyšlení nad situací současné společnosti. Je dobrým nápadem všechny nakažené dávat na jedno místo a dál se o ně nestarat?

Tess z d’Urbervillů Tess z d’Urbervillů Thomas Hardy

Tess z d´Urbervillů je složitý román, který se musí vychutnávat po částech a s velkou trpělivostí, pokud chcete rychle plynoucí děj, tak se do knihy ani nepouštějte. Procítěný příběh dívky, později ženy, která nemá na růžích ustláno a pro svou lásku je schopna i vraždy, je dojemný a melancholický. Jde o výjimečnou knihu, která stojí za přečtení.