Manolito Brejloun

Manolito Brejloun https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219918/bmid_manolito-brejloun-m1l-219918.jpg 4 49 13

Manolito Brejloun série

Hlavním hrdinou knihy je desetiletý chlapec Manolito Brejloun, který žije s rodiči, mladším bratrem a dědečkem v madridské čtvrti Carabanchel Alto. Díky svým svérázným komentářům a naivnímu pohledu na svět prožívá s kamarády nejedno vzrušující dobrodružství, byť část z nich se odehrává jen v jeho představách. Zábavné příběhy, pamětníkům připomínající nesmrtelné Mikulášovy patálie, si okamžitě podmanily celou Evropu. Zálibu v nich našli nejen malí čtenáři, ale i jejich rodiče. Také se staly inspirací pro několik televizních seriálů a jednu velmi zdařilou rodinnou komedii. Díky edici Omega se s rošťákem Manolitem může konečně seznámit i český čtenář.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

Manolito Gafotas , 1994

Hanncha
10.03.2023 4 z 5

Když jsem se rozhodla číst knihu dětem nahlas, to jsem netušila do čeho jdu. Zhruba v půlce první kapitoly jsem se začala smát nahlas a slzy mi tekhly proudem. Pak jsem knihu dočetla sama.
Vyprávění osmiltého Manolita o všech strastech a slastech jeho mladého živůtku, ale vyprávěno stylem, který zní, jakoby Manolitovi bylo pětatřicet.
Plyne to, je to vtipné a myslím, že to děti bude bavit.
(Sem tam je tam pasáž, u které si řikám, jestli to bylo nutné, ale v zásadě nic extra závadného.)
Trochu mi to připomíná "Prevítem snadno a rychle"
Doporučuju i starším ročníkům.

Corso
24.01.2022 5 z 5

Normalne sa na tom pobavi aj stary chren ako som ja. Fajn oddychovka.

Olava
10.04.2021 3 z 5

Nu ze začátku jsem si říkala: "No nazdar, tak na tohle jsem už stará", ale dočetla jsem to, protože jednou, až bude dcera větší a bude si chtít číst, se můžu s něčím vytasit. Začátek byl trochu krkolomný, nebavilo mě to...ale postupně (událo se to na těch 150 stránkách dost rychle) se to začalo zlepšovat a párkrát jsem se i zasmála. Snad se bude tahle kniha mému synovci líbit víc, než mně.

SusanStoHelit
04.04.2020 4 z 5

Jak jsem "stará", tak jsem si tuhle knihu opravdu užila. Ke Španělsku mám blízký vztah a k Madridu obzvlášť. Líbí se mi neustálé popichování mezi Luisou a Catou, postava dědečka Nicoláse je také moc fajn. A Manolitův talent na průšvihy... No, je mi jasné, proč jsou mezi dětmi knihy o něm tak oblíbené ;)

Skalacka
19.02.2020

Jedna z knih, kterou můj 11ti letý syn přečetl jedním dechem a za neustálého chichotání, po dočtení ji dokonce ocenil slovy "super", což je skutečně už co říct. Ze zvědavosti jsem si jí také přečetla - pobavila i mě, nečekejte žádný zázrak, občas se objevují trochu rozvláčné odbočující děje, ale pro malého ( doufám, že tohle si syn nepřečte ) kluka jistě vkusná kniha, zalíbila se mi postava dědečka Nicoláse, která mi tak trochu připomněla toho mého.

Čtenářka429
04.05.2019 3 z 5

Kniha na pohodu, zábavná.

oblakaknih
14.04.2019 2 z 5

Od knihy jsem čekala daleko více vtipu! Nezasmála jsem se ani jednou, dokonce jsem počítala stránky do konce.
Nejspíš jsem na dětské knihy příliš stará.

Brambil
05.04.2018

Ohromně mě to bavilo. Dobře se to čte a popis všedních událostí mi přišel vtipný. Nadchlo mě to Asi víc než děti:-)

Terka18
30.10.2015 1 z 5

Těšila jsem se, bohužel mě knížka docela dost zklamala.

kusma
12.09.2015 5 z 5

I jako dospělého čtenáře mě Manolito pobavil. Ráda si přečtu pokračování.

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Manolito Brejloun je humorné čtení pro děti a mládež, kteří s hlavním hrdinou prožijí nejedno zajímavé dobrodružství. Čtivost a rychlé tempo vyprávění je velkou výhodou, stejně jako charaktery postav, které do jednotlivých příběhů skvěle zapadají. Výborné, lehké počtení.

Eliota
25.10.2014 4 z 5

Zábavné čtení, něco jako Mikulášovy patálie.

MartinaF
20.10.2014 4 z 5

Čtení spíše pro kluky než pro holky. A pokud jste měli v oblibě Mikulášovy patálie, tak tohle se vám bude líbit určitě.

děti

Elvira Lindo